Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Hanseatic CTV7010

DWAserwis 20 Jul 2002 18:16 3152 12
    DWAserwis
    Level 29  
    TV Hanseatic CTV7010 typ TV-8-70216.13/P trafił do mnie po magiku, który miał to przestroić, aktualnie niema żadnego dźwięku, końcówka mocy sprawna, z dekodera stereo na TDA9840 wychodzi potem gdzieś znika.
    Potrzebuje schemat i opcje serwisowe.
    Spis scalaków:
    TV-8 29B/G w podstawce, nie wiem czy oryginalnie
    TYB 44007P
    TDA9800
    TDA9840
    U2860
    Proszę o szybką pomoc
    DWAserwis
    Level 29  
    Dzięki, ale tak jak pisałem z TDA9840 wychodzi (noga 11-14) przy fonii 5.5Mhz leci gdzieś w okolice TV-8 29B/G i TYB 44007P i do końcówki mocy nie dociera - ona jest sprawna.
    erha
    Level 12  
    Podaj proszę producentów lub logo tych kostek TYB40... i TV-8 B/G.... to sie znajdzie ....jak dużą masz skrzynke email-owaną to CI poślę takie zestaw LOGO i kto ... ?
    DWAserwis
    Level 29  
    TV-8 29B/G ST - Schneider (Thompson i Schneider - dziwne połączenie)
    TYB 44007P Motorola

Z chęcią skorzystam z takiego zestawu LOGO
    dwaserwis(malpa)tenbit.pl
    DWAserwis
    Level 29  
    Dzięki za logosy, co nieco z nich nie znałem, pozwoliłem sobie je umieścić na kilku kopiach mojej strony, mam nadzieje, że nie będziesz miał mi tego za złe, ale niech inni z tego mogą korzystać.
    Niestety dalej poszukuje coś na temat powyższych procków TV-8 29B/G i TYB 44007P

Logosy w "Moich schematach", na stronie: http://dwa.of.pl/ lub http://dwaserwis.of.pl/ lub http://dwaserwis.prv.pl/ lub http://schematy-dwa.prv.pl/
    opelr
    Level 29  
    Miałem coś takiego w SAMSUNGU ,jedynym wyjściem z sytuacji jest wierne odtworzenie układu p.cz, jeśli jest to za kłopotliwe prostym wyjściem i skutecznym jest wstawienie innego układu p.cz. ,np. z magnetowidu (b.łatwe podłączenia),przyczym jak coś walnie i inny fachman to dostanie to będzie to rzucanie chwastami........
    Mirek Z.
    Moderator
    Ch. TV 8 SCHNEIDER [oryginał] - wyj. L i R z n. 13 i 14 TDA 9840 na elka C 540 i C 541 i dalej BEZPOŚREDNIO na n.5 i n.3 wzmacniacza TDA 7057. Regulacja wzmocnienia - sygnały PWM z n.2 i 4 procesora, przez układy RC na n.1 i 7 wzmacniacza. Napięcia regulacyjne: 0,4-1,2V. Mute - poniżej 0,4V. Przestrojenie - przy n.11 TDA 9800. Tak poza tym - warto sprawdzić stan wtyku cewek H [ wydzielony styk się upala].
    DWAserwis
    Level 29  
    ZBAWCO - Mirek Z :angel:
    To jest to, ale widze że poprzednik coś nabebrał w opcjach, bo dekoder stereo TDA9840 jest przełączony przez procek najakąś głupote i siła głosu działa tylko przy przełączeniu na AV i wtedy odbiera dzwięk z nogi 8 TDA9840(procek jest w podstawce-chyba nieorginalnie), Popszedni sadysta wyrżną kilka elementów ale uzupełniłem je według aplikacji kości.

:please: Proszę o jakieś obcje serwisowe i ewentualnie schemat :please:
    Mirek Z.
    Moderator
    Przepraszam, nie mogłem wcześniej. Co do schematu - brak skanera. Sprawdź przejście p.cz. fonii 5,5 MHz - z nóżki 14 TDA 9800, przez T5,5 i dławik DR502, rez.580 ohm (R524), filtr SFE 5,5 do nóżki 11 TDA 9800. Wyjście audio A z nóżki 9 przez R526 2k2 (za nim C521 2n2 do masy) na C530 1/50 i nóżkę 7 TDA 9840. W trybie TV powinno być przejście z 7 na 14 (13). Jeżeli TDA 9840 nie przełącza, to albo on jest uszkodzony albo procesor. W trybie serw. takiej regulacji nie ma. Sprawdź sam - JUPITEL zeszyt 2. Wcisnąć na pilocie jednocześnie czerwony i niebieski, i do 5 sek. na OTV P- i VOL+. Przełączanie - P+ P-, regulacja VOL-, VOL+. Wyjście - TV lub wyłączenie odbiornika.
    Pieprzone ST-ki mają jakieś opcje fabryczne - w Grundigu chassis G1000 miałem kolor tylko przez euro, po dotknięciu nóżki z kwarcem był jakiś rząd liter i opcje się przestawiły, ale z kolei zniknęło AV.
    Gdybyś miał dalej problemy, podaj swój adres na ospakam(malpa)wp.pl, to podeślę wg potrzeb procek i TDA do podstawienia.
    DWAserwis
    Level 29  
    W tym... tym.... TV Hanseatic niemoge wejść w obcje bo jak się okazało to po naciśnięciu naraz czerwonego i niebieskiego pilot Hanseatica nic niewysyła.Napewno coś ma namieszane w obcjach bo jak posmerałem procek palcem po nogach to włączył się dzwięk 5,5MHz i działało do momentu wyłączenia z sieci, wyczytałem gdzieś w internecie że ten ST może obsługiwać kilka typów dzwięku i NICAM , różne systemy nadawania, i kilka wejść euro, ale jak to zrobić nienapisali , może ten czort ma jak w sonym że sie w odpowiednim momencie wpisuje jakieś cyfry i zmienia fonty, systemy itp
    Mirek Z.
    Moderator
    Takie "cuda" z procesorem miałem właśnie na myśli. Co do pilota - już kilka lat temu załatwiłem sobie oryginał RC 204, wszelkie podróbki działają tak, jak piszesz. Jeżeli potrzebny procek, daj znać.