Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scirocco2 chcę tuningu !! doładowanie z golfa country

Mytrik 21 Paź 2006 23:58 1694 10
  • #1 21 Paź 2006 23:58
    Mytrik
    Poziom 13  

słyszałem od kogoś że w VW golf country stosowana była turbosprężarka... ale była ona montowana nie na wydech tylko na skrzynię biegów... Wie ktoś z Was o czymś takim?? Ma to być jakas spręzarka mechaniczna... Jeżeli by taka była zastanawiałbym się nad montażem jej do scirocco , pod warunkiem że byłaby taka możliwość... Normalna sprężarka odpada z uwagi na to że nie zrezygnuję z gazu... no i oczywiście nie mam zbyt dużo kaski na takie zakupy... Poradzcie w tym temacie ...

• #2 22 Paź 2006 09:44
    DOHC
    Poziom 19  

mozliwosc stosowania turbosprezarki na skrzyni biegow eliminuje jej budowa bo niby gdzie by miala podnosic cisnienie , pozatym sama nazwa mowi turbina- napedzana jest gazem (spalinami)

a co do nie rezygnowania z gazu to turbo nic gazowi nie wadzi jesli jest to z glowa porobione to powinno byc dobrze . jezdza takie samochody

• #3 22 Paź 2006 11:23
    Mytrik
    Poziom 13  

jednak słyszałem właśnie o takich... jak ktoś coś wie niech napisze...
    DOHC masz jakieś przykłady na turbo na gazie...?? sprężarki np w silnikach G60 nie chcą na gazie pracować...

• #4 22 Paź 2006 13:40
    $iwy
    Poziom 10  

G60 to ogolnie niewypal...
    Jest troche paskow zagazowanych 1.8T gaz akurat w niczym nie przeszkadza

• #5 22 Paź 2006 14:12
    Mytrik
    Poziom 13  

tak tak... ale ja zapomniałem dodać że to ma być na silnik JH ale z gaźnikiem... Bo sobie przerobiłem... No bo wiem że są turba na wtrysk z gazem... i nie o takie mi chodzi... ma być coś na gażnik...

• #6 22 Paź 2006 20:06
    senso
    Poziom 20  

Są calibry 2.0T-silnik "let"/turbosprezarka/ ktore zagazowali i chwala,ale jak to naprawde jezdzi nie mam pojecia,gaz i turbo brzmi troche irracjonalnie jak dla mnie:) gaz dla ekonomi i turbo dla podniesienia mocy he he.Ciekawe-nie powiem he he.pozdro i powodzenia

• #7 22 Paź 2006 23:13
    Mytrik
    Poziom 13  

Zgadza się że jest to trochę "nietego" :) No ale lubię mieć coś pod nogą, mimo że staram się jeździć oszczędnie... Nie zarabiam kokosów więc skupiam się na gazie, który , jakby nie było , jest dwa razy tańszy... póki co. Mimo tego co wyczytałem dalej jednak myślę o jakimś doładowaniu mechanicznym... Nie daje mi spokoju ta spręzarka mechaniczna z Country... Wtedy odszedł by problem z lpg... nic by nie trzeba było przerabiać...

• #8 23 Paź 2006 12:37
    SCI
    Poziom 10  

1. nie zarabiasz kokosow to nie pakuj sie dokladanie turbosprezarki bo:
    a)zrobisz tanio - bedzie sie psulo i nie wyjdzie to tanio!
    b)zrobisz drozej - minimum 10 tys
    c)bedzie wiecej palic jakbys nie jezdzil
    2. sprezarka na skrzynie biegow? Cos ci sie przeslyszalo.
    3. gaz i turbo sie zupelnie nie wykluczaja - jest koles, ktory ma civica z turbia i tylko LPG i wygrywa czesto swoja klase w MP a 1/4 mili

• #9 23 Paź 2006 13:16
    Mytrik
    Poziom 13  

Przy LPG na gaźniku trzeba trochę zachodu żeby zamontować turbo... A to czy mi się przesłyszało czy nie, właśnie chcę zweryfikować... O prawdziwym turbo mogę faktycznie zapomnieć.... I jeszcze jedno jeżeli coś zacznę robić w ww. temacie to na pewno tylko wtedy kiedy będę wiedział jak i co... Z tym mechanicznym doładowaniem... w zasadzie nic o tym konkretnego nie słyszałem za wyjątkiem tego co mi kiedyś mechanik powiedział, że coś takiego podczas naprawy Country wypatrzył... I mogło to działać jako pseudo turbo, bo też nie wydaje mi się żeby to było niewiadomo co.. Raczej namiastka turbo... No nic , jeżeli faktycznie czegoś takiego nie ma nie będę się upierał ... Liczyłem po prostu na to że znajdę tu odpowiedź, jeżeli nie to przecież nic sie nie stało... :)

• #10 25 Paź 2006 09:02
    Orzeł666
    Poziom 11  

Na twoim miejscu więcej bym do tego mechanika nie pojechał - gó*no wie i chu*a sie zna.
    Niech lepiej snopowiązałki naprawia.
    Sprężarka mechaniczna (w golfach się toto nazywało g60) daje doładowanie tak samo jak turbo-sprężarka - i jedno i drugie jest sprężarką a w tym przypadku to nawet odśrodkową.
    Różnica jest taka że turbinę napędzają gazy wydechowe a mechaniczną paski, kółka itp elementy zapewniające napęd mechaniczny.
    I jedno i drugie należy napędzić - sprężarka mechaniczna zjada więcej mocy niż turbina.
    Turbina daje większą moc na wysokich obrotach a mechaniczna podnosi moment w całym zakresie.
    Turbo ma sporą bezwładność - reakcja na gaz ze sporym opóźnieniem.
    Sprężarka+gaz to nie zawsze dobry pomysł - zależy jak się jeździ i czy jest to mądrze zrobione.
    Jeśli mikser będzie przed sprężarką (na podciśnieniu) szybko porzegnasz się z całym dolotem.
    Pod doładowanie należałoby też podnieść głowicę.
    Zapewne masz tam silnik 1.8 8v - polecałbym wypieprzyć oryginalny kolektor i wstawić układ tylko na LPG +4x przepustnica+4x mikser+duży filtr+ dziura w masce żeby zapewnić dopływ zimnego powietrza(wersja ekstremalna) albo dolot do filtra na wzór oryginału tylko z większymi przekrojam(wersja ekonomiczna).
    Produkuje takie różne duperele ale to drogie rzeczy są.
    Taniej ci wyjdzie założyć k-jetronika - do 1.000 kupisz silnik z osprzętem+wiązki elektryki+pompę ze zbiornikiem+wszystko co tam potzreba

• #11 25 Paź 2006 17:38
    Mytrik
    Poziom 13  

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź...:) To co napisałeś faktycznie jest piękne... ale niestety nie dla mnie... Nie wiem czy źle zrobiłem, ale pozbyłem się wtrysków ze swojego... Generalnie dlatego że wszystko z k-jetronica było do wymiany, ale też ze względu na "łatwiejszy" gaz... Kolektor mam od audi 1,6, gaźnik chyba 2E... Wszystko chodzi bezawaryjnie i elegancko... Zawsze byłem zdania że prostota jest mniej awaryjna... Co więcej... W porównaniu do tego samego modelu z wtryskiem jestem ciut ciut szybszy... A jak się włączy benzin, to ma jeszcze większe przyspieszenie i prędkość... Więc było nie było wyszło to całkiem całkiem... Teraz chciałem go jeszcze podrasować jakims prostym sposobem, no ale te turba... hmmm.. Nie na moją kieszeń raczej...