Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mostek czy diody? Co wytrzyma większy prąd?

przeme 28 Oct 2006 13:21 2274 4
    przeme
    Level 20  
    Cześć .Mam w prostowniku 4 diody typu D22-10-10 moje pytanie brzmi czy mostek typu KBPC5010 wytrzyma wiekszy prąd i temperature niż diody połączone w mostek?.Mostek jest 50A tylko że scalony a diody sa 10A ale na osobych raiatorach co wybrać mostek czy diody ? .Pozdrawiam wszystkich .
    Dar.El
    Level 40  
    Ja wybrałbym mostek, ale i tak wymaga on radiatora przy 10A.
    przeme
    Level 20  
    Prąd 50 A to max jaki moge uzyskać przy bardzo dobrym odprowadzeniu ciepła .Prostownik ten chciałem wykożystać czasami do wspomagania odpalania ciągnika jednak mimo że mam bardzo mocne trafo to obawiam sie że mostek nie wytrzyma .Może jest gdzieś na elektrodzie schemat prostownika rozruchowego ?Założe mostek jak radzisz.
    Dar.El
    Level 40  
    Dużo taki mostek nie kosztuje, zastosuj go i przekonasz się czy spali się. dodaj na wszelki wypadek bezpiecznik 100A. Jeżeli podłączysz taki prostownik pod akumulator i poczekasz trochę to prąd ładowania podgrzeje go i będzie miał mniejszą rezystancję wewnętrzną co już pomoże przy rozruchu.
    przeme
    Level 20  
    Zrobie tak jak mówisz zastanawiam sie jeszcze czy nie lepiej użyć tego prostownika do grzaania świecy żarowej a rozruch zrobić z akumulatora tylko ile taka swieca pobiera i czy jej nie uszkodze ?Jeszcze jedno bezpiecznik 100A można takie coś dostać ?