Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer Cobra 2000- łożysko silnika

20 Paź 2006 06:53 3055 5
  • Poziom 15  
    Łożysko silnika od strony komutatora kręci się całe razem z wirnikiem. Dookoła łożyska, jest dość duży luz. Mam problem jak rozkęcić ten silnik, a w szczególności obudowę turbiniy i wątpliwość czy uda mi się ściągnąć te łożysko z wirnika. Bardzo proszę o porady.
  • Poziom 33  
    jesli masz wyrobione miejsce na łozysko to bedzie bardzo duzy problem-co do sciagnięcai lozyska -mały sciągacz i zejdzie
  • Poziom 22  
    W ostatnich typach silników Zelmera łożysko od strony turbin jest wklejane w tarczę łożyskową, zaś od strony komutatora włożone jest w gumową oprawę lub włożona jest dodatkowa taśma sprężysta wokół łożyska. Uszkodzone części trzeba koniecznie wymienić. Na całe szczęście Zelmer jest jedynym producentem zapewniającym części do silnika a nie całe silniki.
    AK
  • Moderator Elektrotechnika
    rafal19_74 napisał:
    .... Mam problem jak rozkęcić ten silnik, a w szczególności obudowę turbiniy i wątpliwość czy uda mi się ściągnąć te łożysko z wirnika. Bardzo proszę o porady.

Witam
    Obudowa turbiny jest montowana na wcisk.Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Bardzo dziękuję wszystkim. Te obudowy (puszki) turbiny trzymają jak diabli - jak się je ściąga przez podważenie krawędzi?
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Potrzebny motek i np. solidny plaski śrubokręt. Postukaj po obwodzie to zejdzie.