Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik częstotliwości do CB Radia

27 Paź 2006 23:43 3464 9
  • Poziom 14  
    Witam ! Mam pytanie może to i zbyt proste pytanie ale dla mnie jest to bardzo ważne ! Otóż mam miernik częstotliwości i ma urwane a raczej odcięte przewody zasilające ! i problem jest tej natury iż nie wiem który do czedo podłączyć są trzy:
    brązowy jest podlączony do chyba stabilizatora,masa ( oplot) do jakiejś nózki, i biały gdzieś do płytki!
    Ale dziwi mnie fakt bo skoro mam zasilanie to gdzie się podpina kabel z wtyczką od CB radia??? czy to na innej zasadzie polega mierzenie częstotliwości ? Gdzie należy go podpiąć lub może przyłożyć kabel, lub antenę od CB ??
    Może zbyt wiele pytań ale chcę zmierzyć częstotliwość w swoim CB radiu czy trzyma na danych kanałach swoje nastawy?
    Proszę o pomoc a zdjęcia postaram się dosłać jak najszybciej.
    Pozdrawiam Darek
  • flexghzflexghz
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jakie radio, jaki miernik? Jasnowidzami nie jesteśmy, a na szklane kule reglamentacja.
    Michał
  • flexghzflexghz
  • Poziom 10  
    Witam skoro mowa o mierniku częstotliwosci to bardzo prosze o rade: mam Alana 87 i bardzo ale to bardzo chcę dołozyc do niego miernik czestotliwości tylko jaki i gdzie kupic (oczywiscie cena gra dużą rolę) oraz jak poprawnie zamontowac, czy sam moge to zrobic czy lepiej oddac w rece fachowca ?:|
    www.mjm.pl , MC57, podłącza się w miejsce na płycie przeznaczone go tego.
    Michał
  • Poziom 40  
    d.marco napisał:
    (oczywiscie cena gra dużą rolę)

Na alledrogo VGJ sprzedaje płytki do hercmiarki na PICu - cieszą się dużym powodzeniem. Jak nie umiesz lutować oddaj sprawe w ręce kogoś co sie zna. Hercmiara z MJM to jakaś stówka w plecy.
  • Poziom 16  
    na allegro nie ma takiego uzytkownika "VGJ"
    JacekR_VGJ
    Michał
  • Poziom 11  
    Zlozylem kilkanascie sztuk i dzialaja bezproblemowo :
    Pozdrawiam
    Jacek SP6VGJ