Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 80 Kombi/94-autoalarm...?)

Janu50 02 Lis 2006 21:09 6665 45
 • #31
  Janu50
  Poziom 10  
  dziekuje bardzo za INFO.... a właściwie za pouczenie... - dziś juz jest pozna pora ale jutro wykonam probe symulacyjna na stole i sparawdze na "sucho" jak to dziala :)
  Z wykonanych prób zamieszcze Tu stosowna notatke - pozdrawiam !
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • #32
  renqien
  Poziom 32  
  Moja rada przy podłączaniu na stole, nie używaj zasilacza, tylko dobrze naładowany akumulator 12V. SEO ma dobrze zrobiony układ stabilizacji napięcia, ale nie do końca wyprostowany prąd z zasilacza potrafi wprowadzać spore zakłucenia, jeśli nie w pracę alarmu, to czujników czy syrenki.
 • #33
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • #34
  renqien
  Poziom 32  
  Podobnie jak norbert.s. uważam, że lepiej od razu zabrać się za montaż w aucie zamiast kombinować na stole bo niczego nie wykombinujesz, poza "wątpliwościami teoretycznymi". Nie kombinuj zbytnio, tylko podpinaj kabelki. Pamiętaj po podłączeniu alarmu zaprogramować czas centralnego zamka na 3 sekundy i opóźnienie na czujnik drzwiowy bo alarm pewnie jest ustawiony standardowo.
 • #35
  Janu50
  Poziom 10  
  Oczywiście... Obaj macie racje ... - najpierw praca a potem zabawa :) !!
  - U mnie zapanowała prawdziwa zima - jest dużo śniegu a do tego mróz... a garażu tez nie mam :( . Muszę poczekać aż aura pozwoli na prace instalacyjne pod "chmurką"...
  Zmontowałem cały układ oczywiście na stole - działa REWELACYJNIE a wręcz KONCERTOWO :)
  - mam obiekcje do przekaznikow zmieniajacych biegunowość sterowania centralnego zamka. Tak jakoś nie bardzo wiem gdzie je umiejscowić, wolałbym zeby byly zatknięte w jakąś podstawke montazową wygladało by to profesjonalnie. Czy da sie coś takiego kupić..?)
 • #36
  renqien
  Poziom 32  
  Jeżeli kupowałeś tam gdzie proponował XWIT, to tam są też podstawki, trzeba było zamówić. Teraz możesz kupić takie podstawki w każdym sklepie motoryzacyjnym. Nie powinna kosztować więcej niż 5 zł za sztukę.
 • #37
  Janu50
  Poziom 10  
  Nie łatwo było wytropić przewód sterujący kompresorem - ale udało sie :spoko:
  - Gdzie zamontować czujnik wstrząsowy ? ........ - powinien być chyba dostepny aby mozna bylo doregulować czułość a jednoczesnie sygnalizował wszelkie wstrząsy ..?) - proszę, podpowiedzcie :)
 • #38
  renqien
  Poziom 32  
  Ja zawsze przyczepiam do wspornika kolumny kierownicy czyli pod obudową nad nogami kierowcy. Wtedy czujnik najlepiej zbiera wibracje z kół, a o to głównie chodzi. Jeżeli raz dobrze (nie za czuło) wyrególujesz, to potem nie będziesz musiał się do niego dostawać. Pamiętaj, że czujnik w Seo jest widziany przez centralkę dopiero po pełnym uzbrojeniu alarmu, czyli ok. 40s. po włączeniu (jak dioda LED w kabinie zacznie migać powoli)
 • #39
  Janu50
  Poziom 10  
  W opisie Concerto obciążenie "blokady" jest do 15 [A] a cewka bendiksa podczas pracy może pobierać wiekszy prąd od 15 [A] ...?) - wypadało by chyba dołozyć przekażnik pomocniczy o wiekszym prądzie lub też zrezygnować z blokady rozrusznika i zblokować zapłon................?)
  - Co sądzi Szanowne Audytorium na Forum o tym szczególe ?
 • Pomocny post
  #40
  renqien
  Poziom 32  
  Spokojnie, przekaźnik pracuje z obciążeniem maksymalnym do 25A, a 15A to prąd ciągły (przez długi czas) Spokojnie możesz ciąć przewód od stacyjki włączający rozrusznik i na pewno nic się nie stanie. W Seo są najlepsze w tej chwili na rynku przekaźniki i możesz się o to nie martwić.
 • #41
  Janu50
  Poziom 10  
  Witam ......
  Pragnę zakomunikowac, że dzięki życzliwości i pomocy Uczestników Tego Forum moje zamierzenie zostało uwienczone pełnym sukcesem :)
  - Samochod mój juz SAM SIĘ PILNUJE !!
  Jutro wybiore sie w miejsce mniej publiczne aby wyprobować syrene. Napewno chcialbym sprawdzić dzialanie, dokonac regulacji i napewno zapoznac sie z tym urzadzeniem.

  PRAGNĘ PODZIEKOWAC WSZYSTKIM TYM KTÓRZY PRZYCZYNILI SIE DO MOJEGO SUKCESU..
  ****** DZIĘKUJĘ BARDZO :) ********
 • #42
  Janu50
  Poziom 10  
  Wróciłem z "poligonu doświadczalnego" w nienajlepszym nastroju...
  Chyba nie bardzo rozumiem wszystkich określeń funkcji "Concerto"
  .... - po nacisnieciu przycisku "I" na pilocie, c. zamek rygluje sie a dioda mruga z "dużą częstotliwościa" przez 25 sek a dopiero po upływie tego czasu zaczyna proces "powolnego mrugania" co oznacza ze alarm jest uzbrojony...
  - Czy można ten czas do pełnego uzbrojenia skrocic ... np. do 5 sek. ??
  - Co znaczy okreslenie funkcja "comfort" ??
 • #43
  renqien
  Poziom 32  
  Zacznijmy od końca, czyli funkcja "comfort" to domykanie szyb po uzbrojeniu alarmu. Niestety, u ciebie nie zadziała, w 94 Audi jeszcze tej funkcji nie miało.
  Czas 25s. po którym uzbrajają się czujniki dodatkowe jest stały i nie można go zmienić. Ma on na celu wyeliminowanie pobudzenia czujników w wyniku spadku napięcia wywołanego domykającymi się szybami czy gasnącym powoli oświetleniem. Również pompka zamka pneumatycznego potrafi w niektórych samochodach pracować dość długo i też potrafi wzbudzić czujniki. Lepiej, że ten czas jest dłuższy, niż miałbyś wracać i wyłączać alarm, po czym znów go włączać. Czytałeś pewnie nie raz na tym forum o różnych alarmach wyjących zaraz po włączeniu. Tutaj nie musisz się o to martwić.
 • #44
  Janu50
  Poziom 10  
  Podczas dzisiejszego testowania odniosłem wrazenie, ze dla czujnika "wstrząsowego" lokalizacja w okolicach srodka auta (czyli przy kierownicy) nie jest najlepszą...
  Wydaje mi sie ze korzystniejsza byłaby przy boku samochodu... ?)
  Ja owy czujnik zamocowałem pod kierownicą i podczas "kiwania" samochodem ten czujnik nie zareagował,choc ustawiony był na duża czułosc. Podczas tego "bujania" srodek auta minimalnie sie waha....
  - Czy pozycja zamocowania dla tego czujnika jest dowolna dla sprawnego jego dzialania ?????
 • #45
  renqien
  Poziom 32  
  Ale to nie jest czujnik na bujanie, tylko czujnik wstrząsowy, czyli wibracyjny!!! Reaguje na kopnięcie w koło, uderzenie w karoserię itp. Czujnik nie powinien reagować na bujanie na boki, bo włączałby się bez powodu od wiejącego wiatru itp.
  Jeżeli zamontujesz go z boku samochodu, to będzie wrażliwszy na wstrząsy z jednej strony.
 • #46
  Janu50
  Poziom 10  
  Dziś dokonano generalnej próby działania autoalarmu w moim "B4".
  Testy opcjonalnie dla kazdego zabezpieczenia wypadły zadawalająco - łącznie z kopnięciem w koło :)
  - Naprawdę warto było poświecić 24 posty aby pod "okiem profesjonalistów" dokonać fachowo montarzu.
  ....... jestem z siebie dumny :) :) :)
  - Życze Wszystkim udanych prac montazowych ! ! !