Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FIAT BRAVA-CHYBA ZA DUżO PALI

25 Paź 2006 15:22 3038 2
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich !
    Od ponad roku jestem szczęśliwym posiadaczem Fiata Brava 1.6-16V.
    Wszystko fajnie, ale od pewnego czasu zauważyłem, że moja "Włoszka" chyba trochę za dużo pali. Szukanie przyczyny rozpocząłem od sprawdzenia sondy LAMBDA, ale test wypadł pozytywnie. Dodam, że nie zapala się żadna kontrolka z błędem. Występuje jednak dziwne zjawisko-po odpaleniu zimnego silnika zaczyna pracować jakby na trzech tłokach. Gdy temperatura silnika wzrosnie, problem ustępuje. Wymieniłem świece, przewody zapłonowe, filtr powietrza-i nic. Wiem, że najlepszym sposobem byłoby podpięcie samochodu do komputera i zczytanie błędów jednak tego sposobu też próbowałem, ale i w tym przypadku nic nie znaleziono.
    Co dalej ????
  • Poziom 25  
    masz może parametry ze spalania???
  • Poziom 20  
    Na godzinę zdejmij klemę z aku i załóż ponownie, odpal i na wolnych obrotach czekaj do wentylatora. Autoadaptacja. Moja Siena 1,6 16V jak jeździ nią mój Ojciec wymaga tej operacji zawsze jak mi ją odda. Jak ja jeżdżę to nic się nie dzieje. Zauważyłem ze zbyt wolna jazda na wysokich biegach jakoś 'zamula' te silniki. Ta 103 konna jednostka powinna się kręcić minimum 3000 rpm. Nie zauważam wtedy rano problemów z odpalaniem na tzw. 3 gary :) a jest mi to zjawisko znane.