Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

H&K Cream Machine - jako końcówka mocy?

24 Paź 2006 15:14 2082 4
  • Poziom 9  
    Proszę o pomoc.
    Chciał bym wykorzystać skąd inąd ciekawy sprzęt jakim jest H&K Cream machine jako gitarową końcówkę o mocy 1W ponieważ według producenta taką moc oddaje zastosowana do końcowego wzmocnienia wykorzystana tu lampa ECC82/12AU7.
    Proszę o informację w którym miejscu należało by zrobić przerwę i wpiąć się z sygnałem.
    Chciał bym wykonać dodatkowe gniazdo jack 6,3mm stereo tak by po włożeniu wtyczki do niego nastąpiło odłączenie preampu.
    Załączam fotkę i schemat.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    sygnał podaj za kondensatorem c17 (2n2) na wyjściu drugiej triody ecc83. jeśli zastosujesz tam odpowiednie gniazdo odetniesz całą resztę układu, zostanie tylko ecc82 z potencjometrem master który napewno do samej końcówki się przyda.
  • Poziom 16  
    Jaki tam trzeba zastosować transformator głośnikowy ??
  • Poziom 43  
    Ale ja mam lepszy pomysl. jest tam transformator glośnikowy, ktory ma w sobie jako blok funkcyjny niesie tez swoją modyfikacje brzmieniowa, ktorej nie da się uzyskac jakims pseudolampowym procesorem gitarowym. Ja bym wpiął się na wyjscie prze powiedzmy rezystor 470kOm nastepnie dodakowy potencjometr (zreszta koncówki mocy jakies mają potencjometry czasami. Wtedy robisz dodatkowego Jacka.

po za tym. Z tego co ja pamiętam, w moim piecu, sygnał z preampa byl za silny by cos tam wpinac na wyjscie. przez to czasami nie ma wyjscia na petle efektów, bo by wejścia popalilo.

Wysterowywanie sygnałem wyjściowym jest stosowane na przykład w subwooferach.
  • Poziom 9  
    Witam po dwóch latach.
    Z braku czasu zaniechałem zabawy z elektroniką.
    Zdążyłem jednak według rady podać sygnał za kondensatorem c17.
    Podczas podłączenia zewnętrznego preampu albo procesora, wzmocnienie końcówki było tam małe, że nie można nawet porównać z poziomem gło0śności podczas pracy H&K CM jako pre i końcówka, czyli podczas normalnej pracy z gitarą na wejściu in H&K.
    Postanowiłem ruszyć temat :-)
    Tu pytanie,co koledzy sądzicie o podłączeniu sygnału za potencjometrem "gain" ewentualnie bezpośrednio przed nim. Można wtedy regulować czułość układu wejściowego.
    Patrząc na końcówki lampowe każda z nich posiada jakiś driver, układ wejściowy, najczęściej na 12ax7 żadziej na innej z tej rodziny ale nie są wykluczone, może więc wykorzystanie do tego celu drugiej połówki lampy 12ax7 okaże się trafne? Podanie sygnału zewnętrznego pre albo procesora powoduje zniekształcenia.