Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zelmer Cobra 2000- łożysko silnika

rafal19_74 20 Oct 2006 06:53 3295 5
 • #1
  rafal19_74
  Level 15  
  Łożysko silnika od strony komutatora kręci się całe razem z wirnikiem. Dookoła łożyska, jest dość duży luz. Mam problem jak rozkęcić ten silnik, a w szczególności obudowę turbiniy i wątpliwość czy uda mi się ściągnąć te łożysko z wirnika. Bardzo proszę o porady.
 • #2
  PICIA
  Level 33  
  jesli masz wyrobione miejsce na łozysko to bedzie bardzo duzy problem-co do sciagnięcai lozyska -mały sciągacz i zejdzie
 • #3
  samsu100
  Level 23  
  W ostatnich typach silników Zelmera łożysko od strony turbin jest wklejane w tarczę łożyskową, zaś od strony komutatora włożone jest w gumową oprawę lub włożona jest dodatkowa taśma sprężysta wokół łożyska. Uszkodzone części trzeba koniecznie wymienić. Na całe szczęście Zelmer jest jedynym producentem zapewniającym części do silnika a nie całe silniki.
  AK
 • #4
  Topolski Mirosław
  Moderator of Electrical engineering
  rafal19_74 wrote:
  .... Mam problem jak rozkęcić ten silnik, a w szczególności obudowę turbiniy i wątpliwość czy uda mi się ściągnąć te łożysko z wirnika. Bardzo proszę o porady.

  Witam
  Obudowa turbiny jest montowana na wcisk.Pozdrawiam
 • #5
  rafal19_74
  Level 15  
  Bardzo dziękuję wszystkim. Te obudowy (puszki) turbiny trzymają jak diabli - jak się je ściąga przez podważenie krawędzi?
 • #6
  elektryk2000
  Refrigeration equipment specialist
  Potrzebny motek i np. solidny plaski śrubokręt. Postukaj po obwodzie to zejdzie.