Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiana wyślietlacz LED na LCD 16x1 lub 16x2

25 Paź 2006 21:01 1715 5
  • Poziom 12  
    Witam, mam taki problemik, że chciałbym podłączyć wyświetlacz LED pod istniejący już w moim układzie wyświetlacz LED 2x16 sterowany z AT89C55.
    Konkretniej mówiąc mam wzmacniacz z LCD i chciałbym do niego wbudować radio (kupić jakiegoś gotowca np z wyświetlaczem LED) i podłączyć to pod mój wzmacniacz. Problem polega na tym, że tym wbudowanym radiem, chciałbym sterować z istniejącego AT. Największy problem stwarza mi to, aby wykorzystać istniejący wyświetlacz LCD i żeby częstotliwości fali wyświetlane były właśnie na moim LCD.

Czy ktoś ma jakieś pomysły ??

Z góry dzięki za nie.
  • Poziom 39  
    Dość abitne zadanie, jakieś 20 lat temu robiłem coś takiego - zabawa dla bardzo ambitnego elektronika o dużym doświadczeniu, chyba że na rynku układów scalonych pojawiły sie juz jakieś konwertery. Ja robiłem to na tranzystorach - o ile pamietam było ich kilkanaście......
    Pozdr.J.
  • Poziom 12  
    troche niespojnosci... ale z tego co zrozumialem to to co na LED ma byc na LCD.....
    LED to siedmiosegmentowka czy cos innego ?

Pozdrawiam
    Vaitek
  • Poziom 25  
    Ale co u Ciebie znaczy LED? 7-segmentowy wyswietlacz LED czy moze jakis pasek diod pracujacy jako VU-meter? Napisz wiecej. (obstawiam pasel diod). Najprostszym rozwiazaniem wydaje sie jakis uC czytajacy stan Twoich LED i wysylajacy to na LCD. Moze byc alfanumeryczny ustawiony pionowo i zaswiecajacy poszczegolne kwadraciki w rytm wysterowania. A najlepiej dac graficzny - wtedy mozna wizualizowac czego dusza zapragnie. Jesli o to wlasnie chodzi to nie zgadzam sie z adamjurem, ze to bardzo ambitne zadanie:(

BF
  • Poziom 12  
    Najdokladniej mowiac to:

Mam wzmacniacz sterowany uC (własnej roboty). Teraz chciałbym dorzucic (budować w niego) jakieś radio, zwykłe proste radio sterowane cyfrowo. I cały problem polega na tym, żeby dane z wyświatlacza radiowego wyświetlić na wyświetlaczu istejącego już wzmacniacza. W/w radia jeszcze nie posiadam, rozgladam się za tym.

Co proponujecie, jakie rozwiazanie ??

pozdrawiam