Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak rozebrać ładowarke beztransformatorową do siemensa???

krzysiekj18 28 Paź 2006 09:49 3072 9
  • #1 28 Paź 2006 09:49
    krzysiekj18
    Poziom 19  

Posiadam uszkodzoną ładowarkę do siemnesa ( podobną do tej na zdjęciu ), usterka raczej nie jest poważna ponieważ gdy się nią potrzęsie to zaczyna ładować, problem jest tylko w tym że nie mam pojęcia jak taką ładowarkę rozebrać ( o ile jest to możliwe ) beż jej uszkodzenia. Ładowarka ta nie posiada żadnych śrubek.

Jak rozebrać ładowarke beztransformatorową do siemensa???[/img]

0 9
  • Pomocny post
    #2 28 Paź 2006 10:05
    revolt
    Poziom 34  

najwyżej możesz odciąć piłką obudowę w połowie. tego się nie rozbiera.

0
  • #3 28 Paź 2006 11:00
    krzysiekj18
    Poziom 19  

Właśnie tego się obawiałem, ale spróbuje może się akurat uda jeszcze coś z nią lub z niej zrobić, w końcu i tek jest zepsuta.
    Wielkie dzięki za odpowiedź.

0
  • #4 28 Paź 2006 11:04
    revolt
    Poziom 34  

sprawdź czy kabel nie jest pęknięty. tzn. utnij z 4 cm od ładowarki i sprawdz miernikiem czy przewodzi. może to to. a w środku jest sama elektronika więc naprawa jest praktycznie niemożliwa

0
  • #5 28 Paź 2006 11:16
    Zygik
    Poziom 20  

Witam!Kolego poprzedniku nie strasz ludzi że tego sie nie naprawia ,naprawia się jak się umie ,chce i jak warto albo jak się nie ma innego wyjścia.Telefony komórkowe są bardziej skomplikowane i naprawia się.A odnośnie tej ładowarki to najczęściej "pada "przewód zasilający.Pozdrawiam Zygik.

0
  • #6 28 Paź 2006 11:49
    revolt
    Poziom 34  

gratuluje ambicji. nudzisz się że chcesz ładowarki za 5 zł naprawiać? i niby co tam chcesz naprawić?

0
  • Pomocny post
    #7 28 Paź 2006 11:56
    hard
    Poziom 24  

krzysiekj18 napisał:
    Posiadam uszkodzoną ładowarkę do siemnesa ( podobną do tej na zdjęciu ), usterka raczej nie jest poważna ponieważ gdy się nią potrzęsie to zaczyna ładować, problem jest tylko w tym że nie mam pojęcia jak taką ładowarkę rozebrać ( o ile jest to możliwe ) beż jej uszkodzenia. Ładowarka ta nie posiada żadnych śrubek.

Jak rozebrać ładowarke beztransformatorową do siemensa???[/img]

Metoda może bedzie śmieszna dla niektórych ale dla mnie była skuteczna przy naprawie dwóch zasilaczy do notebooka może i w przypadku ładowarki do telefonu komuś sie spodoba

Nóż kuchenny i ..... młotek .

W szczeline włożyłem niezbyt ostry długi nóż i lekko uderzając młotkiem doprowadziłem do tego że klej na łaczeniu puśćił a po złożeniu z powrotem obudowy i delikatnym sklejeniu ,śladu nie zostało.

Młotkiem nalezy sie posługiwać delikatnie :D

0
  • #8 28 Paź 2006 13:08
    cinekk
    GSM Product Supporter

To teraz przeliczmy czas spędzony na naprawie ładowarki + czas spędzony na pisanie postów na forum = ? A koszt ładowarki to nawet na allegro sie zdarzały po 3zł ;) Zasilacz do notebook'a może i się opłaca naprawiać bo w jego przypadku kwota wydana na zakup nowego jest bardzo wysoka ale naprawiać ładowarki... już widze śmiech chińczyka który pakuje te ładowarki na kilogramy w kontener przy cenie kilkadziesiąt centów za sztuke :D

0
  • #9 28 Paź 2006 13:11
    krzysiekj18
    Poziom 19  

Kabel w tej ładowarce jest na 99% sprawny podejrzewam że nie łączy jeden z bolców który wkłada się do gniazdka, ponieważ gdy ładowarkę włoży sie do gniazdka i przyciśnie w lewą stronę to zaczyna ładować, natomiast ruszanie kablem przy wtyczce od telefonu nic nie daje.

PS. Już rozebrałem metodą harda ( dwie miuty roboty ), tak jak podejżewałem jeden ze styków łączących bolce wkładane do gaiazdka z płytką ładowarki był nadpalony i nie łączył.

0
  • #10 28 Paź 2006 13:24
    DAREX100
    Poziom 21  

matko chlopie po 4 zł masz nówki z gwarancja :D na allegro a jak nie to tak jak ci powiedzieli nowz mlotek i otwieraj...:D

0
  Szukaj w 5mln produktów