Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z koncepcja rozmieszczenia komputerow w sieci

26 Paź 2006 19:24 1262 3
  • Poziom 12  
    mam problem bo mam oddac wstepny projekt sieci i nie potrafie sobie wyobrazic jak rozmieścic komputery w sieci lan.
    Dostępny sprzęt w laboratorium to:

- 1 router CISCO 3825,
    - 1 switch CISCO 3560,
    - 3 przełączniki zarządzalne HP ProCurve 2424, obsługujące standard 802.1Q,
    - 3 przełączniki zarządzalne HP ProCurve 2412, obsługujące standard 802.1Q,
    - 4 komputery z systemami operacyjnymi (Linux Fedora, Windows XP),
    - dostępne komputery wyposażone są w jeden interfejs GigaEthernet
    oraz bezprzewodową kartę sieciową Dlink DWL-620+,
    - AccessPoint Proxim AP-600.

wiadomo nie potrzebuje calego sprzetu tylko 4 komputery, ewentulanie 5 no i switch ewentualnie router.

Moze ktos mi przynajmnije rysunek wykona i delikatnie wskaze droge. Z gory dziękuję za kazda odpowiedz.

a tresc zadania to:

Pewna firma posiada sieć lokalną z klientami Windows oraz Linux. Potrzebuje serwera aby udostępniać pewnej podsieci zasoby poprzez usługę ActiveDirectory . Ta możliwość powinna być zależna od tego, który z użytkowników loguje się do serwera. Konieczne jest też udostępnienie części zasobów dla wszystkich. Osoba opiekująca się tym serwerem nie jest wykwalifikowana, więc potrzebuje prostego narzędzia do konfiguracji. Administrator potrzebuje konta użytkownika, gdyż uważa, że bezpośrednie logowanie nie jest bezpieczne. Sieć ma również problem z komunikowaniem się między komputerami za pomocą nazw.

SAMBA: serwer na konkretnym interface, blokada podsieci, główna przeglądarka dla grupy roboczej, usługa ActiveDirectory, przeglądanie zasobów na windows i linux, montowanie zasobów samby, katalog domowy, ustawienia dostępu do katalogu, konto gość, zdalna konfiguracja samby po www
    SSH: brak możliwości logowania roota zdalnie, shell dla "root'a" po kluczu
    DNS: master + slave
    VLANy:sekretariat,księgowość
  • Poziom 12  
    to nikt nic nie wie ??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Liczysz, że ktoś za Ciebie wykona projekt - to mało realne ...

Jeśli sam zaczniesz, to zapewne ktoś pomoże poprawić błędy.
  • Poziom 12  
    chce aby ktos tylko rozrysowal mi jak komputery rozmiescic. jak z vlanami.. itp tylko oglolny schemat dalej sobie poradze..