Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

centralny zamek-rover 416 si '99

22 Paź 2006 14:40 1877 4
  • Poziom 13  
    Witam.

Mam taki oto problem:
    Mam autko Rover 416 SI z 99 roku z fabrycznym centralnym zamkiem. Kupiłem go niedawno z pewnym mankamentem. Nie mogę w żaden sposób otworzyć prawych tylnych drzwi. Central działa w każdych drzwiach ale tylko te jedne nie dają się otworzyć. Poprzedni właściciel stwierdził, że elektryk samochodowy da radę to odblokować ponieważ są one zablokowane. Tylko czy na pewno. Jeżeli jest to sprawa elektryczna to zrobiłbym to sam tylko za co się zabrać. Z tymi samochodami jeszcze nie miałem doczynienia.

Za wszystkie porady z góry dziekuję.
  • Poziom 25  
    Ale nie mozesz otworzyc tych drzwi to znaczy, ze nie mozesz ich wogole otworzyc czy tylko central nie otwiera, a jak recznie otwierasz to bez problemu? Jak central to sprawdz kabelki, czy w momencie otwierania/zamykania dochodzi do silownika napiecie, ewentualnie czy silownik jest sprawny. Jak to drogie to juz gorszy problem.
  • Poziom 13  
    Witam.
    Central pracuje w tych drzwiach ponieważ kołek opada i się podnosi. Nie mogę otworzyć klamkami. Wydaje mi się, że siłownik nie wykonuje pełnego cyklu tak jakby czegoś jeszcze nie odblokowywał w samej kasecie zamka. Kaseta jest chyba jedną częścią z siłownikiem.
    Sprawdzałem cięgno kołka, które widać po zdjęciu osłony wewnętrznej klamki i w porównaniu z cięgnem w tylnych lewych drzwiach to ma ono mniejszy skok. Przesuwanie ręką nic nie daję.
    Pytanie czy jest to problem elektryczny czy mechaniczny?
  • Poziom 25  
    Mozesz sprobowac jeszcze rozebrac srodkowy slupek i podac napiecie bezposrednio z aku jakimis grubszymi przewodami bo byc moze silownic nie dostaje odpowiedniego pradu i nie ma sily calkiem otworzyc drzwi, ale na to rozwiazanie masz tylko 1% szans. Na 99% jest to uszkodzenie mechaniczne i musisz jakos zdjac/odgiac boczek drzwi i dostac sie do zamka.
  • Poziom 13  
    Nie wiem czy mi sie uda dostać do słupka ponieważ osłona jest przyciśnięta z jednej strony właśnie tymi drzwiami chociaż od strony przednich drzwi wchodzi do słupka jakaś wiązka może tam są kabelki do siłownika. Sprawdzę i dam znać.

Problem opanowany. Nie była to usterka elektryczna lecz mechaniczna. Było to spowodowane uszkodzeniem blokady dziecięcej. Metodą zakrzywionego drutu włożonego przez uszczelkę wewnętrzną jakoś mi się udało to odblokować. Teraz już wszystko działa poprawnie.

Dzięki i temat zamykam.