Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który aparat wybrać? Nowy z gwarancją za około 600-700 zł. Ma kręcić filmy.

Tymon Bulkowski 27 Paź 2006 11:29 1328 7
  • #1 27 Paź 2006 11:29
    Tymon Bulkowski
    Poziom 13  

Witam.
    Chciałbym kupić aparat cyfrowy, a właściwie żona chce tylko ja mam wybrać. Musi być nowy z gwarancją. Mam do dyspozycji 600-700 zl. Z tego co się zdążyłem zorietować to za te pieniądze jest tylko szajs, który ma zawsze jakąś wadę. Tak więc z pośród szajsu muszę wybrać najlepszy szajs. Aparat ma robić zdjecia na dworze oraz w pomieszczeniu, również przy słabym świetle (np. średniej wielkości pokój oświetlony żarówkami mającymi łącznie 100-180W). Na zdjęciach nie powinno być czerwonych oczu, oczywiście zdaje sobie sprawę że zawsze parę zdjęć sie takich znajdzie tylko nie chcę spędzać długich godzin przy komputerze coś poprawiając. Zdjęcia nie mogą być ciemne, rozmazne ani nie może "myśleć" za długo (mam trzy letnie dziecko, które jest bardzo ruchliwe). Ma też kręcić filmy z dźwiękiem. No i ostatnia rzecz awaryjność. Gwarancja 12 miesięcy to trochę mało według mnie np. dyski twarde mają 3 letnią gwarancję a przez rok dużo się może zdarzyć.
    Zastanawiam sie nad:

Canon A430
    Canon A530
    Nikon L3
    Samsung Digimax S500

Proszę o opinie ludzi którzy zetknęli sie z tymi aparatami.

0 7
  • #4 27 Paź 2006 15:37
    Tymon Bulkowski
    Poziom 13  

Podobno A530 robi zdjęcia w pomieszczeniach zaszumione. Słyszałem też że są lekko zamglone i mają żółtą dominatę.
    Jak długo ładuje się lampa ?
    Czy jak się lampa ładuje to Lcd wyłączony jest ?
    Jak ktoś ma dostęp to mógłby mi przysłać polskie instrukcje aparatów które wyżej wymieniłem.
    tymbul(malpa)wp.pl

0
  • #5 27 Paź 2006 16:17
    szpara
    Poziom 27  

Kolego zarejestruj sie tam gdzie podałem i znajdziesz tam wszystko co Cię interesuje.
    Z tych aparatów co podałeś to canon jest najlepszy.Poczytasz to sie dowiesz dlaczego.
    Znajdziesz tam również instrukcje obsługi.

Pozdrawiam.

0
  • #6 27 Paź 2006 21:51
    wilde_hilde
    Poziom 19  

Tymon Bulkowski napisał:
    Podobno A530 robi zdjęcia w pomieszczeniach zaszumione. Słyszałem też że są lekko zamglone i mają żółtą dominatę.
    Jak długo ładuje się lampa ?
    Czy jak się lampa ładuje to Lcd wyłączony jest ?
    Jak ktoś ma dostęp to mógłby mi przysłać polskie instrukcje aparatów które wyżej wymieniłem.
    tymbul(małpa)wp.pl

Polska instrukcja jest w komplecie producenta, więc jak sobie to wyobrażasz? Mam Ci ją ktoś wysłać? [chyba, ze myslisz o pdf-ie]...

Z ww. aparatów polecam A530.

Tak, jak lampa po błysku ładuje się to lcd "gaśnie"na moment... (1-2sek.) - jest to związane z zasilaniem - na 2 akku typu AA (paluszki). Ww. nie ma miejsca w np. A95, A610, A620, A630, A640 ..., które zasilane są 4-ma akumulatorkami (jest to związane z większymi gabarytami aparatu).

Canon daje 12 m-cy gwarancji.... a np. Olympus 24 m-ce, ale karta pamięci xD do Olka kosztuje tyle co 2 karty do Canona i .... na kartę pamięci Olympusa otrzymasz 24 m-ce gwarancji, a na np. SD Kingston lub Goodram - gwarancje wieczystą.
    Skomplikowane to trochę :)

0
  • #7 30 Paź 2006 08:37
    Tymon Bulkowski
    Poziom 13  

No jeszcze nie słyszałem żeby ktoś próbował wysłać jakąkolwiek dokumentację papierową na pocztę elektroniczną.

0
  • #8 30 Paź 2006 08:58
    the-lukas
    Poziom 16  

ja na karte xD 512 olympusa dostałem gwarancje 60 miesiecy

0