Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przygotowanie pokoju pod własny pokój kinowy-poradżcie. .

MTM63 23 Oct 2006 19:28 6250 7
    MTM63
    Level 17  
    Witam
    Mam taki "szalony" (jak dla mnie) plan, a mianowicie chciałbym sobie przygotować pokój specjalnie pod kino domowe czyli zrobić własną salę kinową w domu. Do dyspozycji mam pokój o wymiarach 4,2m na 3,6 m. Ponieważ pokój jest jeszcze nie ruszony, chciałbym go własnie przeznaczyć do kina domowego.
    Pokój posiada wylewki i tynki (wapienno cementowe). Mój problem polega na tym,że chciałbym zacząć od podstaw czyli wytłumienie ścian, sufitu, Podłogi(ewentualnie) no i na założeniu specjalnych dźwiękochłonnych drzwi. Czy możecie podac jakieś przykłady izolacji, wykonania, materiałów a nawet firm. . ? Będę bardzo wdzięczny

Pozdrawiam <MTM>
    yvr
    Level 16  
    Ekhm, no, troche zbyt zlozony temat, zeby ci tak jednoznacznie pomoc. Na pewno nie zaszkodzi sufit podwieszany, lub przynajmniej pokryty jakimis panelami np. z prasowanej welny mineralnej. Na podlodze wiele nie mozna wymyslic, wiec im grubsza i bardziej wlochata wykladzina/dywan tym lepiej. Sciany - jesli masz kase, mozesz sie pobawic w płytowe albo szczelinowe ustroje rezonansowe, ale do tego juz musisz miec jakas wiedze. Generalnie im bardziej zastawisz sciany szafkami np. z plytami, ksiazkami, tym lepiej. Tak naprawde zeby dobrze zaadaptowac pomieszczenie, trzeba by bylo znac dokladne wymiary pomieszczenia i rozklad jego rezonansow wlasnych. Jesli wiesz mniej wiecej o co chodzi, to mozesz sie pobawic programem CARA (Computer Aided Room Acoustics) - pokaze ci czas poglosu i w przyblizeniu rozklad przestrzenny rezonansow. Mozna tam zaprojektowac tez adaptacje.
    Ogolnie rzecz biorac: jesli chcesz zrobic cos ponad to, co napisalem w pierwszych zdaniach, przygotuj sie na sporo roboty i dosyc duze wydatki. Chyba ze masz jakas wiedze w tej dziedzinie i zdolnosci manualne;)
    MTM63
    Level 17  
    Jeżlei chodzi o jakieś szafki to nic tego rodzaju nie bedzie w pokoju kinowym.Pokoj ten bedzie tylko i wyłącznie zaadaptowany do oglądania filmów z jakimś fajnym sprzętem. o suficie już myślałem ( np kasetony) o ścianach również(wełna mineralna za ściankami z regisu-ok5cm) tylko czy na te ścianki nie będą potrzebne jeszcze jakieś ekrany?
    Jeżeli ekrany nie bedą konieczne na wszystkie ściany to na jaki kolor pomalować resztę? Jezeli chodzi o podłogę to napewno wykładzina dywanowa ale jaka?
    Czy wogole te pomysły mają sens?
    MTM63
    Level 17  
    a co jezeli chodzi o np przekrój wyciszenia sciany?
    tzn czy regips +wełna mineralna to dobry pomysł i jeszzce na których ścianach dać ekrany wytłumiające?
    MTM63
    Level 17  
    a co jeżeli chodzi o kolor pokoju?
    jaki będzie najlepszy?
    Jeden z moich poprzedników napiasał że dobry jest cynamonowy.
    Jeżeli nie taki to jaki zastosować? może jakies konkretne katalogowe propozycje:D
    c0x
    Level 11  
    ciekawy temat powiem szczerze, jeżeli masz kino pod ręka, możesz zapytać o plan budowy :) a wracając do kolorów to ja bym proponował różowy w kwiatki i motylki.