Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Estradowy wzmacniacz mocy na tranzystorach

kejz 20 Paź 2006 16:00 843 0
  • #1 20 Paź 2006 16:00
    kejz
    Poziom 19  

W tym wzmacniaczu uszkodziły się tranzystory mocy-2SC3264(4sztuki), tranzystory sterujące 2SC4382+ 2SA1668, tranzystory stopnia różnicowego mpsa 56 ,tranzystor ustalający prąd spoczynkowy 2N6474.Po wymianie tych tranzystorów(starałem się dobrać podobne wzmocnienie tranzystorów pary komplementarnej jak i tranzystorów nie mogę uzyskać symetrii układu(zasilam układ obniżonym napięciem 2x17V)Prawidłowe napięcie zasilania to 2x75V.Po włączeniu układu z pełnym napięciem ponownie uszkodzeniu uległy tranzystory mocy 2SC3264,oraz para komplementarna 2SC3298 (npn) +2SA1668(pnp).Zauważyłem też że peerkiem regulacji prądu spoczynkowego nie mogę uzyskać żądanej wartości-50mA.Zmieniając wartość rezystora w kolektorze tranzystora wzm.różnicowego modę uzyskać symetrię ,ale wartość tego rezystora odbiega znacznie od wartośi oryginalnej-680Ohm.Po zasileniu układu napięciem oryginalnym(w szereg mam wpięte żarówki 60W)daje sie zauważyć asymetria (stała składowa na wyjściu układu rzędu kilku voltów.Jeśli ktoś ma doświadczenie w tego typu konstrukcjach to proszę o pomoc.Z góry dziękuję i pozdrawiam !

0 0