Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHARP 28JS-74E za szeroki obraz

25 Paź 2006 12:49 2118 10
  • Poziom 13  
    witam,mam do naprawy Sharpa 28JS-74E chyba chassis GA200 i jest za szeroki i poduszkowaty obraz.Po włączeniu chwile działa i się wyłącza,jak wejdę w serwis to tv działa ,regulacja szerokości nie działa.Mam schemat ale jakoś nie zgadza się z telewizorem,na schemacie który posiadam w korekcji są dwa tranzystory,jeden polowy -na radiatorze- drugi smd,w telewizorze mam trzy tranzystory,poprawiłem luty,pomierzyłem co się dało ale elementy które mierzyłem wyglądają na dobre.może ktoś już "przerabiał" ten temat i podpowie co może być uszkodzone
    z góry dziękuje za pomoc
  • Poziom 36  
    A diody modulatora,dlawik na zwarcie miedzyzw.,kondensatory,itp.Jest tam wzm. OP?.Element wykonawczy,tran. sprawny,zasilany.Pomierzylem.......Tymczasem.
  • Poziom 13  
    wszystkich elementów jeszcze nie sprawdziłem,narazie mam jedną podejrzaną diodę D607 RGP 02-16E,przy pomiarze pokazuje 0.99V,a nie mam narazie takiej diody na zamianę,sprawdzałem parametry tej diody w katalogu to jakaś wysokonapięciowa,to może i tak pokazywać na mierniku,
    te elementy które sprawdzałem to wyglądają na dobre,
    biorę się w takim razie do "rycia"
  • Poziom 13  
    schemat mam,może nie pasuje w 100% ale w tej części gdzie jest tranzystor polowy i trzy tranzystory smd to się zgadza,tranzystory smd na przyrządzie raczej dobre,tranzystora polowego to nie mam na "podstawienie",do tej pory sprawdziłem kilka kondensatorów ale na przyrządzie pokazuje prawidłowe wartości,
    gdzie szukać?
  • Poziom 36  
    W korekcij,jest tam wzm .operacyjny to on steruje E-W,zasilanie +,- 13V,szukaj w otoczeniu,diody tran.Tymczasem.
  • Poziom 13  
    zasilanie wzmacniacza operacyjnego jest + - 14V, tylko nie zgadzają mi się impulsy na wejściu tego wzmacniacza,w instrukcji którą mam są "ładne fale" a u mnie w tv "jakieś śmieci"
  • Poziom 31  
    Czyli zle wychodzi z SDA . Sprawdz pod wzgledem zimnych lutow caly digibox.
  • Poziom 13  
    małe sprostowanie na wzmacniacz operacyjny -BA4558- "wchodzą" małe impulsy może są dobre a może nie,nie jestem pewien ale na kolektorze Q611 są raczej dobre impulsy,jak wejdę w serwis i zmieniam szerokość to te impulsy na kolektorze się zmieniają,oczywiście zmian szerokości nie ma,
    wymieniłem K2843 i trzy tranzystory smd,niestety bez zmian
  • Poziom 31  
    A wszystkie diody sprawdziles : D624,625,616,604,606,607,617,618,619. Dz620
    C620(jak jest w wersii SMD)
    Jakie napiecie masz na minusie kondensatora C609 czyli po diodzie D610
  • Poziom 13  
    dzięki za pomoc,ale nie mogę tej diody znaleźć,trochę nie zgadza się schemat z moim tv ta dioda jest na płycie głównej czy na "module"?
    diody które są koło K2843 sprawdzałem na mierniku wyglądają na dobre
    może "pobiorę" schemat do którego dałeś lin-ka to będzie łatwiej się dogadać ,mam nadzieje że naprawić
    schemat to akurat miałem taki sam z innego źródła ale tej diody D610 nie widzę,to znaczy w tv ją znalazłem jest podłączona do wyprowadzenia 10 trafopowielacza
    tv naprawiony,okazało się że brakowało dwóch elementów R607 2.2K i C612 670pF,klient twierdził że telewizor nie był naprawiany,choć w miejscu gdzie brakowało elementów widać było "ostre" lutowanie
    dziękuje wszystkim za pomoc
    elektronikus