Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kamerka internetowa + linux

charm_spider 24 Oct 2006 13:46 1310 2
    charm_spider
    Level 21  
    Witam wszystkich
    Od jakiegoś czasu jestem posiadaczką kamerki internetowej (logitech quickcam), a używany przeze mnie system operacyjny to linux (konkretnie suse 10.1).
    Kamerka działa (sterowniki itp ok), problem jest jednak taki, że nie mogę znaleźć żadnego porządnego komunikatora obsługującego wideokonferencje pod lina... bo linuksowy skype niestety nie ma jeszcze takiej opcji.

Testowałam WengoPhone, ale są z nim niewielkie problemy (no dobrze, mam wersję rozwojową, i liczyłam się z problemami, ale w pewnych granicach...)

Moje pytanie jest takie, czy ktoś testował już wideorozmowy na jakimś linuksowym komunikatorze? Szukam czegoś, żeby dało się w miarę normalnie rozmawiać, a jak na razie poza czekaniem na nową wersję skype nic konkretnego nie przychodzi mi do głowy, bo wengo... no dobrze, jak będzie wersja bardziej stabilna to może, ale na razie ciężko tego normalnie używać, jedynie testować....

tylko proszę, nie udzielajcie rad w stylu "zainstaluj windowsa"....

acha, i wine też się nie sprawdziło.. :-(

z góry dziękuję za pomoc... :-)

pzdr
    agnieszka
  • Helpful post
    maxter_xx
    Level 14  
    W sumie jeszcze nie miałem przyjemności testować videorozmowy na linuksie ale od dawna słyszałem o GnomeMeeting. Może to pomoże? Jest jeszcze coś takiego jak Ekiga.
    Poza tym nie wiem czy przypadkiem jabberowy Spark nie ma videokonferencji.

Pozdrawiam
    charm_spider
    Level 21  
    Działa :-) :-) :-) (ekiga)
    nie przetestowałam jeszcze w czasie rozmowy, ale sama obsługa kamerki jest porządna :-)

dziękuję bardzo za informację i pozdrawiam

agnieszka