Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka POLAR Dalia, pralka stuka przy wirowaniu.

aplarus 26 Oct 2006 23:22 7979 4
 • #1
  aplarus
  Level 1  
  Witam wszystkich!.Czytałem archiwum odnośnie naprawy tej pralki,ale w moim przypadku żadna z tych usterek nie ma zastosowania.Wymieniłem łożyska,teleskopy,sprawdzałem czy grzałka nie obija się o bęben pralki w trakcie wirowania i amba.Dalej to samo.Jak pralka w trakcie wirowania wchodzi na maksymalne obroty,stukot taki że przy zamkniętej łazience radia nie można posłuchać.Może ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły?.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  PS 663S BIO
  Level 31  
  Amortyzatory mają za duży opór. Byłem kiedyś użytkownikiem tej pralki i też walczyłem z podobnym problemem. Wstawiłem do swojej pralki amortyzatory olejowe ale nigdy nie używane z oznaczeniem "885...". Chyba wiecie jakie twarde są nowe amortyzatory olejowe? :D Efekt był taki że przy 400 obr. w całym mieszkaniu dudniało (dźwięk przenosił się po podłodze i po ścianach) a przy 800 obr. waliło tak że ratuj się kto może! :lol: Później wstawiłem cierne o oporze 120N. Przy 400 obr. już było trochę lepiej ale przy 800 obr. bez zmian :? Jeśli wstawiłeś teleskopy o oporze 120N to spróbuj poszukać teleskopów 100N, a już najlepiej 90N :)
 • #4
  eeban
  Home appliances specialist
  czy sprawdziłeś po swojej pracy wszystkie śruby krzyżaka i amortyzatorów>>>może gdzieś są niedokręcone :?:
 • #5
  staszekf
  Level 33  
  Zgadzam się z poprzednikami jednak chciałem zwrócić uwage na nóżki prali , czy są wypoziomowane i czy czasami nie są poprzecierane gumy lub ich wogóle nie ma . Powodzenia