Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

di-514 i net24, komputery widzą sieć, nie ma internetu.

marzas 21 Oct 2006 23:21 1703 4
    marzas
    Level 2  
    Bardzo prosze o pomoc. Mam Net24 i router request z wyjsciem ethernet. Mam tez di-514. Do tej pory mialem go polaczonego z routerem przez port wan w d-linku i komputery w wlan mialy internet. Teraz stalo sie cos:/ - komputery widza siec bezprzewodowa i sie z nia lacza, ale z internetu lipa. Moze ktos mi przeslac ustwienia jakie powinny byc... ? Pzd
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Dużo prościej będzie z drugiej strony - podaj swoje ustawienia do sprawdzenia.

Wystarcza ustawienia IP routera, AP i 2 komputerów (działający podłączony przez skrętkę i drugi podłączony przez WLAN).
    marzas
    Level 2  
    Router ustawiony jest na pewno dobrze, poniewaz jak polacze go kablem bezposrednio z komputerem to mam internet. Cos musi byc z ustawianiami di-514. Ma on z tylu 4 wejscia lan i jedno wan. Gdzie mam podlaczyc kabel z routera? Wczesniej mialem pod WAN i dzialalo. Komputery podlaczone pod LAN z di-514 nie maja internetu. Poza tym komputery przez WLAN widza siec bezprzewodowa i sie z nią lączą, ale nie ma internetu. Wszędzie mam ustawione automatyczne otrzymywanie adresu IP i reszty...

Ustawiania WAN:

Ustawienia LAN:

Status:

Jesli konieczne sa ustawienia routera to tez je moge podac, ale prosze o info. pzd

Dodano po 8 [minuty]:

Dokladam jeszcze ustawienia LAN routera. W komputerach mam ustawione automatyczne otrzymywanie IP i DNS.

• Helpful post
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Podłącz router do portu LAN w DI-524.
    Wyłącz też DHCP ma DI-524.

Po tych zabiegach i ewentualnym odświeżeniu IP powinien działać Internet na komputerach podłączonych przez WLAN.
    marzas
    Level 2  
    Wcześniej działało z zupełnie innymi ustawieniami i kablem podłączonym pod WAN. No ale ważne, że te wskazowki pomogly i znow mam internet. Bardzo dziekuje ;)