Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Imobilajzer czy co? mondeo 1.8 td z 95 r. Nic nie chce działać.

gabryś 1974 27 Oct 2006 18:57 1629 14
    gabryś 1974
    Level 11  
    Mam problem w Mondeo 1.8 td z 95 r z centralnym zamkiem i alarmem nic nie chce działać zamki przemyłem wszystkie kostki w drzwiach przeczyszczone i nic cisza czy to morze być uszkodzony imobilajzer? niewiem czego się już czepić pilot od centralnego jest z podwójnym ryglowniem . co mam jeszcze sprawdzić dzie szukać przyczyny.,?
    marcin.koz2910
    Level 27  
    A sprawdzałeś baterię w pilocie i w kluczyku (chodzi to o imboilajzer).
    gabryś 1974
    Level 11  
    pilot ma tyko jedną baterie CER 2032 a niewiem ile ma być oryginalnie.Ale dlaczego niezamyka z kluczyka?
    marcin.koz2910
    Level 27  
    Bateria z pilota i z kluczyka powinna mieć ok 1.4V a może nie zamykać dlatego bo niektóre siłowniczki działają tylko na pilota tak jak w moim aucie co nie jest zbyt sprytnym rozwiązaniem. Ewentualnie sprawdz układ z centralnego.
    gabryś 1974
    Level 11  
    tak a wtym pilocie co ja mam to jest 3v a słyszałem ze ma być dwie baterie./ a sam to nie wiem jak sprawdzić centralke to co było w moich możliwościach to zrobiłem i nic.
    marcin.koz2910
    Level 27  
    Sprawdz czy napięcie dochodzi na wejście centralnego i przedewszystkim sprawdz bezpiecznik od centralnego i jak chcesz to się jeszce pobaw i sprawdz czy po naciśnięciu przycisku na pilocie pojawia się napięcie na wyjściu z centralnego.

Dodano po 1 [minuty]:

jeśli chodzi o baterię to są dwie opcje 2x1.5V i 1x3V.
    gabryś 1974
    Level 11  
    ok. sprawdze to jutro, a jeszcze jedno pytanko po przekręceniu kluczyka na pierwszą pozycje ma się zapalić lampka koło zegarka od imobilajzera a u mnie się zaświeca w położeniu zapłon i gaśnie po 15 sek a do programowania kluczyka musi świecić w pierwszej pozycji i dopiero po zaprogramowaniu ma zgasnąć czy to tak ma być?
    marcin.koz2910
    Level 27  
    To musisz wyczytać w instrukcji obsługi bo to jest tak co model to inna obsługa
    gabryś 1974
    Level 11  
    żebym miał tą instrukcje to by było super , to jest autko z niemiec i niemam instrukcji do niego, ale dzięki za pomoc.
    markomp
    Level 20  
    programowanie kluczyka: przekręcić kluczyk cztery razy (w miarę płynnie i szybko) do pozycji II, kontrolka przy zegarku ma się zaświecić na stałe, następnie nacisnąć przycisk w pilocie, kontrolka zamruga, odczekać ok. 20 sek. aż zgaśnie i powinno zadziałać.
    gabryś 1974
    Level 11  
    coś niechce mi się ta dioda zaświecić, w pozycji zapłon tyko świeci ok 15,20 sek i gaśnie
    marcin.koz2910
    Level 27  
    a czy jak dioda zgaśnie to dalej centralny nie działa
    gabryś 1974
    Level 11  
    niedziała a npięcie na zamku od centralki jest dziwne bo 0,55v bardzo małe i jest identyczne na wszystkich drzwiach
    Zmacio
    Level 26  
    Kolego Gabryś 1974 już poruszałeś temat zamka centralnego i klucza. Napisałem wówczas, że dopóty dopóki zamek nie działa z klucza nie ma co się zabierać za pilota. Pisałem również jakie są baterie w pilocie. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic606832.html
    Co do diody obok zegarka. W pozycji radiowej zaświeci się ona dopiero po 10 sek., a procedura podana przez kolegę Markomp nie jest do tego rocznika (jest od pilota radiowego, a ty masz na podczerwień)
    gabryś 1974
    Level 11  
    temat zamknięty