Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis 6311STP - korekcja. Nie mogę rozszerzyć obrazu.

22 Paź 2006 17:32 1708 15
  • Poziom 24  
    W Elemicie6311STP padł trafopowielacz T-72 .TV jest z kineskopem A66EAK252X21 ,C573 10nF , C570 470 nF. C67422nF,+B 146V, korekcja prawidłowa [gdy był sprawny T-72] .Wymieniłem trafo na HR7277 zastosowałem zmiany zgodne z opisem i obraz jest za mało szeroki ,stosowałem różne pojemności C573, C574, nie mogę rozszeżyc obrazu .Geometria obrazu oprócz szerokości jest prawidłowa [można regulowac]. Podmieniłem DL508 ,Dl507, nie pomogło, co można jeszcze zrobic . Prosze o pomoc ! Z góry dziękuję za wszelkie rady .
  • Poziom 37  
    Tak byłoby najprościej, pozostaje sprawa kosztów. Coś nie zgadza się ozna-
    czenie kineskopu-czy nie powinno być A59...? Ewentualnej korekty szerokoś-
    ci można dokonać potencjometrem R583, dławikiem L504, oraz napięciem
    zasilania. A ile brakuje zakresu?
  • Poziom 33  
    Czy w ogóle szerokość sie reguluje?

Remeknapr
  • Poziom 43  
    Sprawdz rezystory w koregcji niskoohmowe
  • Poziom 24  
    Przepraszam ,za brak odpowiedzi wracając do tematu kineskop jest A66EAK252X21 wymieniłem C570 220nF[grzeje sie podczas pracy],C573 12nF,C57422nF,R578 047om ,L504na max ,R583na max ,Uzas.150V ,brak po bokach około 1cm. w momencie włączania po pewnym czasie rozszeża się choc nie całkiem [brak 0.5cm] jest regulacja R592 ,R580 co jeszcze można zrobic .
  • Spec od TV
    Witam!
    Zastosuj C573=13nF, C570=390nF powinien się rozszerzyć, zmierz napięcie żarzenia po wymianie kondensatorów.
  • Poziom 24  
    Nadal walczę z szerokością C 570 220nF/400V ,C573 13nF /1500V ,prawdopodobnie Dl508 trzeba zwiększyc ind. Oprócz kłopotu z szerokością , pojawił się "warkot" w głośnikach niezbyt głośny ale dokuczliwy sprawdziłm zasilnie [wymiana C ] ,nie ma całkowitego wyciszenia foni /MUTE/ reg. pr984 na MET 2050 niewiele daje. Dziękuję za rady ,i oczekuję dalszych pomocnych uwag.
  • Spec od TV
    Zapewne ten HR jest chińskiej produkcji i "nie trzyma" parametrów, niestety trzeba próbować podmienić trafo wn.
    Proponuje TA904.
  • Poziom 24  
    Nadal walczę z szerokością C 570 220nF/400V ,C573 13nF /1500V ,prawdopodobnie Dl508 trzeba zwiększyc ind. Oprócz kłopotu z szerokością , pojawił się "warkot" w głośnikach niezbyt głośny ale dokuczliwy sprawdziłm zasilnie [wymiana C ] ,nie ma całkowitego wyciszenia foni /MUTE/ reg. pr984 na MET 2050 niewiele daje. Dziękuję za rady ,i oczekuję dalszych pomocnych uwag.

Dodano po 17 [sekundy]:

• Poziom 43  
    Ten warkot nie ma nić wspólnego z resztą. Wymien elektrolity w 12V na wej. i wyj. stabilizatora.. Te kondensatory C 573 13nF i ten C 570 jeszcze ci nie poszerzyły obrazu? Tego C570 jak nie pomaga zmniejszenie pojemności to może zwiększ ją.Ich zmiana musi zwiększyć szerokość.
  • Poziom 24  
    Oczywiście warkot, nie przydżwięk idzie z ramki ,tylko jeszcze nie wiem gdzie wchodzi na głośniki , bo sygnał wzięty ze scarta na wieże jest czysty .Wracając do szerokosci ,dowinąłem 10 zwoi drutu na dławiku Dl508 i jest OK. mało profesjonalne ale skuteczne.Dlaczego włączając TV po pewnym czasie [gdy jest 'zimny'] brakuje na szerokosci po 1cm. ,po10 min. jest pełny . Co to może byc ??
  • Poziom 15  
    Aby poszerzyć obraz należy założyć mniejszy kondensator tj.ten co występuje w szereg z cewkami nie pamiętam numeru np. jak jest 470nF zmieniamy na390nF, ja tak robie z każdym odbiornikiem jak mam kłopoty z szerokością to mi pomaga może w tym przypadku pójdzie trzeba spróbować jeżeli jest jakieś inne trafo.
  • Poziom 16  
    Ten warkot to najczęściej wina kondensatora c582 10 mikro na 50V - jedyny taki mały kondensator przy dużym radiatorze od strony trafopowielacza. Pozdrawiam R.
  • Poziom 33  
    > Dlaczego włączając TV po pewnym czasie [gdy jest 'zimny'] brakuje na szerokosci po 1cm. ,po10 min. jest pełny . Co to może byc ??

W układzie korekcji jest termistor oznaczony jako R585, który spełnia rolę stabilizatora temperaturowego. Jeśli znacząco pozmieniałeś wartości innych elementów, ten termistor może teraz nie pasować do reszty i jego wpływ jest zbyt duży. Proponuję doprowadzić wartości wszystkich elementów do zgodności ze schematem i pozostawić wyłącznie zmiany zgodne ze specyfikacją HR'a. Ewentualne kłopoty z uzyskaniem szerokości skoryguj wartością R612. Przede wszystkim C513 zamontuj zgodny ze schematem i sprawdź po tym wszystkim napięcie żarzenia kineskopu.

Remeknapr
  • Poziom 24  
    Kolega Remeknapr ma racje , gdy było T72 to coś tam grzebałem , popatrzę poprawię ale C513 nie ruszałem ,ale sprawdziłem ma 22nF .
    Funkcja MUTE nie dziaLa tak jak powinno , w momencie jej włączeia w głośnikach słychac głos tak jak nastawiając VOL .na minimum .