Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATmega 8. Czy potrzebny układ do wyrównania napięcia?

Zumo 24 Paź 2006 17:48 978 4
  • #1 24 Paź 2006 17:48
    Zumo
    Poziom 21  

Witam !
    Jestem początkującym elektronikiem , prosiłbym aby ktoś mi powiedział czy do ATmega potrzeba układ który wyrównuje napięcie które wchodzi jako zasilanie procesora. Pamiętam że nie potrzeba (można podłączyć bezpośrednio 5V) ale nie wiem czy to prawda.
    Pozdrawiam

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 24 Paź 2006 18:32
    Dar.El
    Poziom 40  

Witam
    Coś niejasno opisałeś swój problem. ATmega8 wymaga zasilania stabilizowanego a część z przetwornikem ADC można jeszcze dodatkowo zasilać przez mały dławik i kondensator 100nF do masy.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 25 Paź 2006 07:53
    Zumo
    Poziom 21  

Postaram się to jeszcze raz wytłumaczyć : Czy jak do wejść na napięcie podłącze 5V z zasilacza bezpośrednio to będzie działąć czy potrzeba jakiegoś układu ?
    Pozdro.

0
  • Pomocny post
    #4 25 Paź 2006 08:50
    przemo.t
    Poziom 27  

Dzialac bedzie, a jesli zasilacz nie jest stabilizowany i odfiltrowany to moze dzialac niestabilnie ;) Jesli zasilacz daje 5V stabilizowane i odfiltrowane to zaden uklad dodatkowy nie jest potrzebny... no bo po co;) jedynie kondensator blisko samego Atmega jesli pojawia sie problemy z zakloceniami (np dlugie przewody zasilajace miedzy zasilaczem a prockiem)

0
  • #5 25 Paź 2006 15:58
    Zumo
    Poziom 21  

Dzieki , za pomoc !
    Tamatu możecie nie zamykać jakby ktoś potrebował się coś zapytać na ten temat.

0