Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opis zasilacza ATX z nru 7/2003 Serwisu Elektroniki.

fachman 14 Jul 2003 19:48 10547 23
  • Autor tego opisu przerżnął schemat z naszej stronki i żywcem cytuje posty naszych użytkowników odnośnie uwag serwisowych. W końcu się wyjaśniło kto na kim zarabia pieniądze i kto jak wysoko lata. Życzę dalszych sukcesów całemu zespołowi redakcyjnemu Serwisu Elektroniki.

Cool! Ranking DIY
    About Author
    fachman
    VIP Meritorious for electroda.pl
    fachman wrote 1878 posts with rating 93, helped 13 times. Been with us since 2001 year.
    Gorgoroth
    Mozna cos z tym zrobic :?: My nie mozemy tu zamieszczac fragmentow SE wiec jakim prawem oni publikuja wypowiedzi uzytkownikow Elektrody :?: :!:
    spec
    Level 28  
    Mozna by bylo gdybys mial do tego checi i potrafilbys udowodnic ze tak bylo. Ogole to wszystko chyba zalezy od adminow i moderatorow! Oni tu maja cos do powiedzenia!
    gulson
    System Administrator
    Niestety niewiele można zrobić, elektroda.pl nie dokonała oficjalnej publikacji, tylko użytkownik, który wysłał te porady może domagać się swoich praw. Jak widać wszystko działa wstecz i to za co użytkownik elektrody odpowiada (jeżeli zamieści coś nielegalnego) to także posiada do tego prawa, jeżeli jest to jego twórcza praca. Elektroda.pl to w zasadzie tylko system, to Wy tworzycie elektroda.pl

Aby wszystko miało sens, każdy musiałby podpisać cyfrowo, że przekazuje swoje prawa do wypowiedzi na tym forum dla elektroda.pl za darmo lub z odpłatnością i od tej pory elektroda.pl posiada wyłączność, a Wy także nie pozbywacie się swoich praw autorskich.

Dziękuję fachman za zwrócenie uwagi, mam nadzieję, że to ostudzi temperament pana H.

Przy polskim sądownictwie nikt nie będzie dochodził tak zawiłych praw, podpisy cyfrowe, elektroniczne publikacje, fora, skany, kto za co odpowiada na forum czy w gazecie, kto posiada prawa na forum czy w gazecie, jest strasznie niezrozumiałe i szkoda na to pieniędzy. Tylko zwrócenie uwagi jest najlepszym rozwiązaniem.
    oldking
    Level 31  
    Witam

Nie czytałem tego artykułu, ale osoby których teksty wykorzystano powinny przynajmniej autora troche postraszyć.
    Autor mógł przynajmniej podać zródło wiadomości.
    jozefg
    :arrow: fachman

Pokaż ten artykuł tutaj - niech przeczytają ci których posty wykorzystano...
    fachman
    To jest pierwsza część artykułu, ma być kilka, nawet obiecują schemat ATX od Compaq o ile go zdobędą (czytaj o ile ktoś umieści taki na naszej stronce). Ten post ma być sygnałem dla inwigilatorów pana H że my też nie damy sobie w kaszę dmuchać i nie będziemy szanować ludzi którzy nie szanują NetEtykiety.
    olcha0098
    Level 28  
    A dajcie link wogóle do tego tematu bo nie moge go jakoś znaleźć, zaraz zobaczymy z czyich porad skorzystali.
    Profesor Wafel
    Level 11  
    Panowie mozecie z tym cos zrobic wystarczy to ze zasiegniecie porady prawnej wtej sprawie czyli uzycia waszych postow bez waszej zgody. porada prawna roznie bywa od 500 w gore zalezy od adwokata. A nastepnie do prokuratury o wykozystanie bez waszej zgody waszych postow na internecie, lecz trzeba sie ztym liczyc iz sad mozepowiedziec ze internet jest rzecza ogolnie dostepna itd. Panowie broncie sie!!!
    gulinski
    Level 16  
    Ty WAFEL jak kożystasz z Elektrody to też jej BROŃ !
    A tak nawiasem - OSTATNIM miejscem w którym należy szukać sprawiedliwości jest sąd !
    fachman
    W pierwszej części zerżnęli nam tylko schemat i samego opisu nie można się czepić. Opis typowych usterek i sposobów ich usunięcia zapowiadają w dalszych odcinkach, ale nie łódźcie się że ktoś żywcem coś zacytuje. Tam też ludzie główkują. Zobaczymy co przeczytamy za miesiąc.
    czapka
    Level 12  
    A może by tak im świnię podstawić ? Napisać jakieś głupoty i zobaczyć czy to przedrukują bezmyślnie czy co zrobią ?? :wink:

Albo... namowić kogoś "silnego i dużego" żeby ich odwiedził z propozycją zagrania w baseball uliczny :twisted: :D
    Profesor Wafel
    Level 11  
    No coz moze ta druga propozycja jest nie zbyt odpowiednia ale ta pierwsza jest fascynujaca!!! :twisted:
    Andrzej Maciejewski
    Level 20  
    Ja bym nie był taki ostry w osądach.
    Jeżeli SE jest brzytkie i straszy sądami to nie znaczy za i Elektroda ma równać do tego poziomu.
    Zdrugiej strony cała nasza wiedza to nie nasz własny dorobek.
    Uczymy się od nauczycieli w szkole, uczymy się o odkryciach zrobionych przez innych, Czy w podręczniku fizyki opis doświadczeń jest plagiatem czy nie, - w koncu istota rzeczy jest ta sama a jak się przetłumaczy z języka na język to i słowa już są inne...
    Podumowując:
    Gdzieś jest granica przyzwoitości, której przekraczać nie wolnio, a wpadki sie zdarzają.
    Oceniam, że wpadka SE jest drobna i nie ma o co kopii kruszyc, tym bardziej że i Elektroda nie jest prawdopodobnie bez winy (za mało czytam żeby mieć zdanie - dlatego używam poprawnie politycznego "prawdopodobnie")
    Darekkk
    Level 24  
    :arrow: Andrzej Maciejewski
    BTW Elektroda przecież nie umieszcza niedozwolonych plików. Pliki umieszczają przecież użytkownicy i oni odpowiadają za treść i zawartość tych plików.
    Profesor Wafel
    Level 11  
    Darekkk wrote:
    BTW Elektroda przecież nie umieszcza niedozwolonych plików. Pliki umieszczają przecież użytkownicy i oni odpowiadają za treść i zawartość tych plików.

No tak zgodzesie ale nie sadze by pozwalalina wykozystanie rad technicznych poto by ktos ztego skorzystal komercyjnie, ale nalezy znowu przypomniec ze jest to internet i rzeczy tutaj nie dokonca sa chronione prawem. Gdyz nalezaloby przy kazdym pliku dac notatke czy w statucie elektrody ze wszystkie informacje tu zawarte naleza do uzytkownikow i zabrania sie wykorzystywania ich w celach komercyjnych, czy cos takiego!!!

Pozdrawiam!!!
    Andrzej Maciejewski
    Level 20  
    Darekkk wrote:
    BTW Elektroda przecież nie umieszcza niedozwolonych plików. Pliki umieszczają przecież użytkownicy

Masz rację , pisząc Elektroda miałem na myśli wszyskich tworzacych to forum a nie administratorów Elektrody.
    Isk
    Level 16  
    Ja bym zbanował Tych od SE, zapewne kolega gulson ma adresy IP :]
    hemodializa
    Level 14  
    Witam

Panowie żyjemy w czasach gdzie wszystko można, jak widać.
    Ale zawsze jest jakieś ale. Zostało napisane, że Serwis Elektroniki to pisno zarejestrowane i cytowanie ich bez ich zgody to "zbrodnia". To jest akurat zrozumiałe, prawa autorskie jak teraz we wszystkim.
    Myślę więc,że będzie ciężko udowodnić że to akurat są materiały z elektrody ( nie widziałem tego numery SE), gdzyż z tego co wiem to tam też piszą i wysyłają ludzie "naprawiacze", i nikt nie udowodni że dany typ tego nie zerżnął ze stron elektrody, czego oczywiście nie popoieram.
    Teraz sobię pomyślcie co by się wydarzyło w sytacji odwrotnej. Brrrrrr!!

Tak czy owak uczciwy biedak i tak ma zawsze w plecy.
    Pozdrawiam
    Proxima
    Level 11  
    Szanowni Elektronicy!

Rzeczywiście stała się rzecz,która nie powinna sie stac zwłaszcza
    przy fer play-u obowiązującemu przez wszystkich zwłaszcza ludzi
    wrażliwych,wykształconych - na poziomie,czyli Fanów elektroniki.
    -Myślę że to bedzie przestrogą dla innych mało intelegentnych osób.
    Ad Vocem do całej tej sprawy na Happy End Kto chce cos poczytac
    na temat zasilaczy komputerowych niech sobie wejdzie na stronkę
    http://spblan.narod.ru Chyba nikomu nie zaszkodziłem-tak myślę,ani
    nie poderwałem autorytetu.Z uszanowaniem dla wielce Szanownych
    Kolegów po fachu-Elektroników.

Początkujący w Portalu Elektroda.
    Proxima.
    Andrzej Maciejewski
    Level 20  
    [quote="Profesor Wafel
    nie sadze by pozwalali na wykozystanie rad technicznych po to by ktos z tego skorzystał komercyjnie,
    Pozdrawiam!!![/quote]

O jakiej komercji tu mowa? Czy chodzi o "kokosy" jakie autor zgarnia?

Jestem autorem kilku publikacji w pismmach fachowych.
    Honorarium autorskie w przypadku pisma angielskiego ( mały artykuł 2,5 strony jakieś 15 lat temu) to 100 funtów - czyli na dziś po uwzględnieniu ich inflacji moze 200 funtów .
    Moja ostatnia (2003) publikacja techniczna w Polsce (nieduża 1,5 strony) = 270 zł do ręki.
    Gorgoroth
    Andrzej dla Ciebie jako autora sa to male pieniadze, ale wydawnictwo zgarnia kokosy :idea:
    Profesor Wafel
    Level 11  
    [quote="Andrzej Maciejewski
    O jakiej komercji tu mowa? Czy chodzi o "kokosy" jakie autor zgarnia?

Jestem autorem kilku publikacji w pismmach fachowych.
    Honorarium autorskie w przypadku pisma angielskiego ( mały artykuł 2,5 strony jakieś 15 lat temu) to 100 funtów - czyli na dziś po uwzględnieniu ich inflacji moze 200 funtów .
    Moja ostatnia (2003) publikacja techniczna w Polsce (nieduża 1,5 strony) = 270 zł do ręki.[/quote]

No coz ale tu nalezy zobaczyc czy wykozystal bys zrodlo info dla pospolitego ruszenia do celow zarobkowych czyli ktos wyrazil swoja opinie a ty ja przepisujesz i umieszczasz bez zgody autora nie wazne kim byl i co robil ale jak mi sie przynajmniej wydaje bez zgody autora ktory jest podpisany pod pewna opinia nie wolno bez jego zgody przedrukowywac!!!
    Np. Wyrazam opinie na temat jakiegos sprzetu elektronicznego: "Jest on bardzo prosty w obsludze i nie wymaga zbyt wygorowanych umiejetnosci do obslugi tego sprzetu.", a tu jakis redaktor czy jak ty autor artykulu przepisuje go i czerpie z tego kozysci majatkowe to troche nie feer gdyz to jest tak jak bym ja przepisal opinie z jakiejs gazety chcieli by mi sie dobrac do tzw. tylka. I tu jest ten spor czy mieli prawo do skorzystania z info zamieszczonych na tych stronach (nie wiem moze) i czy maja prawo do przedruku wypowiedzi bez powiadamiania autora tego tekstu, a nawet nie proszac go o zgode :?: :!: :?: (Nie wiem tego takze). Polskie prawo jest takim stekiem bzdur gdzie pospolity czlowieczek niema zadnych szans!!! :ass: Jedyne co mozna zrobic to isc do doratcy prawnego ale taka porada kosztuje a nie sadze ze komus chcialo by sie placic za info na ten temat musze sie zapytac u mnie w rodzinie moze bedzie ktos mial info na ten temat. A narazie co mozna zrobic to sie isc :drinking: :!: :!:
    jasiek5
    Level 13  
    Proxima -kilka postów wyżej- podał znakomity adres do rosyjskiej strony, gdzie taki sam schemat jest opublikowany. Dzięki ! Są tam również inne informacje nt serwisowania zasilaczy. Polecam wszystkim serwisantom. :!: