Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VIA AC97 pod Windows 98, zainstalowane sterowniki. Nie ma głosu.

25 Paź 2006 12:08 3614 7
  • Poziom 11  
    witam. mam maly problem. Mam plyte glowna asusa K8V X-SE z zintegrowan kart dzwiekowa VIA AC'97 Enchanced audio Controller(tak pokazuje aida 32)i zainstalowalem sobie win 98 wszystkie stery udalo sie zainstalowac,ale nie mam glosu, a karta rzekomo jest zainstalowana. Zaden blad nie wyskakuje a ni nic. Co moze byc??
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 18  
    Jak masz ikonę głośnika koło zegara otwórz mikser i sprawdź czy wyjście nie jest wyciszone. Wejdź też do panelu sterowania/multimedia/zakładka audio i popatrz czy w ogólewidać tam urządzenia odtwarzające i nagrywające. Jeżeli wszystko jest na miejscu i dźwięku nie słychać to odinstaluj i ponownie zainstaluj sterowniki AC97.
    Płytka ma dźwięk AD1888, może coś tam się żle poinstalowało.
    AD1888
    ftp://ftp.asus.com/pub/ASUS/misc/audio/ad1888/AD1888_5410_WHQL.zip
    ftp://ftp.asus.com/pub/ASUS/misc/audio/ad1888/1888_WDM013665.zip

VIA
    http://www.viaarena.com/default.aspx?PageID=420&OSID=6&CatID=1440&SubCatID=104
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 11  
    a wiec tak. uzadzenie odtwarzajace jest a nagrywajacego nie ma. te pierwsze dwa linki sa jakies nie takie, zaczyna sie ciagnac plik a pozniej wyskakuje ze nie mozna znalezc pliku zrodlowego
  • Poziom 10  
    Możliwe, że jej obsługa jest wyłączona w biosie.Musisz wejść w ustawienia biosu (klawisz Del podczas startu kompa) i poszukać opcji w ustawieniach.Nie wiem na ile jesteś zaawansowany w obsłudze i jaki posiadasz bios.Jeśli nie jesteś czegoś pewny, to nie zmieniaj ustawień,bo można jeszcze bardziej namieszać ;)
  • Poziom 11  
    patrzylem w biosie juz tez i jest na enabled. Sterowniki z tamtych linkow nie pasuja. wyswietla komunikat ze ten system operacyjny nie obsluguje tego oprogramowania.

Jest jak byk napisane na stronie asusa K8V-X SE sterowniki audio pod 98se. To to chyba powinno dzialac.
    ps. faktycznie zle napisalem na poczatku nazwe.
  • Poziom 18  
    Wejdź na link podany przez Jack14, jak szukałem strona downloadu nie działała prawidłowo, teraz jest ok.
  • Poziom 37  
    Odinstaluj wszystkie zainstalowane wcześniej sterowniki,usuń jeśli jest widoczna "karta" w menadzerze urządzeń.
    Zainstaluj sterownik podany ze strony producenta (link podany wcześniej)

ps

nie patrz na to co podaje tobie Aida tylko co jest napisane w dokumentacji technicznej płyty a tam pisze że jest to ADI AD1888.

Manual
    Załączniki: