Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zalana drukarka - czym wyczyścić

27 Paź 2006 18:35 8719 10
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam urządzenie wielofunkcyjne HP, w którym wyciekł czarny tusz ze zbiornika. I pytanie: czym najlepiej to wyczyscić, aby nie uszkodzic elektroniki? Dodam, ze tusz rozlał się w wyniku transporu więc zalał prawie całe wnętrzności drukarki.
    Czy moze lepiej zostawić wszystko w spokoju i wyczyścić tylko obudowę? Drukarka jako taka drukuje jeszcze ( drukuje kolorowy wkłąd, bo czarny, jak wiadomo - wylany).
    Pozdrawiam
    I oczekuje jakiejkolwiek porady.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    Izopropanol chyba nie ruszy tuszu... Proponuje wode destylowana a potem porzadnie wysuszyc :) Poza tym poszukaj na Elektrodzie tematow o czyszczeniu zalanych telefonow komorkowych...
  • Poziom 23  
    Po takim "wypadku" najlepiej wszystko wyczyścic.
    Wszystko oprócz elektroniki i optyki(enkodery) czyścimy przy pomocy ciepłej wody z mydłem.
    Elementy elektroniki najlepiej czyścic spirytusem albo jakimś pachnidłem ze sklepu najlepiej ze spryskiwaczem.Kup sobie jakiś mały pędzelek i bez problemu usuniesz wszystki brud.

Dziwię się że po zalaniu drukarki w ogóle ją miałeś odwagę odpalić-mogło dojść do zwarcia.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Loker napisał:
    Izopropanol chyba nie ruszy tuszu... Proponuje wode destylowana a potem porzadnie wysuszyc :) Poza tym poszukaj na Elektrodzie tematow o czyszczeniu zalanych telefonow komorkowych...

Co do wody to oczywiście wszystko oprócz elektroniki.
    Izopropanol to spirytus techniczny. spokojnie da rade. Pęzelek jak pisze Syriusz74 bardzo się przyda. Potem dobrze jest ptrzedmuchać elekronikę spreżonym powietrzem i oczywiście z podłączenie poczekać aż całkiem wyschnie.
    Można też na myjce ultradźwiękowej, ale to już do specjalisty trzeba iść.
  • Poziom 38  
    Czemu oprocz elektroniki? Czysta woda jej nie zaszkodzi :)
    A co do izopropanolu, to kiedys probowalem zmywac tusz i efekty byly prawie zadne...
  • Poziom 12  
    Loker napisał:
    Czemu oprocz elektroniki? Czysta woda jej nie zaszkodzi :)
    A co do izopropanolu, to kiedys probowalem zmywac tusz i efekty byly prawie zadne...

Myłem w tym niedawno drukarkę Canon S400 wraz z głowicą po wylaniu tuszu. Z dobrym skutkiem.
    A co do wody i mycia nią układów elektronicznych to nie mam zaufania.
  • Poziom 13  
    Benzyna ekstrakcyjna. Sprawdzone i w telefonach i w drukarkach!
  • Poziom 21  
    Witam!Takie zalania tuszem czyszczę albo w sprayu Printerem albo płynem do czyszczenia głowic drukarek i benzyną ekstrakcyjną.I po kłopocie czyszczą dobrze.Pozdrawiam Zygik.
  • Poziom 12  
    ja czyszcze benzyną ekstrakcyjną albo pianką do plastików:) też działa.pozdr
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Drukarki, kserokopiarki i plotery