Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak to jest z orginalnym Windowsem?

21 Paź 2006 23:02 1206 10
 • Poziom 25  
  Witam!.Mam orginalnego windowsa XP Home Edition i uaktualniłem go poprzez internet ale nie rejestrowałem go.Moje pytanie brzmi...czy jak go sprzedam komuś to czy na tego kogoś komputerze będzie chodził ten windows bez problemu i nie trzeba będzie go wgrywać co 30 dni?.Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jak to jest?.Bardzo dziękuję za pomoc.
  Pozdrawiam.

  Moderowany przez jankolo:

  Przeniosłem z działu Komputery Hardware

 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Jeśli jest to wersja BOX to sprawdź w licencji czy możesz zbyć prawa własności na inną osobę (chyba istnieje taka możliwość). Wersji OEM na pewno wg zapisu w licencji nie możesz odsprzedać ani zainstalować na innym komputerze, niż ten do którego system został dołączony w momencie zakupu. Jeśli wersja BOX nie zabrania odsprzedaży, to nowy nabywca nie będzie musiał instalować go co 30dni od nowa. Wystarczy, że przeprowadzi aktywację. Jednak druga aktywacja jednego systemu na sprzęcie o zmienionej konfiguracji chyba nie może odbyć się przez internet. Konieczne jest połączenie z konsultantem w centrum obsługi telefonicznej i wyjaśnienie powodu.
 • Poziom 25  
  A o chodzi z tym sprzętem o zmiennej konfiguracji?.Czy to znaczy,że mój komputer został zapisany w centrum i tylko on jest rozpoznawany jako "właściciel" tego windowsa?.Jeśli tak to który podzespół (część komputera) za to odpowiada?.
 • Pomocny post
  Spec od komputerów
  dwoje19 - napisz w jakiej wersji jest to system. OEM czy BOX.
  Jak OEM, to nie możesz sprzedać go bez komptera na którym go zainstalowałes, lub z którym go kupiłeś. Ponowna aktywacja telefoniczna lub przez internet powinna przebiegać normalnie.
  Wersje BOX możesz sprzedać bez problemu po usunięciu jej ze swojego dysku.
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  dwoje19 napisał:
  A o chodzi z tym sprzętem o zmiennej konfiguracji?.Czy to znaczy,że mój komputer został zapisany w centrum i tylko on jest rozpoznawany jako "właściciel" tego windowsa?.

  Każdy Windows XP w wersji innej niż Corporate, przed upływem 30 dni od momentu instalacji musi zostać aktywowany. Po tym okresie jego funkcjonalność zostanie znacznie ograniczona (tylko możliwość aktywacji i nic poza tym). Pierwsza aktywacja może odbyć się przez internet. Następne aktywacje po ponownej instalacji na tym samym komputerze odbywają się chyba tylko przez telefon, nawet jeśli konfiguracja sprzętowa nie została zmieniona. Jeśli konfiguracja sprzętowa została zmieniona WPA wygeneruje inny niż poprzedni klucz aktywacji.

  dwoje19 napisał:
  Jeśli tak to który podzespół (część komputera) za to odpowiada?.

  Klucz aktywacji jest generowany na podstawie numeru seryjnego i konfiguracji sprzętowej. Do sprzętu na podstawie, którego generowany jest klucz zaliczają się prawdopodobnie płyty główne, dyski twarde, procesory, możliwe, że też karty graficzne i napędy optyczne.
 • Poziom 25  
  Jest to BOX.Kupiłem go niedawno i zainstalowałem na swoim kompie i na kompie kolegi (któremu chcę odsprzedać).Pużniej uaktywniłem go tylko na swoim komputerze a teraz chce go odsprzedać koledze ale gdy on chce uaktywnić to wychodzi napis,że ten numer seryjny jest już uaktywniony i drógi raz go nie można uaktywnić i należy podać inny numer seryjny (czy coś w tym stylu).
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Więc teraz sprzedając ten system koledze, powinieneś (tak jak napisał wyżej Platon) usunąć go ze swojego dysku. Po tym Twój kolega powinien bez problemu przeprowadzić aktywację systemu przez telefon powołując się na odsprzedaż systemu jako powód zmiany konfiguracji.
 • Poziom 24  
  ja mam xp home i zmienilem wszyztko tylko obudowa zostala z naklejka + dysk do kieszeni (powiedzmy taka modernizacja :D ) i zadnych problemow z aktywacja nie mialem (przez internet) a robilem juz to z 3 razy na starym (wtedy yelefonicznie) potem raz na nowym telefonicznie a potem 4 razy przez net i nikomu nie musialem nic wyjasniac
  ponadto widzialem gdzies wersje zp prof ktorej nie trzeba rejestrowac (chyaba nielegalna)
 • Pomocny post
  Poziom 24  
  Ja natomiast posiadam wersję BOX i już wielokrotnie ją aktywowałem przez internet gdyż po usunięciu windowsa i ponownie jego wgraniu należy go uaktywnić.Więc trochę dziwi mnie to,że twój kolega nie może tego uczynić...być może jest to wina innego komputera.
 • Pomocny post
  VIP Zasłużony dla elektroda
  W szczególności wersja OEM jest "przyklejona" do płyty głównej.
  Pierwszy raz się o to potknołem ze dwa lata temu i musiałem do M$ wysłać kopie faktóry za płyte (po padzie tej na której była winda rejestrowana) i potem mogłem zaktywować system. Obecnie sprawę można załatwic przez telefon.
  BOX'a odsprzedajesz bez żadnego problemu.
 • Poziom 25  
  Dziękuję wszystkim za pomoc.Usunę wina ze swojego kompa i kolega też usunie i dopiero wtedy spróbuje wgrać ponownie może to coś pomoże i będzie OK!.Pozdrawiam.