Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic 2002r problem z kontrolka ABS

27 Paź 2006 13:30 6577 2
  • Poziom 2  
    Witam!
    Moj problem przedstawia sie nastepujaco. Swieca mi sie kontrolki ABS+SERV+STOP ale ulkad ABS-u dziala. Tzn gdy hamuje na sliskiej nawierzchni kola nie blokuja sie i pedal hamulca podskakuje, czyli wszystko normalnie. Czujniki byly sprawdzane i czyszczone. Bylem w serwisie w renault w Wieluniu, ale oni jakos nie mogli znalezc usterki. Za drugim razem powiedzieli ze to pompa ze sterownikiem padla i zaspiewali 6tys. Podjechalem do jakiegos dobrego elektronika samochodowego i on stwierdzil ze to nie pompa tylko prawdopodobnie (weglug niego) cos z pomiarem predkosci. Wskaznik predkosci dziala, wiec sam nie wiem co robic. Nie chce wywalic 6tys za pompe ktora byc moze jest sprawna. Dodam ze kontrolki zapalaja sie zaraz po wlaczeniu zaplonu i nie gasna. Moj silnik to 1.6 16V K4M. Moze problem tkwi w samej sygnalizacji skoro uklad dziala.
  • Poziom 18  
    Czy diagnozowałes jakie błedy w systemie. Ale wydaje mi się ze albo instalacja lub sama pompa zwarte wyjscie od sterowania zaróweczką. Jesli rzeczywiscie ABS działa.
  • Poziom 2  
    Auto bylo diagnozowane w serwisie i przez mojego eletronika ale bledow nie bylo. Moze jakas wtyka zasniedziala. Sprawdze ta od pompy. Czy sa jeszcze jakies wtyki ktore moge przeczyscic?