Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dane nawojowe silnika SOFe90-L4

28 Paź 2006 11:49 2483 10
  • Poziom 15  
    witam . ponownie potrzebuje pomocy na temat danych nawojowych do silnika jednofazowego o mocy 1.1 kW z kondensatorem rozruchowym 125÷150µF
    za pomoc z góry serdecznie dziękuję
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Jak możesz zrób fotkę tego silnika.
  • Moderator Elektrotechnika
    Witam
    Podaj wymiary stojana D i L.
  • Pomocny post
    Moderator Elektrotechnika
    Na drugi raz napisz,że silnika jeszcze nie rozebrałeś.Dane nawojowe zdejmujesz z silnika,który jest do przezwojenia i tak samo go robisz. O dane proś wtedy gdy silnik niema uzwojeń,albo wtedy gdy nie potrafisz ich zdjąć-tylko,że wtedy będziesz miał problem z przezwojeniem silnika.Nic nie piszesz o tym,czy już przezwajałeś silniki.
    PS
    Jeśli chcesz pomocy,to nie każ płacić(odnośnie foto).Silnik typowy i prawdopodobnie rozruch drut φ 0,70 80 zwoi a pracy drut φ 0,95 zwoi 2×30-lepiej sprawdż.Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Popieram to co napisał Topolski Mirosław. Na forum pytaj o odane , których nie można odtworzyc (brak uzwojenia w stojanie). Prosiłeś o pomoc ,ale każdemu kto by ci chciał pomocy udzielic zabierasz punkty...
  • Poziom 15  
    witam nie myślałem o zabieraniu punktów , ten silnik robił ktoś wcześniej i ja go nawinąłem tak jak był [a teraz widzę że był żle bo miał 32zw 2×0.90 i 84zw 0,7] z tym że u mnie silnik pracuje a u klienta nie może ruszyc przy czym napięcie spada mu do 165V .czy te dane odbiegają na tyle żeby tak się działo? przewijam silniki już 5 lat ale nie miałem wcześniej takich kwiatków no i nie miałem nauczyciela a jak wiecie o materiały na ten temat dzisiaj jest trudno ale coś trzeba robic .......
    Na elektrodę trafiłem przypadkiem nie tak dawno i pewnie jeszcze się motam w tych punktach i proszę o wyrozumiałośc . pozdrawiam
    Zacznij od sprawdzenia wyłącznika odśrodkowego(czy ma obwód i czy rozłącza),na pewno sie orientujesz,że do sprawdzenia musisz wypiąć przewody wył. z tabliczki,sprawdż też pojemność kondensatora,a gdyby to wszystko było w porządku to jeszcze raz dokładnie sprawdż łączenie uzwojenia pracy i rozruchowego.Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Panie Mirosławie razumiem że różnica w ilości zwojów i gubości drutu nie jest powodem takiego stanu rzeczy?
    gjacek napisał:
    ten silnik robił ktoś wcześniej i ja go nawinąłem tak jak był [a teraz widzę że był żle bo miał 32zw 2×0.90 i 84zw 0,7] z tym że u mnie silnik pracuje a u klienta nie może ruszyc przewijam silniki już 5 lat

Wystarczy sprawdzić czy te dane będą w porządku -Jan Zembrzuski Poradnik przezwajania silników indukcyjnych są tam wzory i przykłady obliczeń.Najpierw sprawdż to o czym pisałem wcześniej.Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    to o czym pisałeś jest ok muszę jednak go nawinąc jeszcze raz i zobaczymy