Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ewa 2, Unitra diora przestrojenie

14 Lip 2003 19:09 3429 6
  • Poziom 20  
    Poszukuję informacji na temat przestrojenia UKF’u w ww OR.
    POZDRAWIAM!!!
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 20  
    Jest to Ewa 2
  • Poziom 24  
    Podaję kilka wskazówek które mogą pomóc przestroić EWA-2. Zaznaczam że przestrojenie jest trudne i mimo demontażu głowicy dostęp do elementów jest bardzo utrudniony. Wymiana kondensatorów : C1 z 39p na 18p, C7 z 51p na 27p, C14 z 6,8p na 3,3p. Następnie stroić cewkami L3 i L6 może być potrzebne zmniejszenie ilości zwojów tych cewek albo zupełna ich eliminacja. Gdyby eliminacja tych cewek nie pomogła należy zmniejszyć ilość zwojów (0,5-2zw)cewek L2 L4 L5. Dodam jeszcze że są to tylko wskazówki nie gwarantujące poprawnej pracy głowicy RG-12K w tzw. wysokim paśmie. Na podstawie mojego doświadczenia sugeruję zastosowanie konwertera. Powodzenia!!!!.
  • Poziom 20  
    Dziękuje za cenne wskazówki. Spróbuję przestroić tą głowicę bez użycia konwertera. O rezultatach powiadomię.
    POZDRAWIAM
  • Poziom 20  
    Rezultat bardzo mizerny.Przy tego typie głowicy jednak należy zastosować konwerter, oszczędzi to czas i zbędny wysiłek.Koledzy którzy będą próbować zrobić to co ja niech sobie -szczeżę mówię- dadzą spokój.
    POZDRAWIAM
  • Poziom 13  
    Mi się udało przestroić przy pomocy C13 (odbiera tylko fragment górnego pasma).
    Próbowałem również z konwerterem, ale z marnym skutkiem (słabo słychać).
    Możliwe, że jest to wynikiem wcześniejszych przejść radia: zalanie - może zwarły się zwoje (podobno to się zdarza).

Pozdrawiam