Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zalana drukarka - czym wyczyścić

stasiekjasinski 27 Paź 2006 18:35 7300 10
  • #1 27 Paź 2006 18:35
    stasiekjasinski
    Poziom 11  

Witam
    Mam urządzenie wielofunkcyjne HP, w którym wyciekł czarny tusz ze zbiornika. I pytanie: czym najlepiej to wyczyscić, aby nie uszkodzic elektroniki? Dodam, ze tusz rozlał się w wyniku transporu więc zalał prawie całe wnętrzności drukarki.
    Czy moze lepiej zostawić wszystko w spokoju i wyczyścić tylko obudowę? Drukarka jako taka drukuje jeszcze ( drukuje kolorowy wkłąd, bo czarny, jak wiadomo - wylany).
    Pozdrawiam
    I oczekuje jakiejkolwiek porady.

2 10
  • Konica Minolta
  • #3 27 Paź 2006 19:01
    Loker
    Poziom 38  

Izopropanol chyba nie ruszy tuszu... Proponuje wode destylowana a potem porzadnie wysuszyc :) Poza tym poszukaj na Elektrodzie tematow o czyszczeniu zalanych telefonow komorkowych...

0
  • Konica Minolta
  • #4 27 Paź 2006 19:16
    Syriusz74
    Poziom 23  

Po takim "wypadku" najlepiej wszystko wyczyścic.
    Wszystko oprócz elektroniki i optyki(enkodery) czyścimy przy pomocy ciepłej wody z mydłem.
    Elementy elektroniki najlepiej czyścic spirytusem albo jakimś pachnidłem ze sklepu najlepiej ze spryskiwaczem.Kup sobie jakiś mały pędzelek i bez problemu usuniesz wszystki brud.

Dziwię się że po zalaniu drukarki w ogóle ją miałeś odwagę odpalić-mogło dojść do zwarcia.
    Pozdrawiam

0
  • #5 27 Paź 2006 19:56
    cofe
    Poziom 12  

Loker napisał:
    Izopropanol chyba nie ruszy tuszu... Proponuje wode destylowana a potem porzadnie wysuszyc :) Poza tym poszukaj na Elektrodzie tematow o czyszczeniu zalanych telefonow komorkowych...

Co do wody to oczywiście wszystko oprócz elektroniki.
    Izopropanol to spirytus techniczny. spokojnie da rade. Pęzelek jak pisze Syriusz74 bardzo się przyda. Potem dobrze jest ptrzedmuchać elekronikę spreżonym powietrzem i oczywiście z podłączenie poczekać aż całkiem wyschnie.
    Można też na myjce ultradźwiękowej, ale to już do specjalisty trzeba iść.

0
  • #6 27 Paź 2006 20:05
    Loker
    Poziom 38  

Czemu oprocz elektroniki? Czysta woda jej nie zaszkodzi :)
    A co do izopropanolu, to kiedys probowalem zmywac tusz i efekty byly prawie zadne...

0
  • #7 27 Paź 2006 20:33
    cofe
    Poziom 12  

Loker napisał:
    Czemu oprocz elektroniki? Czysta woda jej nie zaszkodzi :)
    A co do izopropanolu, to kiedys probowalem zmywac tusz i efekty byly prawie zadne...

Myłem w tym niedawno drukarkę Canon S400 wraz z głowicą po wylaniu tuszu. Z dobrym skutkiem.
    A co do wody i mycia nią układów elektronicznych to nie mam zaufania.

0
  • #8 27 Paź 2006 21:17
    batic
    Poziom 13  

Benzyna ekstrakcyjna. Sprawdzone i w telefonach i w drukarkach!

0
  • #9 27 Paź 2006 21:38
    Zygik
    Poziom 20  

Witam!Takie zalania tuszem czyszczę albo w sprayu Printerem albo płynem do czyszczenia głowic drukarek i benzyną ekstrakcyjną.I po kłopocie czyszczą dobrze.Pozdrawiam Zygik.

0
  • #10 28 Paź 2006 23:37
    marek694
    Poziom 12  

ja czyszcze benzyną ekstrakcyjną albo pianką do plastików:) też działa.pozdr

0
  • #11 29 Paź 2006 10:28
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Drukarki, kserokopiarki i plotery

0