Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Swiatła awaryjne. Czy u nas też jest takie urządzenie?

25 Oct 2006 19:49 1221 3
  • Level 25  
    witam
    w ostatnim tygodniku "MOTOR" znalazłem artykuł na temat urządzenia które włącza razem ze światłami stop również światła awaryjne w momencie gwałtownego hamowania
    urządzenie mozna kupić na zachodzie za 50 euro
    a czy u nas też można coś takiego nabyć?
    za info serdeczne dzieki
    pozdro
    T
  • Level 33  
    ciekawe jak te urządzenie rozrózni gwałtowne od nie gwałtownego ??
    i poco odrazu załaczenie awaryjnych???
  • Level 20  
    servistel wrote:
    ciekawe jak te urządzenie rozróżni gwałtowne od nie gwałtownego ??
    i poco od razu załączenie awaryjnych???
    A no widzisz servistelW Niemczech jest zasada, że jak jedziesz autobahn'em i widzisz awaryjne w aucie z przodu to od razu hebel. Tam jest tak że jak wykonujesz hamowanie awaryjne (gwałtowne) powinieneś w miarę możliwości mieć włączone awaryjne światła. Przeżyłem to kiedyś, po wyprzedzeniu jakiegoś niemaszka podziękowałem mu jak na kulturalnego Polaka przystało awaryjnymi, a w lusterku zobaczyłem kupę dymu spod jego opon, był przeświadczony że właśnie ostro hamuję. Po rozmowie z napotkanym gościem z POLIZEI dowiedziałem się właśnie o tym. Urządzenia takie są bardzo powszechne w Niemczech i wchodzą już do seryjnego wyposażenia aut. Np. Suzuki Grand Vitara posiada takie cudo, z dodatkową funkcją sygnalizacji tymi światłami, otwartych drzwi auta przy uruchomionym silniku. Niewątpliwie wpływa to bardzo pozytywnie na bezpieczeństwo ruchu pojazdów.
  • Level 25  
    temat zamkniety