Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reset tuszy CANON MP150, MP160, MP170, MP180, MP450, MP460

zzoltar 26 Paź 2006 15:29 172921 63
  • #1 26 Paź 2006 15:29
    zzoltar
    Poziom 10  

Witam wszystkich.

Mam pytanie czy ktoś wie jak zresetować drukarkę Canon MP 150 po napełnieniu tuszy tak aby nie pamiętała ze tusze są puste ?

• Konica Minolta
  • #2 26 Paź 2006 18:12
    Joker77pl
    Poziom 12  

Nie ma takiej możliwości. nawet wyjęcie i włożenie tego samego zasobnika z tuszem jest informacją, że zbiornik jest pusty (pomimo, że włożysz ten sam, pełny). Zasobniki posiadają zabezpieczenie i to w nich zakodowane jest czy były już używane. Pozostaje zakup oryginałów. Poza tym często zamienniki w nowych drukarkach Canona nie sprawdzają się ze względu na bardzo małe dysze (kropla rzędu 1pl).

• #4 29 Gru 2006 11:30
    tmaciejs
    Poziom 10  

Jest to instrukcja resetowania absorbera drukarki, a nie kartridży.
    Pozdrawiam

• #5 13 Lip 2007 13:32
    Marcu5z
    Poziom 10  

Witam... :)
    Czy zna ktoś z Was sposób zresetowania drukarki Canon MP150, który pozwoliłby dukować bez względu na poziom tuszu znajdującego się w kartridżach?

Pytam ponieważ mam problem z moją drukarką. Po próbie resetu kardridży, moja drukarka poprostu ich nie widzi kardridzy. :(
    Próbowałem zresetować kartridże wg. instrukcji znajdującej się w tym temacie...
    Co zrobic, aby drukarka znow zaczela je widzieć, ponieważ w tym momencie jest zupełnie nieużyteczna?

• Konica Minolta
  • #6 14 Lip 2007 12:15
    piotrek1980
    Poziom 15  

Pytanie czy te cartrige maja czip???Bo jeżeli tak to jest problem . Albo nowe cartige albo same chip-y .

• #7 14 Lip 2007 13:17
    Marcu5z
    Poziom 10  

Dokładnie w drukarce mam PG-50 (czarny) oraz CL-41 (kolor) (nie posiadają żadnych chipów, jedynie styki)...
    Zregenerowałem je "dolewając" tuszu. Lecz denerwowały mnie blinkające kotrolki drukari z powodu braku tuszu. Dlatego usiłowałem je zresetować wg. instrukcji znajdującej się w tym temacie... Efekt jest taki jak na załaczonym powyżej sreenie. Nie mam możliwości w tym momencie drukowania. :(

• #8 17 Lip 2007 22:42
    Wiman
    Poziom 13  

Jeśli to reset absorberów to postąp tak: Włącz drukarkę, wciśnij i przytrzymaj przycisk sieciowy, wciśnij w tym stanie2x przycisk resume, puść przycisk sieciowy, poczekaj aż dioda zielona zapali się na stałe i potem przyciśnij 4x przycisk resume. Drukarka powinna być gotowa do pracy. Pozdrawiam.

• #9 17 Lip 2007 23:01
    Marcu5z
    Poziom 10  

Wiman napisał:
    Jeśli to reset absorberów to postąp tak: Włącz drukarkę, wciśnij i przytrzymaj przycisk sieciowy, wciśnij w tym stanie2x przycisk resume, puść przycisk sieciowy, poczekaj aż dioda zielona zapali się na stałe i potem przyciśnij 4x przycisk resume. Drukarka powinna być gotowa do pracy. Pozdrawiam.

Próbowałem już tym sposobem, niestety nadal drukarka pokazuje brak tuszy... :/

• #10 18 Lip 2007 22:28
    Wiman
    Poziom 13  

Nie jest tu potrzebny reset kartridży ani absorberów, nawet jakby kartridże były puste, to po przy próbie druku wystarczyłoby zignorować komunikat i drukarka by poszła. Kartridże są najprawdopodobniej niesprawne elektrycznie. Aby nie narażać się na koszty; podstaw inne kartridże, jeśli nie masz, to w punkcie serwisowym zrobią Ci to może nawet gratis. Cześć.

• #11 11 Lut 2008 16:08
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Witam,
    Przekładałem dziś głowice PG-40 w drukarce Canon PIXMA MP170, nową wyjąłem i wrzuciłem na chwilę jeszcze starą. Drukarka wywaliła błąd, że mam pusty kardridż. Jakież było moje zdziwienie, gdy z powrotem włożyłem nową głowicę, a drukarka dalej nie rozpoznaje czarnego kardridża. Co zrobić? Resetowałem ją, wyłączałem z kabla zasilającego i dalej nic. Kiedy włączę drukarkę to nie wywala żadnego błędu, oprócz nieznanego poziomu atramentów- gdyż wcześniej wyłączyłem monitor stanu. Gdy chcę coś wydrukować to zapala się lampka ostrzegawcza na pulpicie drukarki i wywala komunikat:
    "Być może skończył się poniższy atrament.
    Czarny

Funkcja wykrywania poziomu pozostałego
    atramentu zostanie wyłączona, ponieważ
    nie można poprawnie określić poziomu atramentu.

Jeśli chcesz kontynuować drukowanie bez
    tej funkcji naciśnij OK na drukarce."

Wciskam i nic z tego, leżę i kwiczę. Co robić?

• #12 12 Lut 2008 00:15
    EQUALITY
    Poziom 16  

Może uszkodzony chip na czarnym atramencie.

• #13 19 Lut 2008 17:03
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Zakupiłem dziś nowe oryginalne tusze, czarny i kolorowy. Załadowałem do drukarki, znikął komunikatat o nieznanym poziomie atramentu, wszystko ładnie drukuje po wyrównaniu głowic. Postanowiłem zużyć do końca jeszcze czarny kardridż, który miałem wcześniej, a był sprawny, tylko uzupełniany tuszem. No więc załadowałem go do drukarki, wywaliło znany komunikat o nieznanym poziomie atramentu, co nie przeszkodziło w drukowaniu. Po wyczerpaniu atramentu załadowałem drukarce z powrotem ten nowiutki kardridż, a ta gnida znowu pokazuje, że na nowym kardridżu jest nieznany poziom atramentu. Co za dziadostwo te Canony. Ma ktoś na to sposób? Nigdzie nie jest napisane, że nie wolno wkładać ponownie starego kardridża jak już był założony nowy. O co tu chodzi? Szlag człowieka trafić może. Zna ktoś sposób wejścia w tryb serwisowy i jego opcje, jak wyłączyć te komunikaty? Nie działają jak na razie żadne sposoby resetowania poziomu atramentu, które przerabiałem na wcześniejszych pojemnikach, nie działa też program MPTool do resetu właśnie. Oczywiście drukarka będzie drukować, ale zawsze z nieznanym poziomem atramentu. Przarabiałem tematy na różnych forach, zaklejanie styków na głowicy, ale zawsze była lipa i dodatkowe problemy z drukarką. Tak więc zwracam się do użytkowników modelu PIXMA MP170 i posiadaczy kardridży PG40 i CL41 jak sobie radzicie z uzupełnianiem tuszu i jak sobie radzicie z błędami drukarki?

• #14 19 Lut 2008 20:22
    apis14
    Poziom 12  

ja bym sprobowal przeinstalowac "drajwery". mialem kiedys podobny problem z hapekiem. drukarka jobla dostawala. pomoglo.

• #15 19 Lut 2008 22:04
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Wyczytałem coś takiego:
    "Kartridże do tych drukarek nie posiadają zainstalowanych chipów zliczających na obudowie. Jedyne zabezpieczenie to indywidualny elektroniczny numer ID, który drukarka odczytuje z głowicy kartridża. Z tego tytułu drukarka po napełnieniu kartridża będzie sygnalizować brak atramentu, ale podejmie współpracę z wkładem."
    To się zgadza, drukarka będzie drukować. Mnie tylko chodzi o wyłączenie dokuczliwego komunikatu wyświetlanego na drukarce:
    "ILOŚĆ CZAR. NIEZNANA"
    Podobnie jest z kolorem, ale mam nowy i jest ok. Pewnie jak na chwilę wrzucę stary to będzie błąd.
    Najlepiej byłoby wyłączyć odczytywanie ID kardridża w ustawieniach serwisowych. Tylko jak?

PS.
    Podobno jest tak, że nawet założone puste kardridże PG40 lub CL41 przełożone z innej drukarki nie są rozpoznawane jako nowe- pełne. Tak więc wychodzi na to, że jednak drukarka zapisuje jakieś dane w głowicy. Czy to prawda?

• #16 27 Lut 2008 20:27
    agran
    Poziom 11  

Podpinam się pod ten temat - ten sam objaw tylko drukarka Pixma iP 1600 kaseta PG 40. Po zużyciu tuszu napełniłem kasetę zamontowałem w drukarce -w czasie tych czynności wszystkie komunikaty były prawidłowe że jest wymiana itd. Drukarka po napełnieniu drukuje prawidłowo ALE jest komunikat że funkcja wykrywania poziomu następującego atramentu została wyłączona (czarny).Przepatrzyłem wszystkie ustawienia i nigdzie nie widzę opcji włączenia lub wyłączenia kontroli poziomu (czyżbym miał za słabe okulary) Jak sobie z tym poradzić - czy tylko nowa kaseta usunie problem? W załączeniu obrazek tego komunikatu Wszelkie porady mile widziane. Pozdr. Reset tuszy CANON MP150, MP160, MP170, MP180, MP450, MP460

• #17 27 Lut 2008 21:03
    Christophorus
    Poziom 41  

Podobno w drukarkach HP też jest takie zabezpieczenie, że pojemniki z atramentem mają swój indywidualny nr ID. Drukarka natomiast zapamiętuje dwa ostatnie numery ID i przedkładanie / zamiana dwóch pojemników z atramentem powoduje iż drukarka widzi je jako puste. Trzeba by mieć trzeci pojemnik z atramentem i kolejno je wymieniać (po dolaniu atramentu i jego wykorzystaniu) wtedy nr ID ostatniego pojemnika z atramentem byłby "zapomniany" przez drukarkę. Tyle, że w oczekiwaniu na wykorzystanie w dwóch pozostałych pojemnikach mogą zaschnąć głowice... Może być też, że drukarka zapamiętuje więcej niż dwa numery pojemników z atramentem. Jest więc całkiem możliwe, że w Twoim Canonie zastosowano podobne zabezpieczenie. Jeśli tak to trzeba by mieć kilka nawet zaschniętych pojemników po atramencie i je przekładać po to aby drukarka zapomniała nr ID ostatnio używanego pojemnika, a korzystać (dolewać atrament) do jednego pojemnika z którego by się korzystało w normalny sposób.

• #18 01 Mar 2008 20:33
    agran
    Poziom 11  

Logiczny jest wywód w poście powyżej, że drukarka pamięta numer pustych kardridży. Zapewne dlatego tak jest bo zużycie atramentu wyliczane jest na podstawie ilości zużycia atramentu w czasie drukowania znaków i to zużycie odejmowane jest od stanu jaki miał pełny kardridż. Jeżeli wyliczy sobie że jest już pusty to daje stosowny komunikat. Myślę sobie że po nabiciu pustego i włożeniu go do drukarki to dla niej dalej będzie pusty. Gdyby pomiar stanu atramentu był rozwiązany w inny sposób np. pomiar jego poziomu wtedy zapewne informacja o uzupełnieniu byłaby odczytana przez drukarkę. Chyba mądre głowy tak to wymyśliły żeby mieć zbyt na nowe kardridże - wszystko trzeba jakoś spieniężyć. Na próbę podmieniłem PG 40 z innej drukarki i pokazała że jest pełny - a ten nabity dalej pusty ale drukuje dobrze i niech tak będzie nie będę przepłacał za Canona fochy. :D Pozdr.

• #19 11 Mar 2008 20:15
    lok56
    Poziom 12  

witam !
    Mam canon MP180 i miałem ten sam problem, ale ...... już po
    problemie.Trochę szperania w sieci np( .........).ru i znalazłem
    lekarstwo na problemy związane resetowaniem poziomu atramentu itp.
    wzałączniku jestlekarstwo oraz instrukcja Mozna resetować
    MP150, MP160, MP170, MP180, MP450, MP460.
    powodzenia.

Załączniki:
  • #20 12 Mar 2008 17:01
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Wcale nie można tym zresetować, juz pisałem wcześniej! Program odczytuje EEPROM i po modyfikacji zapisuje w drukarce albo użytkownik tego programiku jest robiony w balona. Coś się zmienia a w rzeczywistości to nic nie wprowadza. Wkładanie 3 różnych kardridży pod rząd i za kazdym razem uruchamianie drukarki tez nie powoduje zniknięcia komunikatu o nieznanym poziomie atramentu. :D

• #21 27 Mar 2008 23:35
    lok56
    Poziom 12  

Można tylko trzeba wg instrukcji .
    po pierwsze trzeba wprowadzic drukarke w tryb
    serwisowy.bez wprowadzania w tryb serwisowy dokładnie się tak dzieje jak opisał MAJSTER XXL.
    W moim przypadku świeci się żółta LED (oznaczona
    trójkatem z wykrzyknikiem w środku -tryb sewisowy
    i jedynie ta !. Potem uruchamiamy program MPTool
    i resetujemy kardridż. Moge tylko powiedziec że
    wprowadzenie drukarki w tryb serwisowy po przeczytaniu rosyjskiej instrukcji zabrało mi "troche"
    czasu.Wg przysłowia trening czyni mistrza, do tej pory napełniłem 4razy kolor i 7razy czarny.
    Jestem zadowolony z tej "witaminki"
    Pozdrawiam i życze cierpliwości w wprowadzaniu w tryb serwisowy ;).

• #22 29 Mar 2008 20:08
    Tofik100
    Poziom 2  

Jeśli udało Ci się wprowadzić drukarkę w tryb serwisowy i u ciebie działa reset, to proszę opisz jak osiągnąć tryb serwisowy, ponieważ w tym pliku instrukcji nawet po rosyjsku nie znalazłem.
    Z góry dziękuję. :cry:

• #23 30 Mar 2008 19:33
    agran
    Poziom 11  

Lok 56 nie rób tajemnicy z wejścia w tryb serwisowy i zresetowania poziomu atramentu. Moja instrukcja do Canona iP1600 jest w 14 językach ale znam tylko jeden i nie mogę się tego doczytać. Jak wcześniej pisałem w/g mnie cała tajemnica tkwi w odczycie przez drukarkę numeru kardridża. Pozdr

• #25 09 Kwi 2008 08:30
    gabrycha
    Poziom 19  

Dzięki - to jest super linka. mnie też się przyda

• #26 10 Kwi 2008 01:34
    A FALCO
    Poziom 13  

Testowalem ten programik (mp tool) na MP 460 na wszystkie mozliwe sposoby .Lacznie z edycja zawartosci eeproma sczytaniem eeproma po zainstalowaniu nowych kartridzy programowaniem ponownie,
    przekladkami tasmy na stykach zamiana nowego i pustego przy zblokowanym czujniku otwarcia pokrywy.
    Zaznaczam ze mialem do dyspozycji / 10 roznych kartridzy o innym poziomie zuzycia.
    Za kazdym razem nawet jesli udalo sie zresetowac poziom do wskazania
    full to po wydrukowaniu kilku stron lub wylaczeniu z pradu nastepowal powrot do punktu wyjscia .
    W przypadku pustych glowic dany atrament nie byl rozpoznawany.

W modelu mp 460 , rozpoznanie obu pustych wkladow skutkuje brakiem wydrukow.
    Wydruk testowy glowic to po prostu biala kartka mimo ze drukarka zachowuje sie normalnie jak by drukowala
    a wydruk z kompa nie jest mozliwy bo blokuje go komunikat masz puste kartridze.

Nie polecam zakupu tego urzadzenia przy rozpoznaniu pustych atramentow, nastepuje brak mozliwosci drukownia reakcja jak w epsonach .
    Wiem ze modele nizsze drukuja nadal tylko mrugaja lub wyswietlaja komunikaty monitora poziomu ale drukowanie jest mozliwe .

*podejrzewam ze w gre wchodzi nr id kartidza i licznik stron zapisany w samym kartridzu. Pytanie tylko czy to jest zwykly eepromik jak w epsonie czy moze niezalezny kontroler sterujacy praca glowicy i jej stanem .Przy dzisiejszej miniaturyzacji jest mozliwe ze znajduje sie to wszystko w elektronice kartridza .
    Sama drukarka zawiera duza pamiatke do bufora i flash z programem do obslugi glownego procka wiec zapisanie paru adresow o instalowanych kartridzach nie jest problemem .
    a wiec raz rozpoznany jako pusty nie zadziala ponowie nawet jesli jak sugerowno powyzej zmieni sie 5 razy kolejny wklad .

Jesli ma ktos rozpiske podlaczen w pg 40 41 lub jakies doswiadczenia w tym temacie byl bym wdzieczny za kazde
    info
    przepraszam za brak polskich liter

• #27 10 Kwi 2008 08:02
    gabrycha
    Poziom 19  

Niestety - głowice te posiadają rejestr pamięci jednokrotnego zapisu - i jak drukara zapisze w nim PUSTO - to koniec i kropka - pusto na wieki i nic nie zrobisz oprócz blokady kontroli ilości. po zablokowaniu możesz dolewać i drukować do woli bez komunikatu ostrzegawczego.

• #28 10 Kwi 2008 09:46
    A FALCO
    Poziom 13  

w porzadku ale jak zblokowac monitor stanu w mp 460 ?
    probowalem ale nic nie pomaga
    A na dodatek drukarka niezaleznie monituje stan i nie zainstaluje pustych kartridzy .
    to nie tylko swiecenie zoltej diody lub wyswietlanie info o error jak w mp 180 ale komunikat o nierozpoznaniu kartridza ,i brak mozliwosci zatwierdzenia tego stanu w konsekwencji koniec drukowania .