logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

STK465, identyfikacja elementu...

Mariusz Wiśniewski 28 Paź 2006 10:16 986 1
  • #1 3161086
    Mariusz Wiśniewski
    Poziom 14  
    Witam,

    jestem w trakcie projektowania płytki pod wzmacniacz na STK465. Schemat klasyczny - z noty katalogowej układu, jednak chciałbym dodać zabezpieczenie przed uszkodzeniem głośników. W internecie znalazłem płytkę: http://www.electronics-lab.com/projects/audio/014/ ale zastanawia mnie jedna rzecz: Przy wyjściu na głośniki znajdują się rezystory owinięte drutem? Nie mam pojęcia co to jest i do czego służy, czy jest to niezbędne, aby układ prawidłowo działał?

    Pozdrawiam
  • #2 3163902
    lgy1
    Poziom 21  
    Jest to układ RC ma on prawdopodobnie za zadanie tłumienie skoku napięcia przy załączaniu ale bardziej prawdopodobne jest to zabezpieczenie przeciw zwarciu na głośnikach.
    Na takim samym układzie zbudowany jest amp FISHER który niedawno naprawiałem i tam zamontowany jest układ czasowy załączający głośniki po ok 4 sekundach po załączeniu zasilania.
REKLAMA