Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czarna strona po skanowaniu na PSC 1315

24 Paź 2006 20:29 2628 11
  • Poziom 10  
    Tak jak w temacie dlugo nie uzywalem skanera przy urzadzeniu wielofunkcyjnym HP PSC 1315 problem wyglada tak: jezeli chce sie co kolwiek zeskanowac czy skopiowac obraz albo wydruk to cala czarna strona
    prosze o pomoc
  • Poziom 13  
    a świeci lampa skanera???
  • Poziom 10  
    tak swieci i skanuje tylko efekem jest czarna strona
  • Poziom 23  
    Witam
    A jak kseruje też na czarno?
    Jak kseruje prawidłowo to przeinstaluj stery.

ps.
    wiem że to głupie,ale spytam:
    -nie zapominasz przypadkiem przy skanowaniu zamknąć klapę (tą na samej górze ?). :D
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    no wlasnie kseruje tez na czarno i klapa od kserowania jest zamknieta;)
  • Poziom 23  
    Musisz zajrzeć do skanera,przeczyść lustra i odbłyśnik(biały pasek na szybie skanera).Przy okazji sprawdz czy lustra są na swoim miejscu.
    Mogła jednak paść przetwornica skanera-w każdym bądz razie coś jest nie tak na "trasie" skaner-płyta główna.
    Pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...ne+kopie&sid=2f3a743f1999572cfc17a120d0f9902f

Dodano po 5 [minuty]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...t=czarne&sid=2f3a743f1999572cfc17a120d0f9902f
  • Poziom 10  
    przepatrzylem wszystko i nic mysle ze po prostu padl skaner i tyle
  • Poziom 12  
    To może być wina złej konfiguracji w biosie.
  • Poziom 26  
    Jako ekspert w tej dziedzinie pozwolę sobie wyrazić swoją opinię.

Przeprasza, mam zły humor i chciałem jakoś się podnieść na duchu, ekspertem nie jestem ale moje zdanie jest takie:

Nie jeden egzemplarz na serwisie miałem który robił pół strony w zdłuż, jakiś tam pasek wzdłuż czarny. Zawsze slad idealnie czarny, równiuteńki i bez jakichkolwiek zniekształceń. Zawsze winny skaner - ten element co porusza się ;)

Niestety jest to objaw uszkodzenia modułu nie jakiegoś tam zabrudzenia - no chyba, że jakiś "ala" serwisant rozbierał to cudo i włożył moduł, zewnętrznie identyczny, ale niestety nie od tego modelu urządzenia.

Aby weselej było to dla przykładu napiszę, że mając dwa obok siebie urządzenia np HP PSC 1410 nie możemy być pewni na 100%, że bez problemu możemy przełożyć skaner z jednego do drugiego :)

Jasne mówcie co chcecie, że się myle, bzdury plete...

Też się zdziwiłem jak dwa urządzenia, niby ten sam model a w środku różnią się - płyty różne, wymiarami, kolorem , elementami ;) Jak by nie patrzeć na nie to różniły się.

Różne płyty "główne" i już nie karzdy skaner działa z karzdą z nich.

Radzio
  • Poziom 10  
    musze przyznac racje rsikon to na pewno nie jest wina jakiegos zabrudzenia to na pewno wina modulu lub czegos w srodku urzadzenia, bo przegladnalem wszystko i na moje oko jest ok tzn nie sa poprzepalane sciezki ani nie sa poprzerywane tasmy.
  • Poziom 26  
    Ludzie przestancie bzdury wypisywac bo mi sie cisnienie od rana podnosi.

Urzadzenie jest smamowystarczalne, nie musi byc podpiete pod komputer.

Co ma do tego bios, podlaczenie pod komputer i....

Wiecie o czym piszecie?