Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IrDA nieznany układ 10 pinow zamiast 8

25 Paź 2006 18:22 858 7
  • Poziom 12  
    Jak w temacie. Chciałbym zrobic irde do komputera lecz w schemacie jest 8 pinów tak jak w scalaku TFDS a ten moj ma az 10.Dodam że układ wyciągnąlem z notebooka Toshiba Satellite Pro 4200. Prosze o schemat albo chociaz pinout...
  • Poziom 12  
    no tak. chętnie bym poszukał ale na tym układzie jest tylko nadruk 36000007 i to wszystko...
  • Poziom 32  
    Więc odpuść sobie ten układ i zainwestuj kilka złotych w TFDS-a :)
  • Poziom 12  
    W TFDSa już zainwestowałem zrobiłem irde i wszycho działa ale to było rok temu. a temu scalakowi nie popuszcze w końcu jestem elektronikiem. bede go uruchamiał metodą prób i błedów az zadziala :D albo sie zjara :cry:
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Jesli masz jeszcze resztki z tego notebooka, to sprobuj przyjrzec sie, jak byl podlaczony - przynajmniej rozszyfrujesz mase i zasilanie na poczatek :)
  • Poziom 12  
    Loker napisał:
    Jesli masz jeszcze resztki z tego notebooka, to sprobuj przyjrzec sie, jak byl podlaczony - przynajmniej rozszyfrujesz mase i zasilanie na poczatek :)

I to jest dobry pomysł bo uklad jest na plytce na ktorej jest tez gniazdo usb, czyli mase już mamy... Z resztą chyba jakoś pojdzie...
  • Poziom 12  
    No i jest... Opłacało się kombinować - IrDA działa! Pinout jest mniej więcej podobny do tych standardowych TFDSów. Jak ktoś chce schemat piszcie na PW...

To już czwarta irda zbudowana przeze mnie ;)