Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada i win 98. Od pewnego czasu automatycznie wyrzuca mnie z internetu.

20 Paź 2006 23:46 2207 25
  • Poziom 9  
    Witam
    Problem polega na tym iz posiadam neostrade sredni pakiet i od pewnego czasu zaczyna mnie automatyznie wyrzucac z internetu jak i gg. Komputer siezawiesza i potem trzeba restarowac. Czynnosci wyrzucania polegaja na automatycznym zamknieciu i odcieciu neostrady. Prosze o pomoc.
  • Poziom 29  
    Witam

Czy Kolega sprawdzal dyski antywirem,antispyware?

Pozyteczna sprawa byloby umieszczenie na forum loga z HiJackThis.

To w koncu zawiesza kompa czy odcina Neo?

Jaka przegladarka,system?

Pozdro
  • Poziom 9  
    Efekt jest taki ze odetnie Neo a potem zwiech kompa. Dziwne jest to tez ze jak zainstalowalem Win Xp Prof. to komp skutecznie co jakis czas sie restartowal. Po formacie zainstalowalem win 98 i po jakims czasie zaczyna mnie odcinac od neo po czym komp mi sie zawiesza.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Proszono kolegę o log z hijackthis. Gdzie on jest?
  • Poziom 9  
    Running processes:
    C:\WINDOWS\System32\smss.exe
    C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
    C:\WINDOWS\system32\services.exe
    C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\Program Files\Sygate\SPF\smc.exe
    C:\WINDOWS\Explorer.EXE
    C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
    C:\WINDOWS\SOUNDMAN.EXE
    C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
    C:\WINDOWS\system32\RunDLL32.exe
    C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe
    C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    C:\Program Files\Pinnacle\InstantCDDVD\InstantWrite\iwctrl.exe
    C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe
    C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
    C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
    C:\Program Files\Borland\InterBase\bin\ibguard.exe
    C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
    C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindService.exe
    C:\Program Files\Common Files\Ulead Systems\DVD\ULCDRSvr.exe
    C:\Program Files\Borland\InterBase\bin\ibserver.exe
    C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe
    C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe
    C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
    C:\Documents and Settings\Nicola\Pulpit\HijackThis.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Connection Wizard,ShellNext = http://www.slizone.com/
    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
    O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 6.0\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelper.dll
    O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_07\bin\ssv.dll
    O2 - BHO: AcroIEToolbarHelper Class - {AE7CD045-E861-484f-8273-0445EE161910} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 6.0\Acrobat\AcroIEFavClient.dll
    O3 - Toolbar: Adobe PDF - {47833539-D0C5-4125-9FA8-0819E2EAAC93} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 6.0\Acrobat\AcroIEFavClient.dll
    O4 - HKLM\..\Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RunDLL32.exe NvMCTray.dll,NvTaskbarInit
    O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup
    O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install
    O4 - HKLM\..\Run: [PinnacleDriverCheck] C:\WINDOWS\system32\PSDrvCheck.exe -CheckReg
    O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray
    O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background
    O4 - HKCU\..\Run: [IW_Drop_Icon] C:\Program Files\Pinnacle\InstantCDDVD\InstantWrite\iwctrl.exe /DropDisc
    O4 - HKCU\..\Run: [eMuleAutoStart] C:\Program Files\eMule\emule.exe -AutoStart
    O4 - Global Startup: Adobe Gamma Loader.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe
    O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000
    O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_07\bin\ssv.dll
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_07\bin\ssv.dll
    O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\REFIEBAR.DLL
    O9 - Extra button: eBay - Homepage - {EF79EAC5-3452-4E02-B8BD-BA4C89F1AC7A} - C:\Program Files\IrfanView\Ebay\Ebay.htm
    O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
    O23 - Service: avast! Antivirus - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
    O23 - Service: avast! Mail Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe" /service (file missing)
    O23 - Service: avast! Web Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe" /service (file missing)
    O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe
    O23 - Service: InterBase Guardian (InterBaseGuardian) - Inprise Corporation - C:\Program Files\Borland\InterBase\bin\ibguard.exe
    O23 - Service: InterBase Server (InterBaseServer) - Inprise Corporation - C:\Program Files\Borland\InterBase\bin\ibserver.exe
    O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
    O23 - Service: Sygate Personal Firewall Pro (SmcService) - Sygate Technologies, Inc. - C:\Program Files\Sygate\SPF\smc.exe
    O23 - Service: StarWind iSCSI Service (StarWindService) - Rocket Division Software - C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindService.exe
    O23 - Service: Ulead Burning Helper (UleadBurningHelper) - Ulead Systems, Inc. - C:\Program Files\Common Files\Ulead Systems\DVD\ULCDRSvr.exe

Dodano po 6 [minuty]:

Witam t jest log z tego komputera teraz ma wrzucone WIN XP SP2 i po wejściu do Internetu pochodzi dokładnie z 5-10 minut i wyrzuca z Internetu i zawiesza komputer. Zainstalowany jest na świeżo system oraz antywirus Avast z aktualna baza wirusów. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
    Dlaczego kolega ocenzurował początek logu?
  • Poziom 19  
    Powiem tak. Miałem taki sam przypadek i okazało się że w rejestrze po świeżej instalacji i po zainstalowaniu oprogramowania neo pełno trojanów, spywerów itp. Powiem tak zaraz po instalacji ścignąłem sobie Ad-aware 6.0 zaktualizowałem i wyczyściłem wszystko. I od tego momentu cisza. Komputer spokojnie sobie pracuje. Acha oczywiście z rejestru usuwałem wszystko ręznie to co znalazł Ad-aware poprzez Start->uruchom->regedit I powiem tobie tak. Nie dziw się ze tak jest skoro Tp ma zasyfiony cały system. Głośn jest o tym a oni nic sobie nie robią z tego.
    dj magic napisał:
    Nie dziw się ze tak jest skoro Tp ma zasyfiony cały system. Głośn jest o tym a oni nic sobie nie robią z tego.

Niechże kolega głupot nie wypisuje. System Telekomunikacji Poskiej SA nie ma tutaj nic do rzeczy. Natomiast jeżeli kolega po zainstalowaniu systemu podłącza się do Internetu na publicznych numerach IP (a tak jest w przypadku neostrady) nie mając zainstalowanego uprzednio antywirusa i firewalla, to oczywiste jest, że robactwo wejdzie do kolegi komputera na wyraźne zaproszenie. Najprościej jest nie przestrzegać podstawowych reguł bezpiecznego ustawienia systemu i zwalać winę za swoją niewiedzę na providera.
  • Spec od komputerów
    Log wygląda na czysty, niestety nie wiadomo jak z aktualizacjami po SP2.

Masz jednakże kilka programów uruchamianych przy starcie systemu, zupełnie zbędnych w tym momencie i obciążających dodatkowo system (zbędnie uruchomione procesy), zastanów się czy Ci wszystkie potrzebne (zawsze można je włączyć "ręcznie" gdy będą potrzebne) np:
    O4 - HKLM\..\Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RunDLL32.exe NvMCTray.dll,NvTaskbarInit
    O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup
    O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install
    O4 - HKLM\..\Run: [PinnacleDriverCheck] C:\WINDOWS\system32\PSDrvCheck.exe -CheckReg
    O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background
    O4 - HKCU\..\Run: [IW_Drop_Icon] C:\Program Files\Pinnacle\InstantCDDVD\InstantWrite\iwctrl.exe /DropDisc
    O4 - Global Startup: Adobe Gamma Loader.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe
  • Poziom 19  
    Głupot? I może powiesz że Tp nie instaluje w swoim oprogramowaniu szpiegów? Poczytaj proszę różne forum i zobacz sam. I nie mów że bez anty. Anty był wgrany i uaktualniony np u mnie w domu w sieci i było czysto bez zadnyh g..... W momencie wgrania oprogramowania Tp u klienta z świeżym anty było koniec. Po godz odcięty dostęp do internetu i system do wymiany. Zresztą był na ten temat post na elektrodzie. Takze proszę i wierzyć że jest to realne co pisze :)

Dodano po 4 [minuty]:

Hmm i zrobiłem nawet u klienta mały zabieg w postaci podstawienia routera zamiast ich modemu. I co? Po zainstalowaniu systemu oraz zaktualizowaniu anty chodzi jak ta lala bez zadnego ale. I tu był dowód dla mnie i nie tylko dla mnie że Tp robi numery z oprogramowaniem jak i ma syf u siebie. A po zainstalowniu ich sprzętu i oprogramowania nie udawało sie nawet zaktualizować anty.
  • Spec od komputerów
    Nigdy w aplikacjach TP nie znalazłem szpiega i nigdy też po prawidłowym zabezpieczeniu XP (SP2, łatki krytyczne, antywirus i firewall) i uruchomieniu internetu przez aplikację neostrady system nie został zainfekowany !

Inna sprawa, że cała aplikacja neostrady jest zupełnie zbędna (ale nie szkodliwa !), wystarczy połączenie modemowe wraz ze sterownikami modemu.

Co do podmiany modemu TP na inny nie miałem możliwości tego sprawdzić.
  • Poziom 9  
    Panowie przecież napisałem ze po zainstalowaniu systemu zainstalowałem antywirusa awasta z zaktualizowana baza wirusów, a potem dopiero zabrałem sie za instalacje neo.
  • Poziom 13  
    Niestety, Avast nie za dobrze współpracuje z neostradą. Nie wiem czym jest to spowodowane, ale spotkałem się już z wieeeeeloma osobami, które mając Avasta i neostrade, nie mogą korzystać z Internetu. Sprawdź jeszcze opcje zasilania energią, skoro mówisz, ze Cie rozłącza po upływie kilku minut. Panel sterowania / System / Sprzęt / Menadżer Urządzeń / Kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej / Główny koncentrator USB / Właściwości / Zarządzanie energię - i opcja "zezwalaj na odłączanie..." ma być odznaczona.
  • Poziom 9  
    Dzięki wielkie za pomoc. Ja się spodziewałem ze to leżało w gestii sprzętu a dokładnie płyty głównej, ponieważ ma dziwne zachowanie przy win 98 oraz win XP. Dla mnie to nie jest za bardzo zrozumiale, że komp potrafi chodzić nieraz bezbłędnie a za chwile wali restarty?????
    Na systemie win 98 chodził bezbłędnie dopóki nie walnęła pamiątka, ale została wymieniona na taksa sama firmę i podobne parametry z tym ze z 256 DDR PC400 założyłem 512MB PC 400
  • Poziom 19  
    A ja znalazłem w 8 przypadkach w tym miesiącu 6 było zainfekowanych. I poważnie wykryte zostały zaraz po wgraniu programu Tp. a tak pozatym to faktycznie Avast sobie nie radzi z tym problemem. Ściągnij sobie Ad-aware. Powiem tobie że tym przeskanujesz sobie rejestr a Avast tego ci nie zrobi. I zobacz co znalazł. Jak hcesz to ci podesle linka do niego
    R.K napisał:
    Niestety, Avast nie za dobrze współpracuje z neostradą. Nie wiem czym jest to spowodowane, ale spotkałem się już z wieeeeeloma osobami, które mając Avasta i neostrade, nie mogą korzystać z Internetu

Uważam to za bajkę. Nic takiego nie ma miejsca.
    dj magic napisał:
    wykryte zostały zaraz po wgraniu programu Tp.

Kolejna legenda anty-TP. Proszę podać konkrety: jakie szkodniki zostały wykryte po zainstalowaniu oprogramowania Neostrady, a PRZED podłączeniem komputera do sieci.
    dj magic napisał:
    a tak pozatym to faktycznie Avast sobie nie radzi z tym problemem. Ściągnij sobie Ad-aware. Powiem tobie że tym przeskanujesz sobie rejestr a Avast tego ci nie zrobi.

Kolejne opowiadanie głupot. Po pierwsze, kolega wydaje się nie odróżniać wirusów od malware'u. Po drugie, kto koledze naopowiadał, że Avast nie skanuje rejestru?
  • Poziom 19  
    Hmm. zapytam się tobie o jedną rzecz. Biorę kompa do siebie podpinam pod sieć (poprzez router) Wgrywam system antywira itp. i wszytko lata jak powinno. Jadę do klienta wgrywam głupie oprogramowanie tp i co? i czopka. System dostaje szału. Jutro jadę na kolejną instalację Neo i opisze tobie co znalazłem po wgraniu wszystkiego. Acha i jeżeli mówisz że np Alexa tp malware to ja jetem księdzem albo WSN plik instalacyjny który po 24 godzinach potrafi się przekopiować do około 150 *exe w systemie. I to są najczęściej znajdowane śmieci na płytach instalacyjnych. Ach przepraszam. Avast być może skanuje rejestr ale co z tgo skoro nic nie wykrywa.

Dodano po 2 [minuty]:

Bydz może nie umiem instalowac neo ale od 2 misiecy jest z tym kocioł. I tu raczej nie wchodzi w grę moja nieumiejetnosc ale cos jest nie tak skoro roie wszytko standardowo i od około 2 miesiecy zaczely sie klopoty.
  • Spec od komputerów
    dj magic napisał:
    Acha i jeżeli mówisz że np Alexa tp malware to ja jetem księdzem albo WSN plik instalacyjny który po 24 godzinach potrafi się przekopiować do około 150 *exe w systemie. I to są najczęściej znajdowane śmieci na płytach instalacyjnych.

Skoro stwierdziłeś ponad wszelką własną wątpliwość, że na płytach (oryginalnych) neostrady jest oprogramowanie destrukcyjnie wpływające na system, dlaczego nie reklamowałeś oprogramowania w TP ?

Wielokrotnie instalowałem neostradę na różnych systemach i nigdy podobnego problemu nie miałem ...
    dj magic napisał:
    podpinam pod sieć (poprzez router) Wgrywam system antywira itp......Jadę do klienta wgrywam głupie oprogramowanie tp i co? i czopka. System dostaje szału.

A gdzie jest firewall i jakiś antispyware? Niech kolega uprzejmie zwróci uwagę, że komputer u kolegi pracuje na niepublicznych numerach IP (router zapewne realizujący funkcję NAT) a po podłączeniu do Neostrady komputer otrzymuje publiczne numery IP. Dostrzega kolega różnicę?
    dj magic napisał:
    jeżeli mówisz że np Alexa tp malware to ja jetem księdzem

Oby kolega nie musiał dotrzymać słowa. http://pl.wikipedia.org/wiki/Alexa
    dj magic napisał:
    albo WSN plik instalacyjny który po 24 godzinach potrafi się przekopiować do około 150 *exe w systemie.

Proszę dokładnie opowiedzieć, jak mamy rozumieć ten fragment postu kolegi.
    dj magic napisał:
    Avast być może skanuje rejestr ale co z tgo skoro nic nie wykrywa.

To ciekawe. Skanując system przed uruchomieniem systemu operacyjnego też nic nie wykrywa? A przy okazji: co powinien wykryć zdaniem kolegi?
  • Poziom 13  
    Cytat:
    Niestety, Avast nie za dobrze współpracuje z neostradą. Nie wiem czym jest to spowodowane, ale spotkałem się już z wieeeeeloma osobami, które mając Avasta i neostrade, nie mogą korzystać z Internetu

Uważam to za bajkę. Nic takiego nie ma miejsca.

Gdybym co najmniej kilka razy dziennie nie uświadczał tego, pewnie bym o tym nie pisał. Uważasz to za bajkę - Twoja sprawa. Widocznie rzadko masz kontakt z klientami tp ;)
  • Poziom 33  
    dj magic napisał:
    Głupot? I może powiesz że Tp nie instaluje w swoim oprogramowaniu szpiegów? Poczytaj proszę różne forum i zobacz sam. I nie mów że bez anty. Anty był wgrany i uaktualniony np u mnie w domu w sieci i było czysto bez zadnyh g..... W momencie wgrania oprogramowania Tp u klienta z świeżym anty było koniec. Po godz odcięty dostęp do internetu i system do wymiany. Zresztą był na ten temat post na elektrodzie. Takze proszę i wierzyć że jest to realne co pisze :)

pracuję z tą usługą pd początku istnienia -sprawy techniczne
    Ale takich bzdur juz dawno tu nie widziałem odnośnie neostrada.
    zapewne za chwile dowiemy się że limit biegnie 2x szybciej..Instalowałem juz moze prawie setka neostrad u klienta i jest cacy- rózne systemy

Postaraj się o dobrą płytę z Windows 98
  • Poziom 19  
    Hmm z tego co mi wiadomo to norton ma firewalla oraz system xp też. Nie mówie że u wszystkich tak się dzieje ale miałem kilka przypadków. Pozatym ja nie najeżdzam na ptylko stwierdzam fakty. A co za tym idzie w sumie Panowie wiecie chyba za co np Tp dostała ostatnio karę? Tak czy siak kazdy z nas ma rację. Ja uważam że tak jest jak piszę i bedę się tego trzymać. I wiem że pod routerem nie mam adresu publicznego. W ciemie bity to ja nie jestem. A WSN duplikuje sie kilkadziesiąt razy podróżnymi *exe przez co system dostaje szału. Ja nie bedę się kłocił. Ale jeżeli to co opisałem i te programy dają radę to dlaczego nie może być to dobry sposób? Miałem taki sam problem i tutaj jest post https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=601563&highlight= i pomogło to dlaczego innym nie mam podpowiedzieć? https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=601563&highlight=
  • Poziom 9  
    Powiem krotko, ad-ware i Sygate Personal Firewall Pro 5.5 Oraz avast to standard w moich instalkach, rzeczy, które są niezbędne w nowym systemie. Takie instalki jadę bezpośrednio po zainstalowaniu systemu (zaznaczam przed podłączeniem do Internetu).Dopiero po takich zabiegam zabiera się do instalacji neo czy tez innego systemu. Dla mnie jest dziwne ze jakiś czas neo chodziło, bez problemów. Pozostała mi jeszcze opcja WWDC ab pozamykać porty w systemie. Ale pozostawiam nadal drugie pytanie: Zainstalowany system Win Xp home PL ORGINAŁ!!!!!!!!!!!!! I dopóki neo nie jest zainstalowane to komp chodzi stabilnie, ponieważ zainstalowałem system wgrałem jak wyżej wymienione programy podłączyłem do lokalnej sieci internetowej przez router i dokonałem aktualizacji wszystkich programów, po czym przeskanowałem system. Zajechałem do znajomego zainstalowałem neo. Instalka przebiegła ok. Net śmigał prze jakiś dzień dwa a potem nagle restart komputera. Potrafił nawet się nie uruchomić, a ja się uruchomić to walił restarty. Czy ktoś umie konkretnie powiedzieć czy to wina sprzętowa ( dokładnie płyty głównej?. Jeżeli przejdę na ty kopie na system win 98 to chodzi w miarę stabilnie po zatym ze nieraz tylko wywali z neta. Ale jak czynelem posty to ja jeszcze jednej rzeczy nie zrobiłem, czyli nie poblokowałem przez WWDC portów (podejrzewam ze to jest przyczyna. Za to jak ktoś umie mi wytłumaczyć zachowanie komputera na win XP???????????????????????????????????
    W jednym z postów kolega DJ Magic napisał:
    Zaraz przysiądę. Dodam też że w tym miesiącu instalwałem 6 neostrad i bardzo fajną rzecz odkrylem Na wszystkich instalowałem badziew Tp i co się okaało w 4 przypadkach? Instaluje WSN.exe i już jest koniec. Wystarczy jeden dzień aby system skończył swoj żywot
    Teraz pytanie: zdradzi nam kolega, co to jest za program wsn.exe?
    Może to ten:
    http://www.experts-exchange.com/Security/Q_21841191.html
    http://www.processlibrary.com/directory/files/wsn/
    http://www.liutilities.com/products/wintaskspro/processlibrary/wsn/
  • Poziom 9  
    Panowie czy ktoś z was da konkretną odpowiedz, bo jak na razie to jeden drugiego chce tylko pouczać, albo sobie pomagamy lub kłody pod nogi kładziemy. Proszę o jakieś rozsądne podpowiedzi. Bo jak na razie to jedna osoba cosik podpowiedziała, ale to nie pomogło. Sam komputer ma dziwne zachowanie, jak ma win xp to się restartuje zaś na win98 chodzi a wywala z netu. Sadze ze badziewia neostrada to tylko wielki szit reklamowy
  • Poziom 9  
    Panowie rozwijacie bezsensowne problemy a nie dajecie konkretnych propozycji. Na szczęście uporałem się z problemikiem i okazało się ze wejście PS/2 oraz usb są uszkodzone. Wiedze ze niektórzy pisa jakieś ogólne pierdol wypisują. Jeśli chodzi o jakieś szpiegi lub innego rodzaju wynalazki to w neostradzie się to nie zdarza. Jedna wada tp to jest infolinia i ogólny burdel w systemie, no i oczywiście nie kompetentne osoby na infolinii Koree czytaj schemaciki.