Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

schneider stv 1761 - problem z przetwornicą

26 Paź 2006 20:55 1545 17
  • Poziom 18  
    Witam serdecznie. Telewizor jak w temacie - generalnie sprawny, działa. Jego jedyny feler to...przetwornica, która zakłóca odbiór. Objawia się to charakterystycznymi białymi kropkami na obrazie, wkomponowanymi w charakterystyczne "zawijasy" (nie takimi jak przy typowym śnieżeniu przy słabym sygnale), oraz lekkim poszarpaniem pionowych linii na ekranie (obraz z TV bardziej, na menu widać to minimalnie). Wymieniłem wszystkie elektrolity w zasilaczu, oprócz tego jeszcze parę innych elementów w obwodzie filtra sieciowego, i bez widocznej poprawy. Nie chcę w nim dalej bezproduktywnie kopać, być może ktoś po prostu zna ten telewizor od strony tej usterki, i podpowie coś? Zależy mi na czasie, którego ostatnio nie mam zbyt dużo na zabawę... :(
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 36  
    Wszystkie w zasilaczu,wiec po stronie wtornej tez?
  • Poziom 18  
    Oczywiście że tak. Mówiąc "zasilacz" mam na myśli całość - pierwotną, jak i wtórną część.
    Jako dodatek do mojego pierwszego posta mogę dodać, że przy silnym sygnale zakłóceń aż tak nie widać, ale poszarpanie pionowych linii niestety pozostaje. No i czarne tło nie jest jednolite - mniej więcej po lewej stronie ekranu, blisko środka, czerń jest "ciemniejsza" niż w innych partiach ekranu. No mnie to wygląda na "klasyczne" objawy zakłóceń od przetwornicy, ale co konkretnie w niej - nie mam pojęcia.
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 36  
    Moze to jakies zaklocenia przemyslowe? cos w okolicy tak sieje? jaka antena?
  • Poziom 18  
    Nic z tych rzeczy, poprzednio w tym miejscu pracował inny TV, na ktorym nie było takich objawow. Antena to kablówka, bardzo dobry sygnał. A to niszczęsne szarpanie linii pionowych jest widoczne nawet przy sygnale z magnetowidu przez złącze AV.
  • Poziom 36  
    Moze przewody WN, iskrza,podstawka,brak masy?.Powodzenia.
  • Poziom 40  
    A jak gen H? może to z niego te dziwy?
  • Poziom 18  
    WN jest sprawne, żadnego iskrzenia ani ulotów. Co do odchylania poziomego - na 100% nie mogę być pewny, ale te zakłócenia mi wyglądają na problem z przetwornicą, nie H, są wyjątkowo nieregularne i chaotyczne; poza tym widziałem już takie cos wcześniej, w innych TV, za czasów jak pracowałem w serwisie, i to wtedy był problem z przetwornicą właśnie. No i na OSD aż tak tego nie widać - wydaje mi się że w przypadku gdyby to było powiązane z H, to i OSD by nie oszczędziło. No nic, jeśli nikt więcej się nie odezwie w tym wątku, to nie pozostanie mi nic innego, jak wciągnięcie go w jakiś wolny dzień na warsztat, na kilka godzin...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    obcy7 napisał:
    Coś nie chce mi się wierzyć, aby to od przetwornicy pochodziło.
    Zmniejsz poziom redukcji szumów.
    Chassis TV17
    Fotka by się przydała.

Niedowiarek. ;)
    Oto i fotki.
    Jeśli te średnio widoczne na zdjęciu kropki i zawijasy nie są od przetwornicy, to ja się bardzo chętnie dowiem od czego są. ;)
  • Poziom 18  
    A dokładniej? W menu są jakieś opcje dotyczące filtracji, ale zmiana tych ustawień nie wpływa na te zakłócenia. W trybie serwisowym również się nie da tego cholerstwa usunąć.
  • Poziom 18  
    obcy7 napisał:
    Feature Box to moduł 100Hz...najlepiej podstawić.

Jaka jest cena tego modułu orientacyjnie, i jaka jest gwarancja że po tym opisane objawy znikną?
  • Poziom 18  
    obcy7 napisał:
    Nie ma żadnej gwarancji... Dlatego pisałem podstawić, a nie wymienić.
    A nie możesz jakości napięć sprawdzić oscyloskopem, szczególnie tych co zasilają feature box ?
    Przyjrzyj się przetwornicy 5V na MC34167.

Problem w tym że nie mam takiego modułu by móc go podstawić.. W serwisie nie pracuję już 3 lata. Podobnie z oscyloskopem - nie mam również do niego dostępu.
    A co do MC34167 - przyjrzę się temu, i o wynikach oględzin ew. wymiany dam znać. Dzięki za zainteresowanie tematem.
  • Poziom 27  
    Trochę minęło czasu ale może problem występuje ja miałem coś takiego i powodem było pęknięcie w Tunerku brak masy
  • Poziom 18  
    DziadzioMiecio napisał:
    Trochę minęło czasu ale może problem występuje ja miałem coś takiego i powodem było pęknięcie w Tunerku brak masy

Gdzie dokładnie?