Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

co można zrobić z uszkodzon()go cd-romu?(?)

waldek_x 26 Oct 2006 17:29 6436 9
    waldek_x
    Level 10  
    Witam co można zrobić z uszkodzonego cd-romu i DVD-romu?? Może coś do muzyki jakiś laserek albo coś innego nie wiem, może ktoś coś wie i mi powie??

(?) – ozdobnik ? [h]
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    hefid
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Komputery Hardware
    User removed account
    User removed account  
    histeria
    Level 19  
    Zgodnie z przepisami aktualnie obowiązującymi takim czymś zaiteresowane są firmy recyclingowe.Raczej jest to do nie wykożystania.Szkoda zachodu.
    waldek_x
    Level 10  
    A układy scalone z niego lub z karty dźwiękowej? z karty dźwiękowej to na nim pisze : Yamaha japan YM3812 9211 EAJB to sie przyda do czegoś? Małe porządki robię a karta dźwiękowa do starego kompa na inne wejście może z niej coś zrobię? Oraz drugi scalak pod którym pisało bios a na nim pisze "award software" - do czego on służy i czy na coś się przyda?

histeria ale, że co mam im iść to zanieść i oddać?
    hvman
    Level 18  
    Laser z DVD pracuje na widocznej fali światła, jak dobrze pamiętam to chyba 650nm. Jest dosyć mocny, ale nie koniecznie w sensie widocznosci. Ale trzeba uważać na ESD. A silniki mozna przerobic na modelarskie bezszczotkowe. Z karty dźwiękowej to raczej nic nie wymontujesz, no chyba że gniazda jack.
    cofe
    Level 12  
    Oprawić w ramkę i powiesić na ścianie.
    A tak na poważnie to - utylizować.
    hvman
    Level 18  
    A propo firm, to mało ich jest, a i placic za utylizacje chyba trzeba. Zachowaj ten złom na później, może coś ci sie kiedyś przyda ; )
    qrdel
    Level 28  
    O obudowie już było, dodam tylko, że obudowa świetnie się montuje wewnątrz PCta.

Głowica jest pozycjonowana dokładnie przy pomocy pary no powiedzmy selenoidów (2 osie).
    Można z nich zrobić cokolwiek.
    Dokleić lusterko i malować coś laserem (innym niż z CDka, np. wskaźnikiem) po ścianie.
    Albo zrobić ruchomą futurystyczną "rzeźbę" czy inną durnostojkę (z napędem z fotoogniwa). W sieci znalazłem ważkę machającą skrzydłami, mogę też sobie wyobrazić gościa kiwającego wędką, albo kwiatek wachlujący listkami (oba patenty widziałem w wykonaniu fabrycznym).