Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy CTA 105 nie wiruje

21 Paź 2006 16:57 4323 7
  • Poziom 2  
    Pralka Candy CTA 105 ma ok 5 lat, pralka niestety nie wiruje na żadnym z cyklów prania, przeczyściłem filtr wężyki nie ma nic, dodam że wydaje dziwne dźwięki, proszę o podpowiedź co uległo usterce
  • Poziom 40  
    Cytat:
    przeczyściłem filtr wężyki nie ma nic, dodam że wydaje dziwne dźwięki

Witam. Może pompa jest zablokowana. Czy wylewa do końca wodę? Jeśli włączysz program wirowania także nie działa?
  • Poziom 11  
    Czy te "dziwne dzwięki" są podczas prania czy tylko wtedy gdy powinno być wirowanie? Czy na pewno wyłączona jest blokada wirowania?
  • Poziom 32  
    Moim skromnym zdaniem silnik pompy do wymiany.
  • Poziom 2  
    Pralka wylewa wodę blokada wyłączona jak sprawdzić pompę czy to ona stwarza problem, co do dźwieków cały czas.
  • Poziom 32  
    Może w turbinkach pompy znajduje się jakaś drobna moneta i to powoduje hałas a druga sprawa to mechaniczne uszkodzenie pompy , też daje takie objawy. Powodzenia
  • Poziom 18  
    pytanie czy rozkłada pranie tzn czy silnik kręci się i w prawo i w lewo jeśli nie to do sprawdzenia przekażnik na module.
  • Specjalista AGD
    Jeżeli pralka wydaje dziwne dźwięki to na 100 % uszkodzony jest silnik pompy. Odkręć go od obudowy filtra i rozłóż na dwie części . Będzie tam napewno kilo syfu i jeżeli stwierdzisz, że oś jest wytarta tzn. że pompa się zaciera, słychać wtedy charakterystyczne "jakby wycie" :D ( tak powiedziała mi ostatnio pewna pani). Powodzenia i pozdrawiam.