Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer na STX-30-100-8-SC

somasek 26 Paź 2006 22:37 3227 9
  • Witam chce sie pochwalić subkiem który stuka sobie u mnie w pokoju :-)
    Subwoofer został zrobiony przede wszystkim do domu ale jak wsadziłem do samochodu to byłem miło zaskoczony co potrafi... Strojenie na ok 40 Hz odsłuch jak dla mnie jest wystarczający nie jest to wysoko budżetowa konstrukcja. Jest to pierwsza konstrukcja na elektrodzie ale juz nie długo zaprezentuje estradowy zestawik :-)) Pozdrawiam, proszę o opinie i porady

Dane :
    Płyta wiórowa - (MDF) 80 zł
    Wykładzina - Koc Głośnikowy 30 zł
    Klej do drewna 6 zł
    Butapren - 0,2l 3 zł
    Watolina - Miałem
    Terminal - 12 zl
    Bas-Reflex 100mm - 8 zł
    STX-30-100-8-SC - 55zł
    Wymiary zew. - 40x40x40
    Waga – 18-20kg
    Użyty wzmacniacz - TeleMaster (4x60Wx8) Jak Narazie :-)

Fajne!
  • #2 26 Paź 2006 23:04
    Tajoka
    Poziom 20  

Sub całkiem przyzwoity. Mogę się tylko przyczepić do krawędzi bocznych (dywanik trochę odstaje) no i BR zdaje się być trochę za blisko wytłumienia. Nie powoduje to świstów przy wyższym wysterowaniu?

• #3 26 Paź 2006 23:24
    gier85
    Poziom 12  

Ulala Big maszyna :), faktycznie te kanty... może zamontowanie plastikowych narożników by to troszke zamaskowało.
    Jeśli chodzi o koce, to moim zdaniem nadają się tylko na estradę, lub z dziewczyną pod namiot :]

"...Jeden woli piwo drugi żyto..." K44. Pokój!

Dodano po 54 [sekundy]:

Tak tak b-r skutecznie stłumiony :)

Dodano po 4 [minuty]:

80zł za płyty? Kosmos! gdzie kupowałeś? Właśnie składam kolumny 2x80 Litrów wymiary 110x25x33 z płyty wiórowej i to droższej bo z laminatem 18mm. Zapłaciłem 60zł+15zł=75zł!! Obi Lublin, sklep drogi, ale stolarnie ma naprawdę tanią. Dodam że na pociącie 12 elementów czekałem 20 min.

• #4 27 Paź 2006 00:15
    qscgu
    Poziom 34  

ogolnie konstrukcja zła, glosnik nie nadaje sie do BR...

• #5 27 Paź 2006 05:27
    oleczek1988
    Poziom 21  

Mam zastrzezenia co do wygluszenia przy porcie Bass reflex. Tam musi byc wolna przezstrzen.
    Po drugie to dlozyl bym pierscien na glosnik. Wygladaloby o wiele lepiej.

Tak po za tym to nic ciekawego. Pewnie zrobiles bude na oko :-D zycze swistow i gwizdow :P

Dodatkowym minusem to jest twoj skromny opis

Ludzie darza do tego zeby pokazywac co raz to nowszy design !!

plus za checi 2/10

• #6 27 Paź 2006 06:47
    somasek
    Poziom 2  

oleczek1988 napisał:
    Po drugie to dlozyl bym pierscien na glosnik.

Pierścienie juz jada z stx a narożniki zakupie w sobotę... Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

gier85 napisał:
    Ulala Big maszyna :), faktycznie te kanty... może zamontowanie plastikowych narożników by to troszke zamaskowało.
    Jeśli chodzi o koce, to moim zdaniem nadają się tylko na estradę, lub z dziewczyną pod namiot :]

"...Jeden woli piwo drugi żyto..." K44. Pokój!

Dodano po 54 [sekundy]:

Tak tak b-r skutecznie stłumiony :)

Dodano po 4 [minuty]:

80zł za płyty? Kosmos! gdzie kupowałeś? Właśnie składam kolumny 2x80 Litrów wymiary 110x25x33 z płyty wiórowej i to droższej bo z laminatem 18mm. Zapłaciłem 60zł+15zł=75zł!! Obi Lublin, sklep drogi, ale stolarnie ma naprawdę tanią. Dodam że na pociącie 12 elementów czekałem 20 min.

Nie dodałem ze posiadam 4 takie skrzynki wiec dlatego tak drogo wyszło na płyty

• #7 27 Paź 2006 15:02
    15jacek15
    Poziom 21  

witam

konstrukcja robiona na oko, w konstrukcji bass reflex nie wytlumia sie az tak duzo, ale przyczepie sie do dywanu i do tego ze przy przykrecaniu glosnika troche ponaciagales zawieszenie gorne co mi sie zabardzo nie podoba i moze doprowadzic do uszkodzenia głośnika, sporóbuj zatkac bass reflex i porownaj brzmienie basu

dla mnie 3/6

Pozdrawiam Jacek

• #8 29 Paź 2006 07:58
    Caleb_
    Poziom 33  

glosnik chyba srednio do BR, ale kompensujesz to mocnym wytlumieniem.

• #9 29 Paź 2006 19:32
    tabaluszek
    Poziom 23  

co ty zrobiłes z ta membrana nie dało się po polsku przykrecic glosnika :( wielki minus i glosnik do bani

• #10 29 Paź 2006 19:43
    wow
    Poziom 27  

Patrząc na tego subika to nie widać w nim estetyki! I jest jakiś krzywy! Zdjęcia sprawiają takie wrażenie! BR chyba za blisko ścianki! Ogólnie 2/6 za chęci! Następnym razem popytaj się tu na elce to Ci doradzą ludzie jak zrobić coś lepszego!

Zapraszam do oceny mojej konstrukcji!

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic607293-0.html

Pozdro! Nie zniechęcaj się następna konstrukcja będzie lepsza!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME