Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Analizator widma...pomocy

20 Paź 2006 19:19 1521 6
  • Poziom 21  
    Witam mam pytanie czy ktos posiada projekt analizatora widma na LED, w którym diody rozchodzą sie na kształt klepsydry (podobnie jak na załączonym screen'nie z winampa

Analizator widma...pomocy )?? z góry dziękuje za pomoc:):)
  • Poziom 26  
    Ale jak się nie mylę to ta klepsydra wyznacza bit a nie analizie widma!
    a jak chcesz mieć analizator widma w podobnym stylu wystarczy poeksperymentować z odpowiednim ustawieniu LEdów i po kłopocie, lata temu w tanim sprzęcie audio było coś takiego zamontowane, jedna strona ledy z drugiej lustro.
  • Poziom 21  
    Standardowe analizatory na Ledach to po prostu linijka diod. A chodzi mi o to zeby ilosc diod rosła np: 1-2-3-4-5-6-7. Nie wiem czy po podłączeniu np: 7 diod zamiast jednej nie uszkodzi standardowego analizatora??
  • Poziom 26  
    Dalej nie widze problemu, wystaczy zrobić sterowanie każdej linijki za pomocą tranzystorów, i już po zmartwieniu, nawet dla hobbysty nie sprawi to problemu. Chyba że szukasz gotowca to musisz się uzbroic w cierpliwość w szukaniu.
    A tak dla ścisłości nie chodzi ci o analizator widma, tylko o zwykły wskażnik wysterowania na LEDach, gdyż nie wyobrażam sobie jak miał byś podpiąć analizator widma do takiej "piramidki" LED
    poza tym od samego początku źle nazwałeś post gdyż analizator widma jak sama nazwa mówi słóży do graficznego przedstawiania widma sygnału
    a tobie chodzi o zwykły wskażnik wysterowania (w winampie wskaźnik bitów)
    tylko zamiast linikji diodowej chcesz podpiąć grupę led.
    prościej niż na rysunku nie jestem już wstanie tego wyjaśnić!.
  • Poziom 21  
    dokładnie o to mi chodzi :):):):) tylko ze ten układ na BC547 nie "uciągnie" 7 diod... jak podpiąłem 4 to juz sie strasznie grzał a po dłuzszej pracy padł... wiesz jak mozna przerobic ten układ??
    Analizator widma...pomocy
  • Poziom 26  
    Sprawdz na tranzystorach większej mocy
    teraz ma
    BC547A -Tranzystor NPN 50V 0.1A 0.5W TO92
    experymentuj z

BD135 Tranzystor NPN 45V 1,5A 8W TO126
    BD137 Tranzystor NPN 60V 1.5A 12.5W TO126
    i zmień rezystory ograniczające prąd płynący przez ledy na większą moc.[/youtube]
  • Poziom 21  
    Bede próbował:D:D zobacze efekty mam jeszcze pytanie moze mi doradzisz?
    Znalazłem bardzo ciekawy układ pseudo analogowego wskaźnika
    http://www.sklep.avt.pl/go/_info/?id=32393
    zastanawiam sie nad tym AVT , który jest bardzo interesujący?? nie wiem czy rzeczywiscie działa on tak jak powinien (jak prawdziwy analog) szukałem jakiegos dokładniejszego opisu ale nie znalazłem za duzo..:/:/ czy jest on warty uwagi??