Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silniczek krokowy volvo 440

26 Paź 2006 21:08 3967 10
  • Poziom 9  
    witam! w moim volvo zepsul sie silniczek krokowy ale narazie nie moge dostac innego i znajomy mechanik odlaczyl go calkiem(tzn,zdjal kabel z niego),czy moze to spowodowac uszkodzenie czegos w aucie?Pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

zapomnialem dodac samochod jest to silnik na jednopunkcie z 1994 roku.Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    nic się nie uszkodzi - nie będzie tylko regulacji wolnych obrotów
  • Poziom 9  
    dziekuje
  • Poziom 13  
    masz silnik b18u? jesli tak to nie jets to silniczek krokowy tylko regulator wolnych obr sterujacy uchyleniem przepustnicy. Jedyne co moze sie stac to .. klopot podczas odpalania (bedzie mial za niskie obr i bedzie gasl) oraz jazdy na zimnym silniku.
  • Poziom 10  
    a wiesz moze kolego co bedzie u mnie?? krok czy regulator silnik b18ft
    mam wlasnie problem z odpalaniem, utrzymywaniem obrotow i jazda na zimnym silniku
    pozdrawiam
  • Poziom 13  
    b18ft to jest wielopunkt z turbinka. Tam masz silniczek krokowy.
    http://volvo-off.pl/galeria/Wszystkookartonach/aab - to w zoltej pentelce
    W sumie u ciebie to najpierw sprawdzil bym swiece, kable, kopulke.

Masz pod maska tez gniazdo w ktorych mozesz odczytac kody blyskowe (na lewym nadkolu, po stronie kierowcy, wybłyskaj błędy na 2 gniezdzie)
    Instrukcja jak: http://www.brickboard.com/FAQ/700-900/EngineOBDCodes.htm
    W zalaczniku jest skan z polskiej ksiazki kody usterek.
    Załączniki:
  • Poziom 10  
    moj silnik sie troche rozni wygladem od tego na zdj na tej stronce ma wiecej dupereli jeszcze podokladanych ale podejrzewam ze krok zostal ten sam
    jak na zdjeciu w pliku zalacznika
  • Poziom 10  
    nie wiedzialem ze za plik zalacznika trzeba punkty dawac postaram sie okroic plik do mniejszego rozmiaru i wrzucic normalnie jako zdjecie
  • Poziom 22  
    Poszukaj na alledrogo - niedawno zapłaciłem 30 zł, z przesyłką. Sporo tych silniczków, szczególnie jako składnik Opla :-)

Pozdrawiam
    Key
  • Poziom 10  
    Witaj mam taki silniczek na zbyciu jesli chcesz to spyle Ci go po kosztach za jakies 50 złotych. Silniczek jest oczywiście uzywana ale 100% sprawny.
  • Poziom 10  
    nie dzieki posprawdzalem wszystko w tym autku i wszystkie czesci i podzespoly sa 100% sprawne, a problem z odpalaniem i utrzymywaniem obrotow powstal przez nierowne cisnienia w silnik: 10;6;5;6 na kolejnych tlokach, po prostu remont