Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić włącznik? Układ do wyłączania wzmacniacza.

24 Paź 2006 17:45 1436 8
  • Poziom 10  
    Witam, Zwracam sie do was z takim problemem. Otóż przeważnie gdy wyłączam komputer, zapominam wyłączyc wzmacniacz :D
    Moje pytanie jest takie, czy posiada ktos taki układ, który po wylączeniu komputera wyłączał by wzmacniacz?? Raczej nie chce rozbierac wzmacniacza, takze cos gdyby sie dało na kablu zasilającym...lub jakis inny pomysł :)

Z góry dziekuje!!
  • flexghzflexghz
  • Poziom 13  
    Jeżeli ani we wzmacniacz ani w zasilacz kompa to prosty układzik z fototranzystorem przyczepionym przed diodą swiecącą umieszczoną na przedniej scianie kompa
  • flexghzflexghz
  • Poziom 10  
    hehe...sam sung, trzeba miec ta listwe, a komputeraz z gniazdka nigdy nie wyłączam :)
    A ma ktos cheamt czegos takiego??
    Tak jak anteny serwis podał??
  • Poziom 16  
    Witam!
    A nie lepiej tak jak to bylo opisane w ktoryms numerze EdW? - przekaznik zasilany z USB? Po wylaczeniu kompa napiecie z USB znika i przekaznik wylacza urzadzenia dodatkowe.
  • Poziom 13  
    Witam
    Ja rozwiązałem problem w następujący sposób:
    wyprowadziłem 12v z kompa , cieniutkim kabelkiem podłączyłem do listwy ACARa a tam do cewki przekaźnika podającego 220V na gniazda.Myślę że to najlepszy pomysł.Oczywiście komp zasilany z innego gniazda.W Twoim przypadku problem polega na tym że musisz mieć ACARa.U mnie włączają się głośniki , drukarka , skaner.
    Pozdrawiam.

PS.Zapomniałem dodać że oczywiście włącza się też monitor.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    U mnie to samo, tylko wyciągnąłem 5V z USB, do tego rezystor 1K i optotriak z triakiem S202S02. Sprawdza się doskonale od dłuższego czasu
  • Poziom 10  
    arturssp napisał:
    Witam!
    A nie lepiej tak jak to bylo opisane w ktoryms numerze EdW? - przekaznik zasilany z USB? Po wylaczeniu komputera napiecie z USB znika i przekaznik wylacza urzadzenia dodatkowe.

Arturssp nie masz moze skanu tego artykułu :)
    Z elektroniki jestem słaby, takze przydałby sie jakis schemat :)