Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porównanie zawartości pamięci.

zibizibi2a 25 Paź 2006 22:06 774 4
  • #1 25 Paź 2006 22:06
    zibizibi2a
    Poziom 14  

Witam

Może ktoś ma pomysł jak realizować najprostszą konstrukcją porównanie zawrtosci dwu pamięci 24c01 tak by w wyniku porównania mieć 0 dla nie to samo 1 dla ta sama zwartość.

Potrzebne mi jest coś takiego i najlepiej jakby się zmieścić w 20-50zł. Chodzi o porównanie sprzętowe bez udziału komputera na wyjściu jakiś tranzystor kluczujacy albo daje masę dla różnych zawartości albo zasilanie dla tych samych.

Pozdrawiam

0 4
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 25 Paź 2006 22:54
    Dar.El
    Poziom 40  

Niestety, brak wiedzy jak się adresuje pamięć i czyta dane, i powstają życzenia nie do spełnienia. Tylko przez mikrokontroler lub przez PC + przystawka możesz to zrealizować. Przykro mi :cry: .

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 26 Paź 2006 20:58
    zibizibi2a
    Poziom 14  

Masz rację brak wiedzy o mikrokontrolerach. Wczoraj zamówiłem dwie książki o programowaniu PIC w C i zestaw jakby go nazwać "edukacyjny" i będe się uczył. Coś czuję że to moze być wciągające. Język C znam. Co prawda od strony typowo informatycznej i pewnie to się różni, ale lepiej taki niż nic.

0
  • #4 26 Paź 2006 21:14
    _jta_
    Specjalista elektronik

To jest pamięć 128 bajtów z magistralą I2C... niestety nie widzę, by był w sprzedaży jakiś układ,
    który by działał jako kontroler magistrali I2C, pewnie trzeba by to robić z elementów, albo na uC.

Samo działanie magistrali I2C jest opisane, więc można dojść jak to zrobić, tylko to spora robota,
    jeśli się nie znajdzie gdzieś gotowego rozwiązania. Próbowałeś szukać na Elektrodzie i przez Google?

0
  • #5 28 Paź 2006 11:29
    zibizibi2a
    Poziom 14  

Próbowalem i nic ze tak powiem podanego na tacy nie znalazlem. Małe PICe można kupić za kilka złotych może coś wykombinuje.

0