Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Schemat włącznika wiertarki Bosch 650 W

coldman 27 Oct 2006 14:20 8643 6
    coldman
    Level 10  
    Witam. Poszukuję schematu włacznika do wiertaki marki bosch PSE 650 z regulacją obrotów silnika. Spalił się chyba układ w wyłączniku i mam tylko pełne obroty wiertarki bez mozliwości zmiany obrotów silnika. w sumie to potrzebny jest mi tylko symbol tego układu-co to jest i jaki ma symbol albo też zamiennik. Czy ktoś wie może jaki to jest?? Ten z mojej wiertarki nie da się wogóle odczytać no i nie wiem jaki i co kupić? Pozdraiwam!
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    hefid
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji...
    coldman
    Level 10  
    Dzięki za przeniesienia ale mnie schemat jest potzrebny-czy ktoś może zna co za układ w tym wyłączniku siedzi???
    User removed account
    Level 1  
    jocker1973
    Level 10  
    Witam podpinam się pod post, ja również mam problemy ze znalezieniem zamiennika , a chociażby karty katalogowej układu o oznaczeniu T1616MH
    w obudowie TO220 - czy to triak, tranzystor mocy ?
    Wbudowany jest na płytce wyłacznika z regulatorem obrotów wiertarki Bosch GSB 20-2RET z roku 97 (niebieska obudowa bez cześci metalowych).

Rozebrałem ten wyłącznik i w jednej połówce wklejona jest płytka PCB, na razie próbuje bezskutecznie ją wyciągnąć i zobaczyc jakie układy wlutowane są po jej drugiej stronie, niemniej jednak poszukuje informacji o tym układzie, bardzo proszę o pomoc jezeli ktoś sie już tym zajmował.

Czy ktos ma , albo wie co to za układ?, ewentualnie jego zamiennik?
    coldman
    Level 10  
    Witam-trochę mnie nie było ale już wróciłem wiertarka to PSB 650 RE
    ale nie widzę tam 10 cyfrowych kodów. Raczej dwa 6-o cyfrowe:
    jeden ten większy to : 603 386 508 a drugi mniejszy to: 29 0090964

może to coś pomoże???
    robert.rut
    Level 13  
    Przy wiertarkach boscha za komuntatorem znajduje się płytka impulsatora, na wygląd przypomina magnes, jeśli jest uszkodzona to wiertarka ma tylko obroty maksymalne i praktycznie po niedługim czasie ulega spaleniu.