Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tani odtwarzacz mp3 z możliwością szeregowego sterowania ?

rkarliko 25 Oct 2006 08:56 2598 12
    rkarliko
    Level 10  
    Witam.

Poszukuję relatywnie taniego odtwarzacza mp3 z możliwością sterowania jego podstawowych funkcji (chodzi o play, pause, stop, next track, previous track) poprzez jakiś niezbyt skomplikowany interfejs szeregowy. Chcę go wykorzystać (z odpowiednią "przystawką") jako emulator zmieniarki do radia samochodowego. Widziałem w sieci podobne projekty zrealizowane na iPod ale cena samego odtwarzacza iPod powoduje, że takie rozwiązanie jest zupełenie nieopłacalne. Rozwiązanie ze sterowaniem otwarzacza za pomocą cieniutkich kabelków podłączonych wewnątrz odtwarzacza do jego przycisków też odpada - trzeba rozbierać i troszkę "zniszczyć" odtwarzacz, pozy tym samo rozwiązanie jest potem mało "mobilne". Ktoś ma jakieś pomysły, linki do gotowych rozwiązań?

Pozdro
    szymtro
    Level 30  
    Jak kupisz na firmę i oddadzą ci vat to moze i opłacalne.

Napewno yampp ma sterowanie szeregowe po rs i znam gościa który też zrobił z niego emulator zmieniarki (było nawet wyświetlanie utworów). Oczywiście po drodze był odpowiedni układ emulujacy.

Poskłądanie yampp7 to podobno w granicach 150zł ale tylko za same części.

Pomyśl jeszcze nad tanim odtwarzaczem na karty - do ładowania plików zabierasz kartę ze sobą. Osobiscie testowałem taki jeden i pomimo tego ze miał tylko 5 klawiszy to sterowanie nimi było zrealizowane na zasadzie kolejnych rezystorów na dwóch kabelkach. Do tego były dwie diody led na których podstawie mozna było ocenić w jakim stanie znajduje się odtwarzacz. Oczywiscie żadnego info o utworach ale 39,5 zł.
    rkarliko
    Level 10  
    maniio wrote:

Troszkę drogi i szkoda że nie działa link do noty katalogowej. Myślałem jednak o jakimś przenośnym odtwarzaczu z "pilotem" na kablu od słuchawek, który przez prosty interfejs steruje funkcjami odtwarzacza. Gdyby odtwarzacz był tani, a interfejs prosty i "już rozpracowany" to było by cudownie. W przeciwnym wypadku czeka mnie chyba reverse enginering jakiegoś odtwarzacza.

Pozdro
    zbv
    Level 20  
    Myślę nad czymś takim i w związku z tym mam pytanie: relatywnie tani to jaki rząd wielkości. Wydaje mi się że ciężko będzie zrobić to naprawdę tanio. Według mojej oceny to da się takie mp3 zrobić w granicach 100-200PLN. A co wy myślicie?
    rkarliko
    Level 10  
    szymtro wrote:
    Pomyśl jeszcze nad tanim odtwarzaczem na karty - do ładowania plików zabierasz kartę ze sobą. Osobiscie testowałem taki jeden i pomimo tego ze miał tylko 5 klawiszy to sterowanie nimi było zrealizowane na zasadzie kolejnych rezystorów na dwóch kabelkach. Do tego były dwie diody led na których podstawie mozna było ocenić w jakim stanie znajduje się odtwarzacz. Oczywiscie żadnego info o utworach ale 39,5 zł.

I to by było dobre rozwiązanie - dobre, bo tanie :-) a na info o utworach raczej mi nie zależy. Czy mógłbyś podać link do tego odtwarzacza (pewnie to allegro)

Pozdro.
    robgold
    Level 14  
    Do jakiego radia kolega to chce wykozystac ? Na necie sa gotowe smechaty i wsady do PIC;a emulujace zmieniarke VW (doklandiej Panasonika). Maja juz zaimplementowana obsluge kilku odtwarzaczy wlasnie poprzez przyciski na radiu. Ja osobiscie zrobilem sobie wersje tylko z Lin-in bez sterowania i dziala :)
    szymtro
    Level 30  
    Kojarząc poprzedni post autora to chodzi o blaupunkta a do tego ja jeszcze nie widziałem gotowego projektu w sieci.

Co do odtwarzacza to jest to prawdopodobnie actina mp-590. http://www.allegro.pl/item135364785_odtwarzacz_mp3_na_sd_mmc_pendrive_do_2gb_mp44.html
    http://www.allegro.pl/item135433205_3in1_mp3_player_czytnik_sd_pendrive_do_2gb_w_wa.html

Coś takeigo kupiłem. Jest na karty mmc. Z tego co sam to rozpracowywałęm to w środu jest przetwornica na jakimś ukłądzie i dłąwiku podnosząca napiecie do około 2,7-3V z jednego AAA, da siewyjać, procesor ma oznaczenie myson century mtm809c6 taktowany 12MHz. Nie udało mi sie znaleźć dostępnej dokumentacji - widocznie za nowy sprzęt i raczej komercyjny. Do tego jest oddzielny przetwornik dac ht82v731.

Pomyślałęm też o innym rozwiazaniu.
    Laptop toshiba np 300 lub 320 cds. Do bootowania systemu około 2sek po właczeniu ale trzeba było by samemu dopasować do tego odpowiedni soft, ja nie mam aż tyle zdolnosci żeby coś takiego poskłądać i narazie na warsztacie odpalam z ręki ale działa. Tylko ze to wyjdzie drożej bo potrzeba jeszcze sobie zrobić przejście ide to cf (chyba ze zwykły dysk ale sprawny też kosztuje).

Aaaa - mp-590 działą też jako czytnik kard wiec jak miałbyś go w samochodzi to mozna też bez wyciagania karty go załadować nowymi utworami.

S1 mam w szufladzie bo dostałem gratis uszkodzony. Dwa razy mi chwilke zadziałąl a tak to milczy. Budowa jest prosta, u mnie atj2075, pamieć flash ac39lv010, jakieś dwa kwarce zegarkowe bez oznaczeń, dodatkowa płytka z wyswietlaczem i pamiecia ram samsung k9f1go8uom (podobno 128MB) z drugiej strony.
    robgold
    Level 14  
    Przejsciowke CF - IDE mozna sobie sklecic samemu ze starego przejscia CF-PCMCIA. U mnie taka dziala na kablu od ponad roku.