Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka automatyczna ariston ad10eu

23 Paź 2006 14:29 3344 9
  • Poziom 10  
    proszę o pomoc występuje u mnie błąd f-04,
    sprawdziłem pompę i jest dobra,
    co jeszcze można sprawdzić?

ratujcie wszystko mam rozwalone,czekam pilnie na podpowiedzi z poważaniem

kjan11(malpa)wp.pl

:cry::cry::cry::cry:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista AGD
    hydrostat do sprawdzenia >>>>potem moduł zasilania :cry:
  • Poziom 21  
    Napisz co wogole idzie w tej pralce.Jak nic to sprawdz filtr na doplywie wody
  • Poziom 10  
    miałem taki sam błąd i proponuję przedmuchać , oczyścić wszystkie przewody wodne łącznie z odpływem. Jeden mechanik podłubał w module i za tydzień było to samo, dopiero usunięcie zanieczyszczeń w instalacji usuneło usterke i pralka pracuje prawidłowo.
  • Poziom 10  
    sprawdziłem hydrostaty są dobre,pozostał mi tylko moduł.
    czy ma ktoś schemat tego modułu,plus opis jak to zrobić.

bardzo proszę o pomoc
  • Poziom 10  
    gdzieś mam schemat pralki jak znajdę dam znać, ale naprawdę przeczyść wszystkie przewody - u mnie pomogło , a za "niby naprawę" modułu zapłaciłem 70 zł
  • Specjalista AGD
    Niedawno spędziłem 4 godziny nad aristonem z podobnymi objawami też wydawało mi się że wszystkie przewody dobrze oczyściłem. Przyczyną kłopotów był "malutki syfek" :D wielkości główki od szpilki, który częściowo blokował światło króćca prowadzącego z kubka do wężyka hydrostatu. Czyść do "usr...j śmierci" :? , powodzenia.
  • Poziom 10  
    kolega ma rację. u mnie praktycznie usuniecie brudu przy fartuchu i na spuście odblokowało pralkę. w innych przewodach nie widziałem brudu, ale przeczyszczenie pomogło na błąd f04. zaznaczę ,że pomoc uzyskałem od serwisanta firmy ariston.
  • Poziom 10  
    dziękuję za pomoc,wymieniłem triak w module zasilania,oraz pompę
    okazało się że pompa na sucho chodzi ,lecz pod wpływem oporu wody zawiesza się
    teraz jest ok
    pozdrawiam :D:D:D