Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka POLAR Dalia, pralka stuka przy wirowaniu.

26 Paź 2006 23:22 7364 4
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich!.Czytałem archiwum odnośnie naprawy tej pralki,ale w moim przypadku żadna z tych usterek nie ma zastosowania.Wymieniłem łożyska,teleskopy,sprawdzałem czy grzałka nie obija się o bęben pralki w trakcie wirowania i amba.Dalej to samo.Jak pralka w trakcie wirowania wchodzi na maksymalne obroty,stukot taki że przy zamkniętej łazience radia nie można posłuchać.Może ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły?.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    Amortyzatory mają za duży opór. Byłem kiedyś użytkownikiem tej pralki i też walczyłem z podobnym problemem. Wstawiłem do swojej pralki amortyzatory olejowe ale nigdy nie używane z oznaczeniem "885...". Chyba wiecie jakie twarde są nowe amortyzatory olejowe? :D Efekt był taki że przy 400 obr. w całym mieszkaniu dudniało (dźwięk przenosił się po podłodze i po ścianach) a przy 800 obr. waliło tak że ratuj się kto może! :lol: Później wstawiłem cierne o oporze 120N. Przy 400 obr. już było trochę lepiej ale przy 800 obr. bez zmian :? Jeśli wstawiłeś teleskopy o oporze 120N to spróbuj poszukać teleskopów 100N, a już najlepiej 90N :)
  • Specjalista AGD
    czy sprawdziłeś po swojej pracy wszystkie śruby krzyżaka i amortyzatorów>>>może gdzieś są niedokręcone :?:
  • Poziom 32  
    Zgadzam się z poprzednikami jednak chciałem zwrócić uwage na nóżki prali , czy są wypoziomowane i czy czasami nie są poprzecierane gumy lub ich wogóle nie ma . Powodzenia