Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra B 2001 /1.8 16 V -kontrolka z kluczem ;-(

majstercichy 21 Paź 2006 14:14 6207 4
  • #1 21 Paź 2006 14:14
    majstercichy
    Poziom 18  

Witam .
    od pewnego czasu podczas jazdy zapala mi sie kontrolka z kluczem (w tej vectrez są dwie kontrolki ) .Występuje za kazdym razem kiedy biorę ostry zakręt .czy ktoś spotkał się z takim czymś????
    Odczytywałem błędy interfejsem tech2(z allegro ) ale 0 błędów .
    Dzieki z góry za podpowiedzi .

0 4
  • #2 21 Paź 2006 15:12
    Broda03
    Poziom 10  

Kontrolka z kluczem to najprawdopodobniej chodzi o immobilizer. wiele nie pomoge ale mialem podobny przypadek w peugeocie partnerze tylko z kontrolka od poduszki powietrznej przyczyna bylo czesciowe rozpiecie kostki pod siedzeniem (ale to bylo w peugeocie) w oplu nie wiem gdzie moga byc takie kostki ale warto posprawdzac jeszcze moze byc ze byl dorabiany klucz. pozdrawiam

0
  • #3 21 Paź 2006 15:16
    zibi70
    Poziom 17  

może nie sprawdziłęś wszystkich modułów odnośnie tej kontrolki ,ewemtualnie włóż drugi klucz i zobaczysz.

0
  • #4 21 Paź 2006 15:56
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 12 Kwi 2007 08:44
    majstercichy
    Poziom 18  

czesc...troszke mnie nie bylo .
    usterka zostala rozwiazana -co prawdfa dawno temu ale moze komus sie przyda .zakupile tech2 i wyszedl blad 1550 bodajze . Wyczyscilem wiec przepustnice i po klopocie .
    Kontrolka z kluczem mylona jest z immobilizerem w autach z roku 2001 -byc moze tez dziala jako kontrolka immo ale glowne jej zadanie to pilnowac spalin , jakoze wersje po 2001 maja 2 lambdy .
    w kazdym razie jezeli wkurza kogos ta lampka pojawiajaca sie czasem polecam wyczyszczenie przepustnicy .

0