Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Curtis 2501, zniekształcony obraz. Czy to wina dławika?

25 Paź 2006 18:13 1061 7
  • Poziom 17  
    Witam. Panowie Mam problem z Curtis 2501. Na początku nie było odchylania pionowego bo na ekranie było widać tylko pozioma kreskę - z ta usterką sobie poradziłem- uszkodzony był TDA3654wymieniłem go oraz kondensatory mu towarzyszące. Obraz się pojawił ale jest jeszcze jeden problem obraz jest troszkę zniekształcony. Starałem sie to jak najlepiej narysować. Otóż trochę powyżej i poniżej środka ekranu obraz ucieka w prawo a pomiędzy nimi jezt delikatny łuk, z kolei z lewej strony obraz tak jak by sie troszkę zawijał w górnym prawym rogu. Wymieniłem rezystor R711-120Ω i kondensatoryC751 i C753 ale to nie pomogło. Dławika nie wymieniłem bo nie było w sklepie- to jest jego wina czy może jeszcze gdzieś indziej??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    sprawdz półprzewobniki
  • Poziom 17  
    No to teraz lamerkie pytanie bo juz sam sie pogubiłem mam diode w obudowie to220 i wg noty katalogowej pokazuje że z lewej jest katoda a z prawej anoda a wg. miernika jest odwrotnie jak przykładam miernik i czarna sonda jest po prawej to jest przejście czyli wychodzi na to że katoda jest po prawej dobrze gadam czy źle
  • Poziom 27  
    Czarną sondę przykładasz do białego paska a czerwoną tan gdzie nie ma paska i tylko w tym układzie powinno być przejście. Jak jest inaczej to półprzewodnik do wymiany.[/img]
  • Poziom 17  
    To to wiem że tam gdzie jest kreska na diodzie to jest minus ale ja mam w innej obudowie tę diodę, w takiej jak w załączniku i tu mam problem
  • Spec od TV
    Witam.
    Dławik śmiało możesz wstawić od ruskiego TV Elektron 280 , 380 itp. o symbolu DRT-1 .
  • Poziom 27  
    taki dławik może być
  • Poziom 17  
    Te zniekształcenia troszkę podregulowałem i tv działa ok do dnia dzisiejszego:)
    Dzięki za pomoc. Pozdrawiam