Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program na RS232. Współpraca z czytnikiem kodów kreskowych.

26 Paź 2006 20:37 2970 3
  • Poziom 11  
    Witam.
    Potrzebuje programu napisanego w C# lub innym jezyku jesli tylko funkcjonalnosc bedzie ta sama. Oto opis programu:

Program ma dzialac pod windowsem.
    Ma wspolpracowac z czytnikiem kodow kreskowych podlaczonym do laptopa przez kabel RS232 (pewnie bedzie konwerter RS232->USB w laptopie, ale to chyba nic nie zmienia bo jest jakas emulacja kabla USB jako zwykly port COM).
    Program ma analizowac dane otrzymane z czytnika z danymi zawartymi w bazie mysql (gdzie beda pewnie dwie kolumny: wartosc kodu kreskowego i jego opis). Jesli kod kreskowy istnieje, program zwraca odpowiedz OK i wyswietla w oknie opis dla danego kodu no i moze przesyla jakies potwierdzenie do czytnika czy kod jest poprawny czy tez nie(o ile czytnik to obsluguje).

Jesli bylby ktos w stanie napisac cos takiego prosze o kontakt.

Dariusz Chorążewicz
  • Poziom 25  
    Chetnie podejme sie wykonania programu. Wykonywalem podobne zlecenie. Zapraszam na priv.
  • Poziom 11  
    Witam
    Może jeszcze odpowie mi ktoś na ten temat.
    Mianowicie zastanawiam się nad zakupem czytnika kodów kreskowych w celu podłączenia go w przyszłości z mikrokontrolerem i zastanawia mnie fakt iż mój wybrany model posiada dekoder kodów bar a inny nie posiada tego dekodera. Jaka jest więc różnica w transmisji z dekoderem i bez niego?
  • Poziom 39  
    Taka, że dekoder będzie sam analizował widziany kod i po odczytaniu całego prześle w strawnym formacie na wyjście. Np. RS232, PS2 itp. a sam czytnik bez dekodera, ma na wyjściu informację w postaci sygnału prostokątnego, o takiej postaci jak widzi skaner oświetlony kod. Musisz wtedy w locie w procesorze analizować czasy stanu linii by wywnioskować, jaki był kod. Ogólnie - droga przez mękę.
    Ps. odkopałeś temat :)