Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CANON S100 + EPROM

16 Lip 2003 23:33 2293 4
  • Poziom 12  
    Witam,

mam problem, ostatnio padły mi dwie drukarki CANON S100 w podobny sposób.
    Sprawa wygląda tak, że drukarka uruchamia się, następuje proces rozgrzewki i testowania - ale nie dochodzi do końca testu tylko głowica zatrzymuje sie na środku drukarki i stoi.

Drukarka jest poprawnie wykrywana przez kompa (USB) i nie ma problemu z komunikacją.

Wszystko było fajnie - miałem uwaloną 1 drukarkę i wzięłem się za jej rozbieranie. Spoko, rozebrałem i pomyślałem sobie że najprawdopodobniej jest uwalony - skasowany - EPROM (czy EEPROM nie potrafie teraz dokładnie powiedzieć bo drukarki teraz leżą u mnie w pracy - a pisze tego posta z domu ;)).

Kilka dni później gdy tylko znalazłem chwilkę i chciałem się wziąć za zczytanie zawartości EPROMA sprawnego S100 stało mi się podobnie. ;( . Nawet jej nie dotykałem. Po prostu chciałem coś wydrukować i zauważyłem że coś jest nie tak. Na początku drukowała tylko 1 stronę - kolejne już nie wychodziły. Potem zaczęła się zachowywać jak poprzednik ;(.
    Teraz mam dwa martwe CANONy S100 ;(. Chciałbym je uratować więc proszę o radę bądź pomoc z Waszej strony. Nie mam już dojścia do sprawnego S100. Jeśli ktoś ma i ma możliwość zczytania zawartości EPROMA (jest tylko jeden w podstawce w dodatku) to proszę o przesłanie bądź jej udostępnienie.

No chyba że macie inny pomysł co to może być.

P.s. Napisałem do Technical Support CANONa (w Polsce) - ale chyba mnie zlali - widać nie zależy im na opinii - bo dużo stacili. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.
  • Poziom 23  
    Hi !

Jeśli głowica zostaje na środku , tzn, że drukarka jej nie widzi. Po prostu zachowuje się tak jakby głowicy nie było. Naprawiłem już ze 100 takich
    drukarek ale jeszcze się nie zdarzyło, żeby było coś a EPROMEM.

Niestety znany jest fakt, że głowice w drukarkach S100 padają szybko
    bez wyraźnego powodu. Jeśli masz problemy to nie dzwoń do Canon
    Polska, tylko do jakiegoś większego dystrybutora, który ma własny
    servis, we Wrocławiu powininna być firma New Technology Poland !

...a, jeszcze konkluzja - pewnie masz uwaloną głowicę (albo obie)

... jeszcze jedno - nie jestem 100% pewny ale EPROM jest chyba OTP i
    nie można z nim nic już zrobić. W razie czego mogę sprawdzić w
    servisówce.

Tekst dwóch wiadomości napisanych jedna pod drugą został scalony.
    Na przyszłość w podobnych przypadkach zaleca się użycie przycisku "zmień".

LEM
  • Poziom 12  
    Dzięki za info. Już myślałem że nikt się nie odzewie w tej sprawie.

Już teraz jestem prawie pewny że to nie EPROM.
    A jeśli to głowica to może ktoś wie ile taka naprawa kosztuje ? (czy wystarczy wymienić tusz z głowicą - czy też drukarka posiada coś takiego poza pojemnikiem co może być przyczyną moich problemów ?)

To jak wyjaśnić fakt, że jedna drukarka drukuje np. stronę testową i po wydrukowaniu 3/4 staje i wyskakuje ERROR 5600 ??

Przekładałem tusze z jednej do drugiej i to samo (z tym że tylko jedna z drukarek wogóle próbuje (czasami) drukować).

Czy wogóle opłaca się naprawiać taką drukarkę ? czy może lepiej kupić nową np. jakiegoś innego CANONa albo LEXMARK'a ?

p.s. jeszcze sprawdzę na całkiem innym tuszu (głowicy) ze sprawnej drukarki.
  • Poziom 12  
    Dziś sprawdziłem na innej głowicy.

Wszystko już jest OK. Wystarczy tylko kupić gdzieś nową głowicę. :)

Wielkie dzięki za radę.
  • Użytkownik usunął konto